Stoniškių mokykla pažymėjo 70-ies metų veiklos jubiliejų

2015-06-16, Stasys BIELSKIS
Dainavo Stoniškių pagrindinės mokyklos mokytojų ansamblis.
Dainavo Stoniškių pagrindinės mokyklos mokytojų ansamblis.

Šeštadienį didžiulė šventė vyko Stoniškiuose. Ji prasidėjo Rukų bažnyčioje šv. Mišiomis už gyvus ir mirusius mokytojus bei mokinius. Paskui buvo lankomos kapinės. Didžiausias žmonių susibūrimas vyko Stoniškių kultūros namų salėje, kurioje vos tilpo į mokyklos jubiliejaus šventę iš visų Lietuvos kampelių suvažiavę buvę mokiniai, į užtarnautą poilsį išėję mokytojai.

„Keturiasdešimt penkios mokyklos abiturientų ir dešimt dešimtokų laidų išskleidę sparnus jau rado savo gyvenimo kelią. Sveiki, sugrįžę į savo mokyklą“, - tokiais žodžiais šventę pradėjo renginio vedėjai.

Į salę buvo įnešta mokyklos vėliava, visi kartu užtraukė dainą „Žemėj Lietuvos...“. Po to tylos minute pagerbti jau išėjusieji Amžinybėn.

Jubiliejinę šventę pradėjo Stoniškių pagrindinės mokyklos direktorė Jūratė Mažutienė. Ji, kreipdamasi į buvusius mokinius ir kolegas, sakė, kad iki šiol mokykla išliko jauna, čia netyla vaikiškas juokas, jaunatviškos dainos. J. Mažutienė linkėjo, kad mokslo šviesa, uždegta prieš 70 metų, neužgestų, bet dar ryškiau šviestų, sakė tikinti, jog į naująją patirtį bus sudėta tolerancija, supratimas, gerumas ir meilė.

Garbingai buvo pristatyti šiai mokyklai vadovavę direktoriai. Kai kurių jau nebėra tarp mūsų... Daug plojimų išgirdo dar ne taip seniai mokyklai vadovavę Eugenijus Dargužas, Gediminas Kačiulis, Petras Raudonius.

Sveikinimo žodžius tarė ir dovanas teikė Seimo narys Artūras Skardžius (jis perskaitė ir Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą stoniškiečiams mokytojams ir visiems mokiniams), Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius, kiti svečiai.

Po to didesnėmis ir mažesnėmis grupelėmis į sceną kilo buvusių laidų abiturientai, šiandien jau pasidabinę sidabro gijomis, ir paskutiniųjų dešimtokų laidų atstovės, kurioms visas gyvenimas dar prieš akis.

Visi kalbėjusieji scenoje uždegė po simbolinę atminimo žvakutę.

Padėkomis buvo apdovanoti šventės rėmėjai, tarp kurių daugiausia – Stoniškių krašto ūkininkai. Padėka įteikta ir informacinio rėmėjo „Šilokarčemos“ laikraščio atstovui. Šventei baigiantis pasodintas atminimo ąžuoliukas, o buvę mokiniai ir jų mokytojai dar ilgai su bendraklasiais bendravo Stoniškių pagrindinėje mokykloje.


Foto galerija

Šventės pradžia.Dainavo Stoniškių pagrindinės mokyklos mokytojų ansamblis.Buvusius mokyklos direktorius ir dabartinę direktorę sveikino Pagėgių savivaldybės vicemeras S.Stonys.Scenoje - pirmųjų dešimties abiturientų laidų atstovai, dalyvavę mokyklos 70-ies metų jubiliejaus šventėje.

Straipsnio komentarai

Nijolė2015-07-02
Labai noriu padėkoti nuo visos 13-os laidos, kuri baigė 1972m. už nuostabią šventę. Ačiū rengėjams, organizatoriams rėmėjams, įdėjusiems daug darbo ir širdies ruošiant šį mokyklos jubiliejų. Taip pat buvome labai nustebinti leidiniu apie šio krašto mokymą. Tai bus didžiulis mums prisiminimas. Didelis ačiū!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rrr2015-06-26
mane irgi mokino rasyti tokia pati 'direktore' todel noriu kad vaikus ismokintu normali mokytoje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Loreta2015-06-24
Atsiliepimus paliko tik beraščiai . Negi nėra raštingu žmonių?????????????????? O gerbiamajam rrr noriu pasakyti vargu ar padės beraščio vaikams kita mokykla . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ona2015-06-18
,,pavaduotoja ugdymui,, cha-cha.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rrr2015-06-18
bielski pirma pasidomek apie direktore j.m o poto rasyk tik jai atejus vadovauti mokykla paliko daugiause mokyniu .pernai ji mokino lietuviu kalba siemet jau mokino matematika tiesiog universalus komskiu pasodintas zmogus odar jos daznai ir darbe negali rasti o apie jos destomu pamoku kokybe ir jos pacios lankomuma nera ka ir kalbeti pasiteraukit moyniu tevu .as savo sunu perkeliau mokintis i kita mokykla kitamet perkelsiu ir kita sunu nes jam taipat turi destyti direktore pagarbei dvieju mokyniu tevas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jolanta2015-06-18
Renginį organizavo pavaduotoja ugdymui Daiva.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
simas .s2015-06-17
rengini organizavo tai pavaduotojos daiva ir grazina o garbe tai direktoriai kuri net pradzioje priestaravo siam renginiui .nuosirdus aciu pavaduotojoms . buves mokyklos mokinys . nerasysiu tikro vardo nes mokykloje dar dirba artimas zmogus kuris gali tureti nemalonumu nuo garbetroskos direktores ,kurios mokykloje beveik nebuna nes jauciasi kaip savo uab savininke o ne valstybines mokyklos darbuotoje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?