Lietuvos ambasadoriaus vizitas Šilutėje

2015-06-11

Šilutės rajono savivaldybėje lankėsi ir su vadovais susitiko Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijoje su žmona, „Indiantimes“ žurnalistas bei Lietuvos garbės konsulas. Jie domėjosi vieta, kurioje planuojama statyti skulptūrą M. Gandžiui ir H. Kalenbachui.

Svečiai savivaldybėje buvo susitikę su Meru Vytautu Laurinaičiu, Mero pavaduotoju Virgilijumi Pozingiu, Administracijos direktoriumi Sigitu Šepučiu, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskiene, Kultūros skyriaus vyriausiaja specialiste Reda Švelniūte.

Meras informavo, kad ši vieta pasirinkta bendru sutarimu su Rusnės bendruomene, puikiai bus matoma tiek pėsčiųjų taku einantiems turistams, tiek atvykstantiems į Rusnės salą laivu. Šilutės rajono savivaldybė yra įsipareigojusi sutvarkyti infrastruktūrą: aplinką, apšvietimą ir vietos paruošimą paminklo pastatymui, o VšĮ „Kiškų garbė“ – rėmėjų lėšomis pastatys paminklą.

Tikimasi, kad šis paminklas Lietuvos ir Šilutės krašto žmones paskatins daugiau sužinoti ir pasidomėti istorija, M. Gandžiu ir H. Kalenbachu, jų veikla, taip pat tai taps dar viena patrauklia turistams vieta. Klaipėdos uoste kasmet švartuojasi įvairaus dydžio kruiziniai laivai, tad planuojama, kad ši vieta bus įtraukta į turistų lankomų vietų sąrašą ir Pamario kraštą aplankys didesnis skaičius turistų. Žurnalistas domėjosi mūsų karšto statistiniais duomenimis, istorija, istorinėmis asmenybėmis: H. Šojumi, H. Zudermanu, Vydūnu, įvairiais architektūros ir kultūros paveldo objektais, žmonių pragyvenimo šaltiniais ir t.t.

Svečiai pabuvojo Rusnės saloje, susitiko su Rusnės seniūne Dalia Drobniene, apžiūrėjo planuojamą paminklo vietą, domėjosi salos geografine padėtimi, santykiais su partneriais Rusijoje.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

ot laisva lietuva ne lietuviams o babajams 2015-06-11
tai dar prives visa pulka babaju tai gal ir jiem po skulptura pastatom atsivezam aprodom kur kokia ju garbei stoves ir pastatom ar taip ar taip mums vietos nebera net gimtoi zemei Komentaras patinka Komentaras nepatinka