Kviečia teikti paraiškas mėgėjų žvejybos leidimų platinimui

2015-06-06, am.lt informacija
Asociatyvi nuotr. BFL nuotr.
Asociatyvi nuotr. BFL nuotr.
Siekdama, kad mėgėjų žvejybos leidimus paprastai ir patogiai galėtų įsigyti žvejai iš visos Lietuvos, Aplinkos ministerija kviečia teikti paraiškas dėl šių leidimų platinimo.

Dabar, naudojantis elektroninės bankininkystės paslaugomis, visų tipų mėgėjų žvejybos leidimus galima įsigyti Aplinkos ministerijos valdomoje Aplinkosaugos leidimų informacinėje sistemoje (ALIS). Šis būdas mažų miestelių ir kaimų gyventojams, dažnai nesinaudojantiems elektroninės bankininkystės paslaugomis ir internetu, yra nepatogus.

„Sukūrę galimybę mėgėjų žvejybos bilietus įsigyti internetu negalime pamiršti apie atokiau gyvenančius, technologijomis rečiau besinaudojančius žmones. Norime, kad žvejo mėgėjo bilietą ar kortelę patogiai galėtų įsigyti tiek didmiesčio, tiek ir atokesnio kaimo gyventojai. Siekiame, kad šie bilietai būtų platinami įvairiose prekybos vietose. Kviečiame įmones ir organizacijas teikti paraiškas šioms neatlygintinoms paslaugoms teikti“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Leidimo platinimo paslaugos yra neatlygintinos, tačiau paslaugų teikėjas gali nustatyti paslaugos teikimo mokestį. Paslaugų teikimo sutartis numatoma sudaryti žvejo mėgėjo bilietų, žvejo mėgėjo kortelių ir leidimų žvejybai vandens telkiniuose, kurie naudojami kaip žvejybos plotai, platinimui ir susijusių paslaugų teikimui.


Leidimų platintojų pareigos bus numatomos sutartyse. Jie turės priimti įmokų mokėtojų įmokas ir pervesti surinktas lėšas į nurodytą Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą, išduoti žvejybos leidimus. Taip pat teikti Aplinkos ministerijai ataskaitas apie priimtus mokėjimus ir surinktas lėšas. Leidimų platintojai savo sąskaita turės informuoti žvejus apie galimybę įsigyti žvejybos leidimus.

Paraiškas taip pat galima teikti dėl mokėjimų tarpininko paslaugų teikimo. Mokėjimų tarpininkas priima mokėjimus už žvejybos leidimus, užsakytus per ALIS sistemą, ir apie tai informuoja sistemos valdytoją. Taip internetu nesinaudojantys žvejai ALIS paslaugomis galėtų naudotis visą parą, įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas. Mokėjimų tarpininkas taip pat turi pervesti priimtus mokėjimus žvejybos plotų nuomininkams už ALIS leidimus, išduotus žvejybai vandens telkiniuose, į kuriuos jiems išduoti leidimai naudoti žvejybos plotą.

Norintieji platinti mėgėjų žvejybos bilietus turi turėti teisę teikti šias paslaugas ir tvarkyti įmokos mokėtojų asmens duomenis, kaip tai nustato Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas. Jie taip pat turėtų turėti kuo platesnį prekybos vietų ar terminalų tinklą visoje Lietuvoje.

Paraiškas leidimų platinimo arba mokėjimų tarpininko paslaugoms vykdyti galima pateikti Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos skyriui (A. Jakšto g. 4/9, Vilnius, LT-01105, su nuoroda – „Gamtos apsaugos skyriui“) arba el. paštu p.paukste@am.lt Paraiškos priimamos iki birželio 15 d. imtinai.

Teikiant paraišką būtina nurodyti prekybos vietų (terminalų), kuriuose bus platinami žvejybos leidimai, skaičių. Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Gamtos apsaugos skyrių tel. 8~706 61864, 8~706 63555, 8~706 63560.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?