Respublikinė kaimo kapelų šventė ,,Linksmoji armonika - 2015“

2015-06-10, Renginių organizatorė Rasa Armonienė

Kaip tau atsidėkoti
Šiandieną sumaniau.
Lakštutės skambią giesmę,
Skiriu, tėveli, tau!

Birželio 6 dieną 14 val. Natkiškių parkelyje vyko respublikinė kaimo kapelų šventė. Susirinkusius dalyvius, žiūrovus ir svečius ,,Kepurine“ pasveikino Natkiškių kultūros namų jaunosios šokėjos (vad. Rasa Armonienė), tėvelius, senelius ir būsimus tėvelius savo dainelėmis nudžiugino jaunasis Natkiškių kultūros namų solistas Rokas Kondrotas (vad. Valdas Armonas). Kapelijų šventė ir šiemet buvo skirta pažymėti artėjančią Tėvo dieną.  Visoms kapelijoms šventės pradžioje sulipus į sceną ir sugriežus bendrąjį kūrinį ,,Rožės žiedelis“, kuriam vadovavo šeimininkas Valdas Armonas,  juos sveikino ir gražių žodžių negailėjo Pagėgių savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė, Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, mero dovanas ir sveikinimo žodžius perdavė mero padėjėja Milda Jašinskaitė – Jesevičienė, saldų prizą  visiems dalyviams dovanojo Natkiškių seniūnijos seniūnė Vilyta Sirtautienė.

Scenoje viena už kitą gražesnės, puikesnės,  nuostabesnės kapelijos keitė viena kitą. Natkiškiečiai ir svečiai galėjo pasiklausyti Telšių rajono Ryškėnų kultūros centro senjorų kapelos ,,Čia ir dabar“(vad. Sandra Petrulienė ir Algimantas Kupštys), Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro Raudonės kaimo kapelos (vad. Jonas Apolius Grygartas), Pagėgių savivaldybės Natkiškių kultūros namų kaimo kapelos ,,Vaivorykštė“( vad. Valdas Armonas), Radviliškio rajono Šeduvos amatų centro kaimo kapelos ,,Užuovėja“( vad. Edvinas Kažukauskas), Šilutės rajono Bikavėnų senųjų tradicijų liaudiškos muzikos kapelos ,,Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys), Jurbarko kultūros centro vokalinės instrumentinės grupės ,,Šilas“ (vad. Adolfas Lapė).  Kol kapelos ruošdavosi savo pasirodymui scenoje, su žiūrovais bendravo, juos visaip judino ir krutino  tikro kaimo muzikanto tikra dukra Danutė ir tikro kaimo muzikanto tikra žmona Rasa. Žiūrovai turėjo užbaigti posakius apie tėvus ir vaikus, sudainuoti duetu  liaudišką dainą, bei dalyvauti ,,Kasos pynimo“ konkurse.

Šventės metu  nors ir labai gaila, bet buvo padėkota 5 metus kaimo kapeloje išgrojusiam būgnininkui Viliui Urbonui baigiančiam  šiame kolektyve savo karjerą. Bet kaip sakoma nėra to blogo, kas neišeina į gerą. Čia pat buvo pristatytas ir naujasis būgnininkas Robertas Kondrotas, kuriam koncerte buvo suteikta galimybė save parodyti.

Šventės pabaigoje kapelijų vadovus apdovanojo Pagėgių kultūros centro direktorės pavaduotoja Danutė Bardauskienė, Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė ir renginių organizatorė Rasa Armonienė. Kapelijos šventę kaip pradėjo, taip ir užbaigė bendru kūriniu, turėdamos viltį susitikti vėl kitais metais toje pačioje vietoje  – Natkiškių kaimo parkelyje.

Organizatorių vardu nuoširdų ačiū tariu visiems šventės rėmėjams: Pagėgių savivaldybės administracijai, Pagėgių kultūros centrui, Natkiškių seniūnijai, Nidai ir Arūnui Bušniauskams, Linai ir Egidijui Žabauskams, Genovaitei ir Petrui Švalkūnams, Saulei ir Arūnui Kriščiūnams, Irenos Jurkūnienės individualiai įmonei, Tadui Girčiui, Vandutei Budrikienei, Mildai ir Antanui Kesarauskams, Birutei ir Jonui Vaivadams, Alantai ir Juozui Venckams, Dianai ir Kęstui Marozams, Natkiškių kaimo bendruomenei, kaimo kapelos ,,Vaivorykštė“ kolektyvui ir Danutei Bardauskienei. Nuoširdus ačiū žiūrovams už palaikymą.

Šiandien  mokslininkai įrodė, kad liaudies daina malšina skausmus, augalai derlingiau auga, gyvuliai tampa sveikesni.  Muzika gydo depresiją, o šiais laikais, sunku to išvengti. Teisi buvo lietuvių liaudis sakydama: ,,Muzika širdį ramina, muzika skausmą malšina“.

Visus tėvelius, senelius ir būsimus tėvelius su praėjusia Jūsų švente.

 

 

 

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?