Ūkininkai tikisi sklandžios šienapjūtės

2015-06-10, Stasys BIELSKIS
Ūkininkai atidžiai klausėsi patarimų apie šienapjūtę.
Ūkininkai atidžiai klausėsi patarimų apie šienapjūtę.

Prasidėjus šiltajam metų sezonui – vėl darbymetis ūkininkams. Sėja, šienapjūtė, derliaus sudorojimas – kasmečiai ir vis nesibaigiantys žemdirbių rūpesčiai. Jau prasideda šienapjūtė, tad tik pagirti reikia vieną aktyviausių pamario krašto ūkininką Algimantą Kliučinską, jau nebe pirmą kartą pakvietusį žemdirbius į šienapjūtei skirtą lauko dieną.

Užlieknių kaime, šalia ūkininko A. Kliučinsko fermų, vykusioje lauko dienoje aptartos šienapjūtės aktualijos. Čia pat buvo demonstruojama moderni „John Deere“ ir „Kuhn“ firmų žemės ūkio technika, ūkininkai bendravo tarpusavyje, aptarinėjo problemas ir visus savo rūpesčius.

Renginio pradžioje padėkota Šilutės rajono savivaldybės vadovams, AB „Žemaitijos pienui“, Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriui, prisidėjusiems prie šios lauko dieno surengimo.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, pradėdamas renginį, kalbėjo: „Aš manau, kad šitoje lauko dienoje bus įdomių pokalbių, ūkininkai sudarys ne vieną sandorį su technikos pardavėjais ir bankais. Tikiu, kad šioje šventėje turėsite puikios naudos, dėkojo organizatoriams už renginį. Į lauko dieną galėjo atvykti ir daugiau ūkininkų, bet kiek yra, tiek ir turės užtekti. Gražios šventės, gero pabuvimo!“

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, kreipdamasis į kolegas žemdirbius, sakė: „Noriu visus pasveikinti su šienapjūtės pradžia, palinkėti, kad žolės ir šieno gamta atseikėtų kuo daugiau, ir kad visa javapjūtė būtų tokia graži, saulėta, o gamta netrukdytų jums pasiruošti kuo geresnio šieno“.

J. Talmantas pakvietė ūkininkus asmeniškai pabendrauti, nes vakar buvęs pas Premjerą Algirdą Butkevičių ir turintis naujų žinių apie Kaimo plėtros programą, paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui ir pan.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pasidžiaugė, kad renginys vyksta būtent Šilutės seniūnijoje, pajuokavo, jog tikriausiai kažkuris iš ūkininkų rytą buvo bažnyčioje ir tokį gerą orą užsakė. Beje, geras, šienapjūtei palankus oras tebėra iki šiol, tad nupjauti pirmąją žolę jokių problemų nebus.

„Žemaitijos pieno“ atstovai dėkojo ūkininkams, kad jie pristato tik aukščiausios kokybės pieną, iš kurio galima pagaminti pačius geriausius produktus.

UAB „Baltic Agro“ atstovas Edmundas Šapoka sakė tikįs, jog pieno supirkimo kainos padidės, ir kad ši šienapjūtė nebus paskutinė – nereikės karves parduoti skerdykloms...

Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas irgi linkėjo žemdirbiams gero oro šienapjūtės metu ir aukštesnių pieno supirkimo kainų.

J. Talmantas, bendraudamas su ūkininkais vėliau, optimizmu nespindėjo. Mat mūsų ūkininkai papuolė į bėdą dėl išmokų sumažėjimo panaikinus nepalankios ūkininkauti vietovės statusą. J. Talmantas teigė, kad taip atsitiko dėl to, kad Žemės ūkio ministerija tokioms išmokoms neranda pinigų. Bet, pasak jo, 16 mln. dviem šiltnamių ūkiams paremti surando, už tokias lėšas būtų galima paremti apie 400 jaunųjų ūkininkų.

J. Talmantas taip pat neslėpė pykčio, kad šiuo metu ministerijoje dirba prasčiausia komanda – tokios dar niekada nėra buvę. Tikrų žemės ūkio specialistų mažai belikę, o ministrė Virginija Baltraitienė – irgi ne žemdirbė, o ekonomistė.

Žinomų gamintojų „John Deere“ ir „Kuhn“ techniką pristatė UAB „Dojus agro“ žemės ūkio technikos pardavimų padalinio vadovas Paulius Arūnas ir dar keli vadybininkai. Žemdirbiai buvo supažindinti su šienavimo ir pašarų ruošimo technika, įvairiausiais mechanizmais - nuo žolės pjovimo iki suvyniojimo į ritinius, taip pat jų išgabenimo iš laukų įranga.

 


Foto galerija

Ūkininkai atidžiai klausėsi patarimų apie šienapjūtę.Užlieknių kaimo ūkininkas Algimantas Kliučinskas, surengęs savo valdose jau ne pirmą lauko dieną.UAB „Dojus agro“ žemės ūkio technikos vadybininkai supažindino ūkininkus su šienavimo ir pašarų ruošimo technika.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!