Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje ilgiausiai užtruko sveikinimai

2015-06-07, Kęstutis GABŠYS
 Iš V. Pozingio meras norėjo atimti „kultūrą“.
Iš V. Pozingio meras norėjo atimti „kultūrą“.

Gegužės 28 d., ketvirtadienį, vykusiame Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstoma bemaž penkios dešimtys įvairiausių klausimų. Kadenciją baigiantys Tarybos nariai nelabai domėjosi svarstomais klausimais, tačiau vienas kitam laidė replikas, taip demonstruodami oratorinio meno sugebėjimus. Ilgiausiai, net šešias minutes, Tarybos nariai užtruko priiminėdami sveikinimus praėjusių gimtadienių proga. Sprendimai svarstomais klausimais buvo priiminėjami gerokai greičiau.

A.Vanagas ieškojo sveikų

Praėjusiame Tarybos posėdyje rajono išrinktieji turėjo svarstyti daug su rajono gyventojų sveikata bei medicinos darbuotojų gerove susijusių klausimų. Birželio mėnesį visiems rajono sveikatos sistemos vadovams prasidės Kalėdų metas. Tarybos nariai nusprendė ligoninės vyriausiajam gydytojui, Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriui, Švėkšnos, Juknaičių, Vainuto ambulatorijų vadovams paskirti 40 procentų dydžio atlyginimo priedus.

Gerų naujienų, susijusių su savo sveikatos apsauga, turėtų sulaukti Juknaičių ir Degučių gyventojai. Tarybos nariai pritarė, kad būtų pakeista dalies Juknaičių seniūnijos pastate esančių patalpų paskirtis. Prieš kurį laiką šias patalpas įsigijo viena Šilutės privati medicinos bendrovė, kuri ketina čia įkurti šeimos gydytojo kabinetą. Taip pat Tarybos nariai nusprendė Šilutės pirminiam sveikatos priežiūros centrui perduoti Degučiuose esančias medicinos punkto patalpas. Seniau ten dirbusią privačią bendrovę pakeis Šilutės PSPC gydytojai.

Kiek audringesnės diskusijos kilo Tarybos nariams svarstant 2015–2018 m. visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos nuostatas. Kadangi prie siūlomų priemonių plano Tarybos nariams buvo pateikta informacija apie Šilutės rajono gyventojų sveikatos būklę, Tarybos nariui A. Vanagui kilo retorinis klausimas, ar Šilutės rajone dar yra sveikų žmonių. A. Vanago kolega, gydytojas Darius Pundžius replikavo, kad sveikų žmonių nebūna. Yra tik neištirti.

Apsižodžiavo dėl alkoholio

Rajono išrinktiesiems svarstant klausimą dėl miesto šventės prekybininkų atleidimo nuo vietinės rinkliavos, susikibo du buvę politiniai bendražygiai – iš valstiečio „darbiečiu“ tapęs Juozas Sauspreškis ir kultūros klausimus kuruojantis vicemeras V. Pozingis. J. Sauspreškis klausė, ar vicemeras V. Pozingis palaiko savo partijos vado Ramūno Karbauskio idėją miesto švenčių metu drausti prekybą alkoholiu. „Žiūrėdamas į jūsų akis aš irgi norėčiau, kad šventės būtų be alkoholio. Aš palaikyčiau tą dalyką“,- atšovė V. Pozingis. J. Sauspreškio garbės ir orumo ėmėsi ginti „darbiečių“ lyderis Saulius Stankevičius. „Gerbiamas vicemere, nesiūlyčiau vertinti Tarybos narių pagal akių spalvą arba dar ką nors, nes jeigu pažiūrėsime į kai kurių Tarybos narių veido spalvą, tai alkoholį reikėtų uždrausti visiškai“,- vicemerui replikavo S. Stankevičius. Tiesa, reikia atkreipti dėmesį, kad Tarybos narių replikos neturėjo jokios įtakos balsavimui. Dauguma svarstomų klausimų buvo priimami beveik vienbalsiai.

Vicemeras nekultūringas

Kita proga Tarybos nariams „pasikandžioti" atsirado posėdžio pabaigoje, kai mero teikimu Tarybos nariai turėjo nustatyti vicemero V. Pozingio kuruojamas veiklos sritis. Anksčiau šias pareigas ėjęs A.Gečas pastebėjo, kad teikiamame sprendimo projekte iš vicemero kuruojamų sričių sąrašo dingo kultūros problemos. Tarybos nariai garsiai nereplikavo, tačiau šį klausimą palydėjo audringu juoku. Tarsi V. Pozingis, dėl kažkokių neaiškių priežasčių, nesugebėtų kuruoti rajono kultūros problemų. Meras V. Laurinaitis bandė paaiškinti A. Gečui, kad teikiamame sprendimo projekte yra surašytos tos pačios vicemerų kuruojamos veiklos sritys, bet galiausiai buvo priverstas pripažinti savo klaidą ir rajono kultūra neliko be ją kuruojančio vicemero.

Pagal Tarybos veiklos planą, kitas posėdis turėtų įvykti birželio 25-ąją. Tuo metu turėtų būti žinomi pakartotinių rinkimų į  Šilutės rajono savivaldybės tarybą rezultatai.

 

 


Straipsnio komentarai

sveiks ir i sveikata 2015-06-08
perdaug alkocholio ir sveikinimam galo nera o poto daeina ir iki pinigu dalinimosi kas daugiau pasiieme kas dar per daug paeme ir taip begalo kol ismeta vieni kitus is partiju per tokius sveikinimus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?