Orai.lt: savaitgalį – tropiniai orai

2015-06-12, orai.lt, orai24.lt
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Kauno paplūdimiai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Kauno paplūdimiai

Penktadienį anticiklonas jau atsisveikins su Lietuvą. Jis dar iš paskutiniųjų jėgų žada padovanoti mažai debesuotus orus. Lietaus nenumatoma. Sukinėsis nepastovios krypties, nestiprus vėjas. Temperatūra kils, kol antroje dienos pusėje pasieks 22-26 laipsnius šilumos. Tik Baltijos pakrantėje ji svyruos apie 21 laipsnį.

Šeštadienį orai pabandys keistis. Atplauks daugiau debesų ir naktį pirmieji lietaus debesys pasirodys Pietvakarių Lietuvoje. Ir naktį, ir dieną daug kur trumpai palis. Kai kur nugriaudės perkūnija. Vėjas išliks nestiprus ir nepastovios krypties, nebent perkūnijos metu kai kur papūs truputį stipriau. Naktį bus šilta. Žemiausia temperatūra vos spės pažemėti iki 9-14 laipsnių šilumos.

Po šiltos nakties mūsų laukia labai šilti dienos orai. Aukščiausia temperatūra pasuks link 23-28 laipsnių šilumos. Ir tik Kuršių nerijoje laikysis apie 20 laipsnių. 

Sekmadienis žada tvankius orus. Naktį kai kur, o dieną beveik visur trumpai su perkūnija. Palis. Vėjas vis dažniau kryps iš vakarų. perkūnijos metu jis vietomis pasieks 15-18 m/s greitį. Naktį temperatūra lėtai pažemės iki 10-14 laipsnių šilumos.

Dieną sulauksime tikros vasariškos šilumos. Daug kur temperatūra pašoks iki 25-29, o Dzūkijoje, Aukštaitijoje oras vietomis įkais iki 30 laipsnių karščio. Ir tik kai kuriuose vakariniuose rajonuose reikia tikėtis 20-24 laipsnių. 

Ateinančios savaitės pirmosiomis dienomis papūs šiaurinių krypčių vėjas ir atkeliaus gaivesni, vėsesni orai.

Orai Šilutėje:

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar pavargote nuo karantino?