Švėkšnos parko vartų tvora sulaukė remonto

2015-06-10, Gerda BELOKOPYTOVA
Parkų vartų tvoros atnaujinimo darbus atliekantys darbininkai pripažino, kad tai atidumo ir kruopštumo reikalaujanti užduotis.
Parkų vartų tvoros atnaujinimo darbus atliekantys darbininkai pripažino, kad tai atidumo ir kruopštumo reikalaujanti užduotis.

Viena lankomiausių vietų Švėkšnoje – žymusis parkas, kur dar išlikęs ir dvarininkų laikus menantis dvaras bei kiti jo akcentai. Vasaros metu šioje gamtos oazėje kiekvieną savaitgalį zuja ir jaunavedžių poros, kurios gražiausias savo gyvenimo akimirkas nori įamžinti šio parko fone.

Vis dėlto čia esanti įspūdingo grožio parko vartų tvora jau reikalavo remonto, taigi seniūnija ėmėsi darbo – savo jėgomis suremontuoti šį architektūrinį statinį. Darbas sudėtingas, bet kol kas sekasi puikiai.

Įspūdingo dydžio Švėkšnos parko vartų tvora patraukia visų čia atvykstančiųjų žvilgsnius. Netrūksta ir norinčiųjų nusifotografuoti. Vis dėlto atėjo metas, kada medinę vartų tvoros dalį būtina atnaujinti. Anot Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio, paskutinį kartą tvora buvo atnaujinama prieš 15 metų. Per daugiau kaip dešimtmetį ji jau atgyveno, tad nutarta pradėti tvoros atnaujinimo darbus. Jiems atlikti Šilutės rajono savivaldybė ir Kultūros paveldo programos skyrė 1 200 Eur. „Darbus atliekame savo jėgomis, mat darbuojasi pagal viešųjų darbų programą priimti švėkšniškiai. Nesamdėme jokios restauracijos įmonės, mat darbų įkainiai būtų žymiai išaugę. Manau, kad mes ne ką prasčiau ją atnaujinsime, mat ir prieš 15 metų šiuos darbus atlikome patys“, - kalbėjo A. Šeputis. Seniūnas džiaugėsi, kad dalį medienos padovanojo Pliaterienės įgaliotinis Kęstutis Paulauskas, kadangi dalis parko vartų tvoros priklauso ir jos teritorijai.

Šis vartų tvoros atnaujinimas tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nesudėtingas. Tačiau yra visiškai priešingai. Pasak Švėkšnos seniūnijos specialisto Broniaus Oželio, tai labai smulkūs, kruopštumo reikalaujantys darbai, tarsi lego dėlionė. „Vartų tvorą tvarko du pagal viešųjų darbų programą priimti asmenys. Džiugu, kad darbus jie atlieka atsakingai ir atidžiai“, - sakė B. Oželis.

Nuvykome ir į parką, kur radome besidarbuojančius vyriškius. Darbininkai juokavo, kad šie darbai tarsi dėlionės žaidimas, mat sutvirtinti reikia smulkias detales. „Reikia atidumo, negalima supainioti detalių“, - sakė jie.

Vieną vartų tvoros dalį pavyko surinkti per dvi dienas, o dar laukia nemažai darbo. „Darbus norime užbaigti iki mūsų vasaros šventės“, - sakė seniūnas A. Šeputis.

Atnaujinta parko vartų tvora dar labiau papuoš ir taip ypatingą šio žaliojo kampelio, turinčio turtingą istoriją, vaizdą. O tai džiugina ir švėkšniškius, ir čia atvykstančiuosius.

 

Reklama: kiemoprojektai.lt


Foto galerija

Atnaujinta parko vartų tvora dar labiau papuoš parką.Parkų vartų tvoros atnaujinimo darbus atliekantys darbininkai pripažino, kad tai atidumo ir kruopštumo reikalaujanti užduotis.Atnaujinta parko vartų tvora dar labiau papuoš parką.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?