Turistams – istorija, naujovės ir pramogos

2015-06-06, Stasys BIELSKIS
Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė.
Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė.

Atėjo vasara ir vėl prasidėjo turizmo sezonas. Iš pirmo žvilgsnio gal ir nepatrauklus turistams Pagėgių kraštas šiemet gali pasiūlyti įvairių naujovių ir pramogų. Kokios jos? Apie tai „Šilokarčemos“ žurnalistas kalbėjosi su Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktore Ilona Meire.

Naujiena: „Kinas atvažiuoja pas jus“

Viena didžiausių Tauragės apskrities darbdavių, akcinė bendrovė Vilkyškių pieninė jau pradėjo vasaros kino projektą „Kinas atvažiuoja pas jus“ ir dovanojo žmonėms galimybę žiūrėti kokybišką nekomercinį kiną.

Visą vasarą Pagėgių krašto gyventojai ir iš kitur atvykusieji turės galimybę žiūrėti nekomercinius, tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose apdovanotus filmus. Kino projektas vykdomas bendradarbiaujant su VšĮ „Kino pavasaris“. Į repertuarą yra įtraukti daugiausia festivalio žiūrovų simpatijų sulaukę filmai. Tai „Atrandant Gastoną“, „Mamytė“, „Gloria“, lietuvės režisierės Linos Plioplytės dokumentinis filmas „Amžinai stilingos“ ir filmas vaikams bei visai šeimai „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“. Į kai kuriuos seansus bus kviečiami žymūs Lietuvos kino kritikai, ekspertai ar režisieriai, susirinkusieji galės pabendrauti ir diskutuoti su svečiais.

„Tikriausiai ne kiekvienas mūsų krašto žmogus turi pakankamai galimybių nuvykti į didesnį miestą, kur galėtų apsilankyti teatre, kine ar koncerte, – sakė Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius. – Todėl nutarėme prisidėti prie aktyvios kultūros sklaidos savo regione ir atvežti filmus, kuriuos festivalio „Kino pavasaris“ lankytojai įvertino kaip geriausius. Kokybiškų kultūrinių, šviečiamųjų renginių trūksta, todėl tikimės, kad mūsų iniciatyva žmonėms suteiks daug džiaugsmo ir malonių įspūdžių“.

Kino menas artimas ir pačiam Vilkyškių pieninės vadovui, kuris yra baigęs Sankt Peterburgo kino inžinerijos institutą. Susidomėjimą kinu G. Bertašius perėmė iš savo tėvo, kuris Vilkyškių kultūros namuose rodydavo filmus. Simboliškai pirmasis šio projekto seansas įvyko toje pačioje salėje, Vilkyškiuose.

„Regionuose trūksta artimo ir suprantamo, autorinio kino, profesionalių kino peržiūrų, susitikimų bei diskusijų su kino srities profesionalais. Džiaugiamės, kad Vilkyškių pieninė pasirinko mus kaip projekto partnerius. Tikiu, kad žmonės galės praleisti laisvalaikį prasmingai, praplėsti savo akiratį“, – teigė Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.

Kas dar bus įdomu?

Turizmo informacijos centro vadovė I. Meirė „Šilokarčemai“ sakė, kad įgyvendinus tarptautinį projektą Pagėgių krašte 24 valandas per parą jau veikia infoterminalai turistams. Vienas iš jų įrengtas prie Pagėgių savivaldybės administracinio pastato, kitas – Vilkyškiuose, prie turizmo informacijos centro. Yra sukurtas tinklalapis www.tic.pagegiai.lt, į kurį dabar dedama pati naujausia, aktualiausia informacija apie renginius, lankytinas vietas, edukacines programas ir tai, ką galima pamatyti šiame krašte.

„Nauja paslauga, pradėta teikti praėjusiais metais, yra plaukimas laivu „Skalva“ Nemuno upe. Pernai buvo populiariausi maršrutai: Rambyno kalnas – Ragainė, Rambyno kalnas – naujai statomas tiltas per Nemuną. Šiemet siūloma naujų, ilgesnių maršrutų, bus galima plaukti nuo Panemunės Jurbarko link. Aišku, tokių užsakymų dar neturime, bet pasiūlysime – turistai galės pasinaudoti ir šia paslauga. Pantoninis, trimarano tipo laivas yra talpus – juo gali plaukti 38 keleiviai. Dabar laivas yra modernizuojamas, taps ekologiška transporto priemone – bus įrengti saulės kolektoriai, kurių pagamintą elektrą naudos jo elektros varikliai“, - teigė I. Meirė.

Ji dar pasakojo ir apie Vilkyškiuose, turizmo informacijos centre įrengtas dvi ekspozicijų sales. Viena yra siaurojo geležinkelio ruožo Pagėgiai–Smalininkai atminimui įamžinti. Dvidešimtojo amžiaus pradžios žemėlapyje nurodytos pačios smulkiausios tuometės gyvenvietės, pro kurias važiuodavo traukinukas, vaizdinėje medžiagoje pasakojama apie tai, kokią įtaką šis geležinkelis darė to meto ekonomikai.

Kitoje salėje demonstruojama paroda, skirta Rudolfui Caberiui, kuris nusipelnė tuo, jog kartu su dviem vokiečiais išeiviais 1996 metais inicijavo Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčios bokšto atstatymo darbus. Šiandien ši bažnyčia garsėja vargonų muzikos festivaliais.

 


Straipsnio komentarai

Patyres2015-06-10
Siulau organizuoti vejo jegainiu parku apziuros marsruta. Juk Lietvoj ne vienoje savivaldybje ju tik nera... :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka