Rusnės festivalyje - geros muzikos dozė

2015-06-14, Gerda BELOKOPYTOVA

Birželio 7-ąją, sekmadienį, muzikos gerbėjus ir smagiai norinčius praleisti laiką sukvietė tarptautinis Rusnės festivalis. Prie Rusnės tilto ant Atmatos upės kranto vykusioje gyvo garso ir geros muzikos fiestoje kiekvienas klausytojas galėjo atrasti sau patinkančių kūrinių.

Jau nuo ankstyvo ryto Rusnės saloje netilo šurmulys. Čia pirmiausia pakviesti visi norintys pasižvalgyti po unikalia gamta garsėjančią salą. Netrūko norinčiųjų dalyvauti ekskursijoje „Potvynių apsupty“. O štai popiet ant festivalio scenos vyko gyvai grojančių Lietuvos jaunimo grupių konkursas. Jame pasirodė grupės iš visų penkių Lietuvos etnografinių regionų. Taigi žiūrovus linksmino žemaičių, aukštaičių, dzūkų, suvalkiečių ir, žinoma, lietuvininkų muzikantai. Žinia, Rusnės festivalis kaip ir kasmet pritraukia ne tik Lietuvos atlikėjus, bet ir svečius iš kitų šalių. Latvijos jaunimo grupė „Stereo in“  parodė, kaip kaimyninėje šalyje groja muzikantai.

O štai gerokai popiet jaunimą scenoje keitė didžiulę sceninę patirtį turinčios grupės. Lietuvos ir užsienio kantri muzikos grupių festivalyje susirinkusieji galėjo klausytis iš tolimosios Italijos atvykusios grupės „UKUS IN FABULA“, svečių iš Latvijos „New day“, vilniečių „Alvita & C feat. Sepa“, A. Belkin all stars band bei Egidijaus Sipavičiaus ir kantri muzikos grupės „Karčema“ atliekamų šokti kviečiančių dainų. O štai šokio mėgėjai stebėjo šilutiškių šokėjų „Dakota“ ir „Salūnas“ pasirodymus.

Festivaliui įsibėgėjus renginio vedėjas Marijus Budraitis ant scenos sukvietė Lietuvos jaunimo grupių konkurso komisiją, vertinusią jaunųjų muzikantų pasirodymus. O komisija buvo išties kompetentinga. Tai savo srities profesionalai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Italijos, Lenkijos.

Geriausio būgnininko nominacija įteikta telšiškių grupės „Litrol“ būgnininkui, kurio prizą įsteigė Alfredas Stasys Nausėda. Geriausia vokaliste pripažinta Šiaulių grupės „Ekstra“ dainininkė, kuriai prizą įsteigė Daiva Žebelienė. UAB „Avižeda“ įsteigė prizą geriausiam vokalistui, o ši nominacija atiteko grupės „Litrol“ iš Telšių dainininkui. Geriausio gitaristo vardas atiteko grupės  „Štabas“, atvykusios iš Kvėdarnos, gitaristui. Prizą šios nominacijos nugalėtojui įsteigė Vytautas Laurinaitis. UAB „Egmina“ apdovanojo geriausią boso gitaristą iš gargždiškių grupės „Nevalyk lentos“. Nominacija „Geriausia improvizacija smuiku“ ir „Viatoros“ įsteigtas prizas atiteko šilutiškių grupės „Karčemėlė“ smuikininkei Rūtai Šerpytytei. Geriausiu instrumentalistu pripažintas „Karčemėlės“ būgnininkas Dovydas Stoškus. Vaikinui prizą įsteigė „Pamario Brass“ vadovas Gražvydas Raila. Stilingiausia grupe išrinkta akustinės gitaros ir vokalo studija iš Utenos. Šį prizą įsteigė restoranas „Rambynas“. Geriausiai scenoje judančios grupės titulas ir „Lubos 123“ prizas atiteko marijampoliečių grupei „Riff epic“. „Agrochemijos“ prizas už geriausiai atliktą lietuvių liaudies dainą įteiktas uteniškių akustinės gitaros ir vokalo studijai. Pagrindinis prizas ­– 150 eurų – ir geriausiai grojančios jaunimo grupės titulas iškeliavo į Latviją, grupės „Stereo in“ nariams. Muzikantams prizą įteikė ir pats jo steigėjas LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Už pagalbą rengiant festivalį įteiktos ir ypatingosios padėkos Nijolei Drobnytei, Donatui Jauniui bei Daliai Drobnienei.

Taip pat festivalio metu smagios muzikos fone sklandė įvairiaspalviai aitvarai. Deja, jų buvo matyti vos keli. Festivalio metu veikė ir įvairios vandens pramogos, sportinės varžybos. Tad liūdėti ar nuobodžiauti nebuvo kada. O vakaro sutemoms vis labiau apgobiant salą prie laužo suskambo akustinės muzikos garsai.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?