Ką šilutiškiai mano apie organų donorystę?

2015-06-09, Kalbėjosi Lijana JAGINTAVIČIENĖ
www.ve.lt nuotrauka
www.ve.lt nuotrauka
Organų transplantacija – vienas sudėtingiausių gydymo būdų. Jis taikomas tada, kai kiti metodai padėti negali. Organų donorystė suteikia gyvenimo viltį nepagydomai sergantiems žmonėms. Tačiau donorų organų dar labai trūksta, donorystės idėjos artimos ne visiems. Dar daugelis nesuvokia, kad nė vienas nesame apsaugotas nuo ligų, kiekvienas mūsų bet kada galime atsidurti tarp žmonių, kurie kaip išsigelbėjimo laukia organų persodinimo. Tačiau organų transplantacija nevyks, jei žmonės prieštaraus organų donorystei, jei nesutiks po mirties dovanoti organų kitų gyvybėms gelbėti. Šiandien apie organų donorystę klausėme šilutiškių. Dalinamės jų mintimis.

Laurynas Nikelis, šilutiškis:

- Aš manau, kad tai labai geras dalykas. Visuomenė yra nelabai apsišvietusi, nes dar daug kas nesupranta donorystės naudos. Donoro kortelės pats neturiu, dėl mitų apie saugumą ir t.t. Bet savo šeimoje kalbame šia tema. Jie žino mano požiūrį.  Jei kažkas man nutiktų, noriu, kad mano tinkamus organus paaukotų. Jei reikėtų man spręsti dėl artimo žmogaus organo donorystės, vadovaučiausi jo išsakytomis nuostatomis. Reikia kalbėti su artimaisiais apie donorystę, kol nėra per vėlu, nes ir vienam spręsti kartais būna sunku.

Petrutė Kleimenovienė, šilutiškė:

- Dažnai apie tai susimąstau. Apie save negalvojau, nes jau esu senjorė. Bet jei galima  gera padaryti,  kodėl ne. Labai teigiamai žiūriu į tai, kad žmonės aukoja organus ir taip išgelbsti gyvybes.

Augustina Irutė Petrošienė, šilutiškė:

- Jeigu man kas nutiktų, norėčiau, kad mano organą kam nors paaukotų ir taip būtų išgelbėta gyvybė. Manau, kad aukojančių būtų daugiau, jei žmogus nelauktų stebuklo ir nesitikėtų, jog jo artimas žmogus išgyvens.

Rita Ambrulaitytė, rusniškė:

- Jei medikai patvirtintų, kad artimam žmogui nebėra vilties išgyventi ir nuo manęs priklausytų, ar aukoti jo organus, aš sutikčiau juos paaukoti. Jei kažkas nutiktų man, norėčiau, kad mano artimieji paaukotų mano organus. Mama daug kartų sakė, jog jei jai kas nors nutiktų, kad jos tinkamus organus visus paaukotų.

Edita Šukytė, šilutiškė:

- Aš palaikau organų donorystę ir tai yra vienas iš būdų padėti tiems, kuriems labai reikia pagalbos. Artimo žmogaus organus aukočiau, jei iš anksto būtume aptarę tokią galimybę ir ketinimus. O aš pati artimiausiu metu planuoju išsiimti donoro kortelę ir neprieštaraučiau, jei mano organai būtų paaukoti, jeigu kas nors nutiktų.

Lijana Praciulienė, šilutiškė:

- Aš esu už organų donorystę. Jei jau išeini iš gyvenimo, kodėl nepadėti kažkam, jei gali tai padaryti.  Daug galvojau apie tai, kad jei man kas nutiktų ar norėčiau, jog mano organą paaukotų. Manau, kad norėčiau.

Kazimieras Galickas, šilutiškis:

- Tai labai svarbu ir reikalinga. Svarbu, kad žmonės aukotų savo organus. Jei man kas nutiktų ir būtų tinkamas kuris nors organas, norėčiau, kad artimieji jį paaukotų tam, kuriam jis išgelbėtų gyvybę.

 

 

 


Straipsnio komentarai

patys tikrieji daktarai kur ziuri i kisene o ne i zmogu 2015-06-10
tokiems daktarams nei suns neduociau gydit kaimyne skydliaukia operavosi per operacija uzkrete krauja o dabar serga kraujo veziu tai apie koki donoryste kalbet su tokiais daktarais Komentaras patinka Komentaras nepatinka