Mokesčių inspekcija susidomėjo K. Komskio ir R. Žemaitaičio „milijonais“

2015-06-14, Stasys BIELSKIS
Seimo nariai K. Komskis (kairėje) ir R. Žemaitaitis.
Seimo nariai K. Komskis (kairėje) ir R. Žemaitaitis.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo mokestinius tyrimus Seimo Pirmininko pavaduotojo, pagėgiškio Kęsto Komskio ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko, šilutiškio Remigijaus Žemaitaičio atžvilgiu. Abu VMI akiratyje atsidūrę politikai yra Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariai.

VMI komunikacijos vadovo Dariaus Butos teigimu, Vilniaus apskrities VMI atlieka patikrinimą dviejų Seimo narių atžvilgiu. Kažkodėl VMI atstovas negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti, kad tai – parlamentarai „tvarkiečiai“ K. Komskis ir R. Žemaitaitis.

K. Komskis: „Pamiršau persirašyti butą“

VMI dėmesio sulaukę ir Seimo Pirmininko pavaduotojas K. Komskis, ir jo partietis R. Žemaitaitis tikino nesureikšminantys mokesčių inspektoriams iškilusių klausimų.

K. Komskis trečiadienį „Šilokarčemai“ teigė per pastaruosius keletą metų nei praturtėjęs, nei nuskurdęs: „Todėl ir neteisėto praturtėjimo ieškoti nėra kur. Mano deklaracija nesikeičia jau kokius aštuonerius–dešimtį metų. Šiandien, penkioliktą valandą, važiuosiu į mokesčių inspekciją, ir paaiškės, dėl ko mane ten kviečia“.

Politikas sakė manantis, kad deklaracijoje tikriausiai yra neatitikimų dėl to, kad jis dar nepersirašė savo vardu prieš ketverius metus mirusios žmonos buto. „Tai reikėjo padaryti per tam tikrą laiką, dabar tie dalykai yra „pakibę“. Manau, kad tai ir bus pagrindinė priežastis. Ten daug visokių formalumų, reikia dokumentus sutvarkyti... Pradėjau tai, bet nesutvarkiau, gal dėl laiko trūkumo...“ - mąstė K. Komskis.

Vakar, ketvirtadienį, jis „Šilokarčemai“ kalbėjo jau linksmesniu balsu: „Mokesčių inspekcijoje mane supažindino su tuo, kad yra atliekamas tik mokestinis tyrimas. Jis yra vykdomas siekiant įvertinti gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimą. Jeigu būtų kas nors rimčiau, manau, būtų pradėtas net tyrimas, patikrinimas, o tai yra jau visai kiti dalykai“.

K. Komskio turto deklaracijos duomenimis, įtakingas „tvarkietis“ turi užgyvenęs turto už maždaug 1,27 mln. Lt arba 368,36 tūkst. eurų.

R. Žemaitaitis: „Pasiklydo“ Briuselyje gautas atlyginimas“

O štai Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas R. Žemaitaitis ne dėl savo kaltės, matyt, „susipainiojo pinigų ekonomikoje“. Jis jau buvo pakviestas į mokesčių inspekciją, kurioje pareigūnai domėjosi, iš kur jo banko sąskaitoje atsirado pajamų ir turto deklaracijoje nedeklaruoti apie 200 tūkst. litų (apie 58 tūkst. eurų).

„Dar nebuvo įsigaliojęs dvigubo apmokestinimo susitarimas, ir mokesčių inspektoriai nematė Briuselyje gauto mano atlyginimo. Tai buvo pakoreguota tik 2013 metais, o Briuselyje mano gautos pajamos buvo 2009–2010 metais. Taip atsitiko, kad tos piniginės lėšos, kurias aš turėjau ne mūsų šalies banke, yra būtent atlyginimas. Dabar dar Europos Parlamentas pataisys pažymą ir bus viskas tvarkinga“, - teigė „tvarkietis“ R. Žemaitaitis.

Briuselyje R. Žemaitaitis dirbo Europos Parlamento darbo grupėje, kurioje Europos Sąjungos šalims rengiamos rekomendacijos, kaip įgyvendinti teismų sprendimus, vykdomuosius raštus, pakoreguoti civilinius kodeksus ir t. t. Vėliau dirbo europarlamentarų Rolando Pakso ir Juozo Imbraso patarėju.

„Mokesčių inspektoriams buvo neaiškus gautų pinigų šaltinis, - aiškino R. Žemaitaitis. – Jie mato, kad iš užsienio banko į mano sąskaitą Lietuvoje „įėjo“ pinigai, o kas mokėjo – Jonukas, Marytė, Onutė, - neaišku“.


Straipsnio komentarai

Paksas2015-06-14
Silutes Bosch centras yra Remigijaus Zemaitaicio;) turejo sukauptu lesu is kontrabandos verslo,pries euro yvedima pradejo svilt padai nes nebus kaip paaiskint tokiu sumu ir tuolab juos deklaruot,atsidare BOSH ,viska sukiso litais y ji,o dabar jei nores pardaves atgaus jau eurais:) praploves pinigus:) ne is oro pagegiuose komskiai vos ne dievais vadinami,delto ir y seima isrinko:) vadovauja kontrabandai visoje panemuneje:) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?