Patvirtino: galės išrašyti elektroninius vaistų receptus

2015-06-05, ELTA
© DELFI (A.Solomino nuotr.)
© DELFI (A.Solomino nuotr.)
Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių pardavimo vaistinėse gyventojams taisyklių naują redakciją.

Pagal naują taisyklių redakciją nuo birželio 1 d. gydytojai receptus galės išrašyti ir popieriniuose blankuose, ir elektroninėmis priemonėmis. E. receptus galės rašyti sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ), kurios yra pasirašiusios duomenų teikimo sutartis su Registrų centru.

Sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys ASPĮ, kurios nepasirašiusios duomenų teikimo sutarties su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju, galės išrašyti tik popierinius receptus. Narkotiniai vaistiniai preparatai, kaip ir iki šiol, galės būti išrašomi tik popieriniuose receptuose.

Siekiant, kad pacientai nekauptų vaistų, patobulintose Taisyklėse nustatoma, kad pakartotinai tiems patiems vaistams ar MPP išrašomas receptas gali įsigalioti ne anksčiau kaip likus 5 dienoms iki baigsis prieš tai išduoti vaistiniai preparatai ar MPP, išskyrus atvejį, kai pacientas recepte išrašytus kompensuojamuosius vaistinius preparatus, įsigijo, tačiau dėl medicininių priežasčių negali vartoti.

Siekiant sudaryti sąlygas racionaliai skirti vaistinius preparatus ūmių ligų atvejais, Taisyklėse leidžiama išrašyti vaistinius preparatus iki 10 dienų gydymo kursui (šiuo metu leidžiama iki 7 dienų gydymo kursui).

Siekiant pagerinti narkotinių vaistų prieinamumą, prailginamas 2 formos receptų blankuose išrašytų receptų (juose išrašomi narkotiniai vaistai) galiojimo terminas iki 10 dienų (vietoj 5 dienų), įskaitant recepto įsigaliojimo dieną.

Siekiant riboti vaistinių preparatų prieinamumą vaikams, nustatoma, kad vaistiniai preparatai vaikams iki 16 metų vaistai neišduodami (neparduodami).

Užsakant nekompensuojamąjį vaistinį preparatą, vaistinė turi teisę prašyti gyventojo sumokėti avansinę įmoką, kuri negali būti didesnė kaip 30 proc. apytikrės vaistinio preparato kainos. Šiuo metu avansinė įmoka galima vaistams, kurių numatoma mažmeninė kaina (įskaitant visus mokesčius) yra didesnė nei 28,96 euro (dvidešimt aštuoni eurai ir devyniasdešimt šeši euro centai)

Įsakymas įsigalioja nuo šių metų birželio 1 d., tačiau atidedamas tam tikrų nuostatų įsigaliojimas.

 


 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek suplanavę išleisti vaiko pasiruošimui į mokyklą?