Kintuose mokytasi išskirtinių amatų

2015-06-13, Gerda BELOKOPYTOVA
Karpinių edukacijos grupė.
Karpinių edukacijos grupė.

Birželio 3 dieną į Kintų vidurinės mokyklos daugiafunkcio centro skyrių sugužėjo mokiniai iš viso Šilutės rajono. Tądien čia vyko Amatų diena, kurios metu mokiniai susipažino su tradiciniais lietuvių amatais, pasigamino išskirtinių gaminių prisiminimui, susirado naujų draugų ir turiningai praleido dieną.

Jau nuo ankstyvo ryto į Kintų daugiafunkcį centrą rinkosi mokiniai, lydimi mokytojų, iš Švėkšnos, Vilkyčių, Saugų, Šilutės, Juknaičių ir, žinoma, Kintų. Mokiniai išskirstyti į atskiras komandas, tad kiekvienoje buvo po vieną atstovą iš skirtingos mokyklos.

Direktoriaus pavaduotoja Ilona Papievienė pasveikino visus susirinkusiuosius ir pasidžiaugė, kad

Susirinko toks gausus būrys norinčiųjų išmokti įvairių amatų, o tuomet muziejininkė Reda Liucija Cirtautienė papasakojo apie tradicinius šio pamario krašto amatus. Savo pasakojimą muziejininkė iliustravo senomis nuotraukomis, kuriose įamžintos Kintų erdvės prieš daugybę metų. Mokiniai sužinojo apie kadaise kurortinio miestelio statusą turėjusio Kintų miestelio gyventojus, čia dirbusius žmones, veikusias amatininkų dirbtuves, parduotuves, viešbučius ir pan.

 O tuomet tarsi karoliniai mokiniai pažiro į jų atstovaujamos komandos edukacijos vietas, kuriose jų jau laukė mokytojai, savo amato žinovai, norintys turimas žinias perduoti ir jauniesiems pamariečiams. Karpinių meno mokė direktoriaus pavaduotoja Ilona Papievienė, vėtrungės piešimo – Mokinių tarybos nariai Vytenis Papievis ir Jolita Mažonaitė, medžio dirbtuvėse kalinėjimo ant skardelių techniką rodė Antanas Viselga, medžio dekoravimo – Pranciškus Viršilas. Išskirtinių gaminių iš molio pasigaminti kvietė Aurimas Liekis, technologijų kabinete Sonata Rangienė atskleidė vilnos vėlimo paslaptis, o Vydūno kultūros centre emalio studijoje grupės laukė dailininkė-edukatorė Aušra Mačiulaitienė, kuri kvietė pasidaryti išskirtinį rankos papuošalą ir išmokti emalio apdirbimo technologijos.

Net dvi valandas mokiniai triūsė atlikdami pasirinktus darbus. Atidžiai vykdydami mokytojų instrukcijas jie kūrė išskirtinius gaminius. Be to, reikėjo pasistengti iš peties, mat už tai laukė padėkos ir apdovanojimai.

Darbas edukacijų vietose tiesiog virė, o vidurdienį visi skubėjo į daugiafunkcio centro salę, kur laukė apdovanojimai ir darbų aptarimas. Kiekviena komanda pademonstravo pagamintus gaminius ir papasakojo, kaip vyko darbas.

Kintų vidurinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė ir direktoriaus pavaduotoja I. Papievienė įteikė apdovanojimus. Šilutės pirmosios gimnazijos mokinei Paulinai Padeginskaitei įteikta padėka už „Už kūrybiškiausią darbą vilnos vėlimo edukacijoje“, Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos mokinei Ievai Razmaitei – „Už kūrybiškiausią darbą emalio edukacijoje“, Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokinei Violetai Bertulytei ­– „Už meniškiausią medžio dekoravimą“, Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos mokinei Irmai Šakalytei – „Už meniškiausią piešinį vėtrungių piešimo edukacijoje“. Juknaičių pagrindinės mokyklos mokinė Jorė Lapinskaitė sulaukė įvertinimo už meniškiausią darbą molio edukacijoje, o Kintų vidurinės mokyklos mokinė Monika Lukošiūtė pelnė meniškiausio darbo vardą karpinių edukacijoje. Padėkos taip pat įteiktos Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniams Mindaugui Kuzui – padėka už darbą emalio studijoje ir Klaudijui Petrošiui – už meniškiausią darbą kalinėjimo ant skardelių edukacijoje.

Apdovanojimais šventė nesibaigė. Trečiadienį oras lepino, taigi amatų dienos dalyviai keliavo link Kuršių marių kur skanavo Ramūno Grikšo kartu su 10 klasės mokiniais išvirta žuviene. O už galimybę ragauti skaniosios žuvienės organizatoriai dėkingi rėmėjui bendrovės „SLP žuvis“ savininkui Stasiui Papieviui.

Šį išskirtinį renginį organizavo socialinė pedagogė Jurgita Tamošiūnienė, mokytoja Sonata Rangienė bei direktoriaus pavaduotoja, daugiafunkcio centro veiklų koordinatorė Ilona Papievienė.


Foto galerija

Karpinių edukacijos grupė.A. Mačiulaitienė mokė dirbti su emaliu.A. Mačiulaitienė mokė dirbti su emaliu.Molio edukacijoje pagamintos pieštukinės, žvakidės ir vazelės.Mokytasi piešti vėtrunges.Mokytojas P. Viršilas pademonstravo, kaip galima dekoruoti medelį.
Kalinėjimas ant skardelių – tik iš pažiūros lengvas darbas.S. Rangienė atskleidė vilnos vėlimo paslaptis.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?