Švėkšnos seniūnija ėmėsi iniciatyvos: patys atnaujina gatvių apšvietimą

2015-06-07, Gerda BELOKOPYTOVA
Jau greitai įsižiebs naujieji žibintai Nemuno ir Rugio gatvėse.
Jau greitai įsižiebs naujieji žibintai Nemuno ir Rugio gatvėse.
Žinia, kad Švėkšnos miestelyje bei seniūnijoje gatvių apšvietimo problema labai opi. Jau ne kartą spaudoje mirgėjo straipsniai apie neapšviestas judriausias miestelio Žalgirio ir Vilkėno gatves bei ten pėsčiųjų tykančius pavojus, o ir nedidelėse gatvelėse švėkšniškiams tenka tamsiuoju paros metu eiti tamsoje.

Vis dėlto Švėkšnos seniūnija šiuo metu įgyvendina puikią idėją – savo jėgomis nusprendė pastatyti 9 šviestuvus ir pakloti apie 800 metrų kabelio. Jau greitai Nemuno ir Rugio gatvėse tamsiuoju paros metu įsižiebs šviesa.

Kas džiaugsis nauju apšvietimu?

Problema Švėkšnoje dėl apšvietimo yra jau labai seniai. Judrios Vilkėno ir Žalgirio gatvės neapšviestos, o nuo pernai ir Inkaklių gyvenvietės dalis paskendo tamsoje. Anot Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, to priežastis  - AB „Lesto“ vykdoma oro linijų rekonstrukcija. Žinoma, ši problema gaji ne tik šioje, bet ir kitose Šilutės rajono seniūnijose.

Pagal įstatymus apšvietimą galima atnaujinti per Kelių priežiūros ir plėtros programą Kelių fondo lėšomis. Šiemet iš pastarojo fondo numatyta skirti lėšų apšvietimo atnaujinimo darbams Inkakliuose, taip pat įrengti apšvietimą Švėkšnoje, Veiviržėnų gatvės 500 metrų atkarpoje. Pasak Švėkšnos seniūno, šiems darbams atlikti iš Kelių fondo skirti 26 tūkst. Eur. Darbus vykdys Šilutės r. savivaldybės organizuojamą konkursą laimėjusi UAB „Įtampa“. „Anksčiau Kelių fondo lėšomis buvo galima tik asfaltuoti, greideriuoti gatves, taisyti duobes, bet dabar įtrauktas ir punktas, kad iš šių pinigų galima apmokėti ir apšvietimo įrengimą. Deja, darbų sąrašas didėja, o lėšos ne“, - kalbėjo seniūnas A. Šeputis.

Seniūnija apšvietimą įrengs savo jėgomis

Švėkšnos seniūnas „Šilokarčemai“ pasakojo, kad kartu su seniūnijos darbuotojais nutarė savo jėgomis įrengti apšvietimą keliose gatvėse nenaudojant fondo lėšų. Pinigai bus panaudoti iš seniūnijos biudžeto. „Šiemet suplanavome pakloti apie 800 m kabelio ir pastatyti 9 šviestuvus Nemuno ir Rugio gatvių atkarpose. Be to, apsišvies ir dalis Stanevičiaus bei Žemaitės gatvių. Apskaičiavome, kad šie darbai atsieis 1 800 Eur. Prižiūrimi seniūnijos specialistų darbus atlieka asmenys, dirbantys seniūnijoje pagal viešųjų darbų programą, - kalbėjo seniūnas. – Sukomplektavome komandą ir žmonės rankiniu būdu kas tranšėjas kabeliams pakloti, patys pasigaminome šviestuvų atramas. Taigi pačių pagamintos jos mums atsiėjo triskart pigiau. Teko pirkti tik šviestuvus, kurių vieno kaina apie 100 Eur“. Darbas išties atsakingas, mat tose vietose, kur tiesiamas seniūnijos darbuotojų kabelis, jau pakloti „Lesto“ ir „Teo“ kabeliai. „Seniūnijos specialistas Bronius Oželis kruopščiai prižiūri darbininkus, įspėjome visus, kad dirbtų atsakingai ir nepažeistų jau paklotų kabelių. Nors atsakomybė didžiulė, tačiau, manau, viskas pavyks puikiai, sutaupysime lėšų ir po truputį Švėkšnos gatvės bus apšviestos“, - sakė A. Šeputis. Darbus užbaigti planuojama iki birželio mėnesio pabaigos.

Tokia iniciatyva išties sveikintina. Švėkšnos seniūnas A. Šeputis mano, kad pasisekus šiuos darbus užbaigti sėkmingai kitąmet bus galima ir kitose gatvėse įrengti apšvietimą savomis jėgomis.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?