Pagėgių „tvarkiečiai“, nebesusitvarkę patys, į pagalbą pasikvietė ir policijos pareigūnus

2015-06-17, Stasys BIELSKIS
D. Jančaras sakė tik pasikrapštęs ausis, o tai nepatikę Tarybos nariui K. Komskiui.
D. Jančaras sakė tik pasikrapštęs ausis, o tai nepatikę Tarybos nariui K. Komskiui.

Ketvirtadienį vykęs Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis netikėtai buvo pratęstas pusvalandžiui – tiek laiko prireikė valdančiajai tarybos narių daugumai (trylikai „tvarkiečių“) panorėjus pašalinti iš salės posėdį vaizdo kamera įrašinėjusį ir neva juos įžeidusį meslaisvi.lt žurnalistą Donatą Jančarą.

Mat D. Jančaras, politikams pradėjus svarstyti nemažai prieštaravimų sulaukusio sprendimo projektą „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“, kuriame numatoma mažos savivaldybės teritorijoje pastatyti net 160 vėjo jėgainių, darysiančių žalą gamtai ir gyventojams, tarybos nariams parodė įžeidžiantį gestą – abiem delnais paglostė savo ausis. Tai pastebėjo tik vienas tarybos narys Kęstutis Komskis (Seimo Pirmininko pavaduotojo, partijos „Tvarka ir teisingumas“ nario Kęsto Komskio sūnus). Kęstutis pasiūlė tarybos nariams pašalinti iš salės žurnalistą D. Jančarą, kaip įžeidusį tarybos narius, ir pavadino jį klounu. Beje, dėl žodžio „klounas“ vėliau Kęstutis D. Jančaro atsiprašė, bet jau buvo, kaip sakoma, „šaukštai po pietų“.

Tarybos valdančioji dauguma balsavo už D. Jančaro „išmetimą“ iš posėdžių salės, o opozicija (aštuoni politikai) – prieš. Nuspręsta D. Jančarui pasiūlyti išeiti iš salės. Šis nepakluso tokiam reikalavimui, tada Savivaldybės meras Virginijus Komskis (Kęsto Komskio brolis) nusprendė, kad reikia iškviesti policiją.

Kol atvyks pareigūnai, buvo paskelbta Tarybos posėdžio pertrauka. Nors Pagėgių policijos komisariatas yra vos už dviejų namų, policininkai iki Savivaldybės administracijos pastato „važiavo“ apie 15 minučių. O atvykę niekaip nesusigaudė, dėl ko čia jie yra iškviesti. Meras V. Komskis kažkur „nusiplovė“, o paprasti Tarybos nariai niekaip nesugebėjo paaiškinti pareigūnams, dėl ko jie čia buvo pakviesti. Mat Tarybos narių balsavimas prašyti policijos pagalbos pareigūnams liko nesuprantamas. Policininkai klausinėjo, ar Savivaldybėje yra kokios nors vidaus tvarkos taisyklės, Tarybos nariai nelabai galėjo apie tai ką nors konkrečiai paaiškinti.

„Linksmas“ incidentas baigėsi tuo, kad žurnalistas D. Jančaras atkišo pareigūnams sunertas rankas ir paprašė: „Jeigu esu kaltas, uždėkite antrankius“. Policininkai paliko posėdžių salę, o D. Jančaras toliau filmavo Tarybos posėdį.

Tarybos posėdžiui pasibaigus, Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis „Šilokarčemos“ žurnalistui teigė, jog Savivaldybės vaizdo kamera darytas posėdžio įrašas jau peržiūrėtas ir kad jame aiškiai matosi, kaip D. Jančaras kažkuriam Tarybos nariui rodė neva nepadorų, galbūt įžeidžiantį gestą. Meras sakė, kad dėl šito atvejo Savivaldybė raštu kreipsis į policiją...

 

 


Straipsnio komentarai

hmmm2015-07-07
Visiems aisku......, per ilgai valdzia sildo savo kreslus, patys prasosi buti perrenkami, geda net skaityti kaip paniskai jie reaguoja I ziniasklaidos buvima ....

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2015-06-19
Tai tas tarybos narys ir turėjo kreiptis po posėdžio į policija su pareiškimu. Kam ją kviesti į posėdi. Kas tada klaunai?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka