Degučiuose įkurta nauja poilsio zona

2015-06-17, Gerda BELOKOPYTOVA
Degučių jaunimas ir vyresnieji susivienijo bendram tikslui – įkūrė tvenkinio paplūdimį ir tinklinio aikštelę.
Degučių jaunimas ir vyresnieji susivienijo bendram tikslui – įkūrė tvenkinio paplūdimį ir tinklinio aikštelę.

Birželio 3 dieną prie Degučių tvenkinio vyko sujudimas. Vietos gyventojai savo iniciatyva ėmėsi šalia tvenkinio kurti paplūdimį, žaidimų aikšteles, kad vasarą degutiškiai ir aplinkinių apylinkių gyventojai turėtų kur praleisti karštas vasaros dienas. Nauja erdvė – tai nauja veikla tiek degutiškių jaunimui, tiek vyresniesiems.

Degučių jaunimo organizacijai padeda ir vyresnieji

„Šilokarčemoje“ jau ne kartą rašėme apie Degučiuose esantį tvenkinį, jo bėdas ir jų sprendimų būdus. Po rajoną sukrėtusios nelaimės, kai iš tvenkinio „išgaravo“ visas vanduo, praėjo jau dveji metai. Nelaimės padariniai sutvarkyti, ten ir vėl tyvuliuoja vanduo, o norintieji jau šią vasarą gali atsigaivinti karštą vasaros dieną, ar tiesiog smagiai praleisti laiką kartu su šeima ir draugais. Tiesa, degutiškiai seniai puoselėjo svajonę šalia tvenkinio įkurti paplūdimį. Šiai svajonei buvo lemta išsipildyti jau šią vasarą. Birželio 3-iąją prasidėjo Degučių tvenkinio paplūdimio tvarkymo darbai. „Šilokarčemai“ degutiškis Rokas Švenčionis pasidžiaugė, kad vietos gyventojai noriai prisideda prie Degučių jaunimo organizacijos „Jaunatis“ organizuojamų darbų ir suteikia savo pagalbą. Trečiadienį degutiškiai ūkininkai savais traktoriais vežė smėlį, buvo statoma tinklinio aikštelė.

Degutiškiai patys įkūrė poilsio zoną

„Prieš metus Degučiuose įkurta jaunimo organizacija „Jaunatis“ ir tuomet čia viskas pradėjo keistis. Pats esu Degučių kaimo gyventojas ir tikrai galiu teigti, kad čia nuo pat mano gimimo vaikams ar suaugusiems žmonėms nebuvo galimybių maudytis, mėgautis gamta prie tvenkinio. O ką jau kalbėti apie jaunimo veiklą – jos tiesiog nėra“, - kalbėjo R. Švenčionis. Degutiškis apgailestavo, kad jo gimtojoje gyvenvietėje  nėra nei sporto salės ar vietos, kur galėtų sportuoti. Tačiau įkūrus jaunimo organizaciją, pasak pašnekovo, viskas pradėjo keistis. „Laimėjome projektą vandens pramogoms, gavome daug stalo žaidimų, o dabar jaunų ir kūrybingų žmonių dėka buvo kuriamas tvenkinio paplūdimys, statoma tinklinio aikštelė, pastatyti suoliukai. Džiaugiamės ir tuo, kad vyresnieji degutiškiai mums labai padeda ir kartu galime įgyvendinti įvairias idėjas“, - pasakojo Rokas. Džiugu, kad degutiškiai susivienijo bendram tikslui – įkurti laisvalaikio zoną, kur ir patys smagiai leis laiką, ir atvykusieji džiaugsis. „Pasigedome vieno – valdininkų pagalbos, nes jos arba gauname labai mažai, arba išvis negauname. Iš seniūno taip pat sulaukėme labai mažai pagalbos“, - apgailestavo Degučių jaunimo organizacijos narys.

Vis dėlto džiugu, kad degutiškiai nenuleidžia rankų ir jau dabar visi galės džiaugtis pačių įkurtu paplūdimiu. Juk savomis rankomis sukurtas grožis dar labiau džiugina.

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

to vietinis2015-06-19
užtvanka priklauso savivaldybei, tai savivaldybes kaimo reikalų skyrius ir privalėjo tikrinti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
vietinis2015-06-19
Pirma kur pakomentavo matyt gerai kaskas seria,kad daug loja...

O pagal kokius straipsnius kiekvienais metais tikrino uztvankos bukle...kad poto iluzo...

O gal net nebuvo atvaziave is "Aplinkos apsaugos agenturos" ne karto po to kai pastate...

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gamta2015-06-18
Ar dėl paplūdimio įrengimo ( Paviršinių vandens telkinių tvarkymo reikalavimų aprašo 1 priedas) pateikė pranešimą arba gavo pritarimą iš Aplinkos apsaugos agentūros.Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kestas2015-06-17
Saunu, bet redakcija bent jau nuotraukas apverst galejot :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?