Į Pagėgių globos namus atkeliavo šviesos spalvų staliukai

2015-06-16, Pagėgių vaikų globos namų psichologė Sandra Leonovienė

Pagėgių vaikų globos namų bendruomenė ir globotiniai labai džiaugiasi naujais šviesos spalvų staliukais, kuriuos padėjo įsigyti Pagėgių savivaldybės administracijos darbuotojai. Naujieji šviesos spalvų staliukai – tai nauja terapinė priemonė, kurios dėka vaikų globos namų ugdytiniai gali piešti, žaisti, kurti, vaidinti, atsipalaiduoti, nusiraminti ir patirti daug teigiamų emocijų.

Pagėgių vaikų globos namuose gyvena vaikai ir paaugliai, turintys emocinių ir elgesio sunkumų. Globotiniai, kuriems būdingi emociniai sunkumai, pasižymi uždarumu, lėtumu, nėra populiarūs tarp bendraamžių, neturi draugų, dažnai išgyvena nerimą, įvairias baimes, liūdesį, sielvartą, kančią, kaltę, pyktį ir kitus jausmus. Vaikai, netekę tėvų globos, patiria įvairias psichologines traumas, kurios turi didžiulį poveikį jų mintims, jausmams ir elgesiui. Elgesio sunkumų turintys vaikai ir paaugliai dažniausiai pasižymi netinkamu elgesiu, būna impulsyvūs, agresyvūs, nesilaiko nustatytų taisyklių, dažnai konfliktuoja su kitais vaikais ir darbuotojais. Daugelis vaikų elgesio problemų – netinkamos emocijų išraiškos atspindys. Šalia emocinių ir elgesio problemų tokie vaikai dar turi ir mokymosi sunkumų, bendravimo problemų. Šios įstaigos vaikams ir paaugliams yra teikiama psichologinė pagalba. Dirbant su globotiniais taikoma individuali ir grupinė psichoterapija.

Individualių psichologinių konsultacijų metu įstaigos globotiniai atsiveria ir dalijasi savo asmeniniais išgyvenimais, pasipasakoja apie praeities sunkumus, atskleidžia dabartines problemas. Dirbame kartu ir ieškome atsakymų į įvairius egzistencinius klausimus, analizuojame netinkamo elgesio priežastis ir pasekmes, nagrinėjame tinkamo elgesio strategijas, stengiamės surasti naujas išeitis iš susidariusių sunkumų. Dirbant su įstaigos globotiniais taikoma ir grupinė psichoterapija, taip pat vyksta dailės, muzikos, žaidimų terapijos ir įvairūs relaksaciniai grupiniai užsiėmimai. Jų metu dirbama grupelėmis ir taip lavinami vaikų ir paauglių socialiniai, psichologiniai įgūdžiai. Žaidimų terapijos metu yra lavinami atminties, dėmesio, mąstymo, suvokimo ir kitų pažintinių funkcijų gebėjimai. Tuomet vaikai atsipalaiduoja, įvairūs žaidimai jiems suteikia daug teigiamų emocijų. Dailės terapijos užsiėmimų metu vaikai gali nevaržomai išreikšti tai, kas yra susikaupę jų viduje, jie gali nupiešti savyje susikaupusius jausmus: skausmą, pyktį, džiaugsmą, baimes, kančią ir kt. Vaikų globos namuose dauguma vaikų ir paauglių turi emocinių sunkumų, todėl vienas iš svarbesnių tikslų psichologo darbe yra gerinti ir koreguoti tokių vaikų emocinę būseną. Psichoemocinės būsenos gerinimui taikomi relaksaciniai užsiėmimai. Relaksacija – labai stipri ir efektyvi priemonė, kurios dėka atsipalaiduoja žmogaus kūnas ir jo mintys. Įstaigos direktorės dėka įsigytos vertingos terapinės priemonės. Čia yra įrengtas ne tik, žaidimų ir dailės terapijos kabinetas, bet ir atskiras relaksacinės terapijos kabinetas, kuriame vyksta individualūs ir grupiniai relaksaciniai atsipalaidavimo užsiėmimai. Vaikai ir paaugliai labai mėgsta atsipalaiduoti relaksaciniame kabinete, kuriame yra relaksacinė vandens lova, relaksacinis fotelis, šviečia įvairių spalvų besikeičiančios švieselės ir skamba relaksacinė muzika. Tai tikras poilsis kūnui, sielai ir dvasiai. Dabar įstaigos auklėtiniai daug teigiamų emocijų patiria žaisdami su naujais šviesos spalvų staliukais. Tam, kad vaikai galėtų šiuose staliukuose piešti, žaisti ir vaidinti, reikalingas smėlis ar kita švari ir saugi natūrali žaliava: manų kruopos, kukurūzų miltai, grikiai, žirniai ir kt. Piešimas smėliu turi labai stiprų atpalaiduojantį, fantaziją bei jausmus žadinantį poveikį, suteikia galimybę vystyti bendravimo įgūdžius ir neribotas lavinamąsias galimybes vaikams. Šių staliukų panaudojimo galimybės beribės, tik reikia pasitelkti fantaziją. Dar kartą dėkojame mūsų įstaigos rėmėjams už pagalbą įsigyjant naujas terapines priemones, kurios padeda koreguoti ir gerinti mūsų auklėtinių emocinę sveikatą.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!