Orai.lt: po ramaus šeštadienio sekmadienį atkeliaus vėjas ir lietus

2014-10-18, orai.lt, orai24.lt

Šį savaitgalį orai nepastovūs: šeštadienį palepins auksinio rudens spindesys ir ramybė, o sekmadienį vėl atkeliaus lietaus debesys, stiprės vėjas.

Šeštadienio dieną Lietuvos orus lems šaltas ir sausas arktinis anticiklonas. Kritulių nenumatoma, vyraus nedidelis debesuotumas, tik pajūryje ir pietiniuose rajonuose debesų bus daugiau. Vėjas nepastovios krypties, silpnas. Saulė leis pasimėgauti auksinio rudens spalvomis, bet mažai šildys, tad šalyje vyraus vos 5–8 laipsnių šiluma. Šiaurės rytiniuose rajonuose gali būti dar vėsiau, o arčiau jūros, pietvakariniame respublikos pakraštyje, – truputį šilčiau.  

Sekmadienį orai vėl keisis. Jau naktį stiprės pietų vėjas, vakarinius rajonus pasieks ir Atlanto ciklono genami lietaus debesys. Temperatūra naktį bus labai nevienoda. Vakarinėje Lietuvos pusėje dėl debesų ir stipresnio vėjo ji išliks teigiama, apie 1–4 laipsnius šilumos, o giedresnėje ir ramesnėje rytinėje šalies pusėje vėl pašals iki 0–4 laipsnių. Dieną žemi debesys ir lietus išplis daugelyje šalies rajonų. Intensyviau lis šiaurinėje respublikos pusėje, o pietiniame šalies pakraštyje gali ir visai nelyti. Vėjas suksis iš pietvakarių, dar labiau sustiprės, pajūryje jo gūsiai sieks 15–17 m/s. Su pietvakarių srautais į mūsų kraštą plūstelės šiltesnis oras, tad termometrai po pietų jau rodys 9–14 laipsnių šilumą. 

Šis Atlanto ciklonas lems Lietuvos orus ir pirmadienį. Ir naktį, ir dieną numatomi apniukę, vėjuoti, protarpiais su lietumi orai. Pietvakarių vėjas ir toliau neš šilumą, tad naktį temperatūra nekris žemiau 9–14 laipsnių, o dieną šoktelės net iki 11–16 laipsnių šilumos.  

Antradienį vėjas rims, tačiau krituliai prognozuojami dar daugelyje vietovių. Naktį visur numatomi lietūs ir švelni 6–11 laipsnių šiluma. Dieną taip pat daugiausiai lis, tik šiaurės rytiniuose rajonuose lietų po pietų keis šlapdriba. Temperatūros kreivė vėl pasuks žemyn: dienos pradžioje bus šilčiau, apie 7–12 laipsnių šilumos, o po pietų oras pradės vėsti.

Orai Šilutėje:


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!