Seime – siūlymas uždrausti nesąžiningą prekybą pienu

2015-06-11, 15min.lt
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Seime – siūlymas uždrausti nesąžiningą prekybą pienu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Seime – siūlymas uždrausti nesąžiningą prekybą pienu

Parlamente ketvirtadienį turėtų būti svarstomas įstatymo projektas, kuriuo siekiama griežčiau reglamentuoti pieno rinką. Pavyzdžiui, pieno perdirbėjas, kuris mažins pieno kainą daugiau nei trimis procentais, apie tai turės pasiaiškinti Konkurencijos tarybai.

Įstatymo projektą teikianti Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė siūlo uždrausti pirkti žalią pieną iš kitų valstybių, jeigu nesupirktas visas Lietuvos ūkininkų žaliavinis pienas.

Taip pat siūloma apie vienašališką pieno pirkimo-pardavimo sutartį pranešti kitai sutarties pusei prieš 30 dienų.

Įstatymas apribotų ir antkainius – pieno gaminių pardavėjui būtų draudžiama taikyti didesnį nei 10 proc. antkainį (skirtumas tarp pieno perdirbimo įmonių pardavimo kainosir prekybos įmonių mažmeninės kainos be PVM).

Taip pat numatomas reikalavimas ženklinti iš lietuviško pieno padarytus gaminius.

Be to, žalio pieno pirkėjas, mažindamas supirkimo kainą daugiau nei trimis procentais, privalėtų tokį mažinimą pagrįsti – pateikti argumentus Konkurencijos tarybai, kuri savo sprendimui priimti turėtų penkias dienas.

Jeigu toks mažinimas būtų nepagrįstas, pieno supirkėjui mažinti kainą Konkurencijos taryba uždraustų.

Projekto aiškinamajame rašte pateikiama informacija apie pieno supirkimo ir mažmeninę kainą. Matyti, kad supirkimo kaina smuko trečdaliu, kai tuo metu mažmeninė, pavyzdžiui, geriamojo pieno kaina pernai mažėjo vos 11 proc.

„Analizuojant pieno gaminių rinkos situaciją, matyti, kad mažmeninės kainos išlieka sąlyginai stabilios net ir mažėjant didmeninėms pieno gaminių kainoms. Mažmeninės prekybos grandyje įžvelgiamas ūkio subjektų, prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningas veiksmas, kuomet jie patys turi naudos iš didmeninių kainų mažėjimo ir ši nauda nepasiekia pieno gaminių vartotojų“, – rašoma aiškinamajame rašte.Straipsnio komentarai

ukininkas2015-06-11
toks siulimas ir sprendimas turetu but perdirbejams jie visokius priedus pila i pieno miltelius ir tipo padaro kaip tikra piena kuris laikos menesi ir nesurugsta o tikra pieka gabena i arabu salis ir dar balazin kur katik kapeika ispest o musiskius su vandeniu ir pieno milteliais padirbta piena girdo tikras pienas per para parugsta o perdirbeju menesi nesurugsta kur matyta ir dar jiem mazai uzdarbio o paprastam ukininkui tik kelis grasius ismeta Komentaras patinka Komentaras nepatinka