Įdomūs ir patriotiški Pagėgių jaunųjų šaulių užsiėmimai

2015-06-10, Stasys BIELSKIS
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio Tauragės 7-osios rinktinės Pagėgių 9-osios kuopos vadas Algirdas Saročka su jaunaisiais šauliais.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio Tauragės 7-osios rinktinės Pagėgių 9-osios kuopos vadas Algirdas Saročka su jaunaisiais šauliais.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio Tauragės 7-osios rinktinės Pagėgių 9-osios jaunųjų šaulių kuopos vadas Algirdas Saročka „Šilokarčemai“ papasakojo, kokie įdomūs būna šios kuopos narių užsiėmimai, kaip ugdomas patriotizmas ir meilė Tėvynei.

Šiuo metu kuopoje yra 64 jaunieji šauliai – maždaug po lygiai vaikinų ir merginų. Tai jaunuoliai iš Pagėgių ir Vilkyškių gimnazijų.

Jaunieji šauliai dalyvauja užsiėmimuose kartu su pasieniečiais, policijos pareigūnais, savanoriais kariškiais. Nė vienoje krašto šventėje neapsieinama be jaunųjų šaulių dalyvavimo jose.

Pagėgių jaunųjų šaulių kuopai – jau 15 metų. Nors ji įkurta 2001 metų kovo 10 dieną, iš tikrųjų veikla buvo pradėta 1999-aisiais.

Užsiėmimai Pagėgiuose vyksta kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį, Vilkyškiuose – ketvirtadieniais. Jaunuoliai dalyvauja įvairiuose žygiuose, tarp jų ir naktiniuose, vyksta į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotą pėstininkų batalioną, esantį Sakalinės kaime. Pagėgiškiai jaunieji šauliai vasarą ten praleidžia beveik po mėnesį, nes jiems tai nieko nekainuoja – visą finansavimą skiria Pagėgių savivaldybė.

Vasaros metu pasyviai neatostogaujama – vėl vyksta visokiausi užsėmimai. Mokomasi šaudyti, įveikti įvairius kliūčių ruožus, o įdomiausias iš jų „vilko takas“, labiausiai patinkantis jauniesiems šauliams. Tai pusantro kilometro ilgio kanalas, jame yra vandens ir pačių įvairiausių kliūčių. Vietomis tenka ir panerti į vandenį, lipti per sienas, eiti virvėmis, bristi bei plaukti. Kliūtis tenka įveikti dėvint kareivišką aprangą, ant nugaros turint kuprinę...

„Šiemet bus jau paskutinė vasara, kai dalinyje gyvenome kareivinėse, - pasakojo A. Saročka. – Nuo rudens čia jau bus pilna šauktinių, todėl kitą vasarą gyvensime palapinėse. Jaunuoliai susiduria su visokiais sunkumais, ruošiasi ginti Tėvynę, tapti tikrais savo šalies patriotais. O kai lauke blogas oras, aš jauniesiems šauliams skaitau įvairias paskaitas. Mokomės ir medicinos dalykų – kaip suteikti pirmąją pagalbą, ką daryti radus sprogmenį. Jaunieji šauliai, radę šovinio gilzę ar patrankos sviedinį, niekada jų nelies rankomis, o paskambins ir praneš man, saugos, kad kas nors neprieitų ir jų nepaimtų. Tada aš pakviečiu policijos pareigūnus, paskambinu į dalinį, jie atvyksta, pasiima ir išsiveža. Mūsų jaunuoliai jau yra radę keturis artilerijos sviedinius ir daugybę šovinių. Kartą Vidgirių kaime vaikai rado kažkokių bombų, jas parodė netoliese buvusiam traktorininkui, tai šis paėmė jas, nors liesti draudžiama, nunešė prie gluosnio ir ten padėjo. Tai kur tada traktorininko protas?“.

Artimiausias įdomus užsiėmimas jauniesiems šauliams prasidės ketvirtadienį, birželio 11 dieną, tai bus naktinis žygis. Jis prasidės nuo Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriaus ir tęsis iki „Bitutės“ stovyklos. Šio renginio metu jaunieji šauliai skanaus kareivišką košę, vyks sportiniai žaidimai, naktinis žygis į Rambyno kalną, bus naktinis užpuolimas, šaudymo varžybos, atvyks ugniagesiai, kinologai su šunimis. Kitą dieną, birželio 12-ąją, užsiėmimai prasidės rytine mankšta, po pusryčių – šaudymo varžybos, įvairios užduotys jauniesiems šauliams ir t. t.

Nemaža dalis jaunųjų šaulių, baigusių vidurinę mokyklą, toliau mokytis stoja į Lietuvos karo akademiją, pasieniečių ir policijos mokyklas.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!