Vyriausybė planuoja didinti minimalią algą

2015-06-17, LRT Televizijos naujienų tarnyba, www.lrt.lt
Pinigai © DELFI (K. Čachovskio nuotr.)  S
Pinigai © DELFI (K. Čachovskio nuotr.) S
Vyriausybė posėdyje svarstys pensijų ir minimalios mėnesinės algos didinimo nuo liepos 1 dienos klausimą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija minimalią mėnesio algą siūlo didinti iki 325 eurų. Tam yra pritarusi Trišalė taryba. Tai – trečias šios vyriausybės nuo 2013-ųjų inicijuotas minimalios algos kėlimas. Prezidentė yra pareiškusi, kad didesnė minimali alga – pakeliama ir verslui, ir valstybės biudžetui. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei yra pateikusi nutarimo projektą, kuriuo siūloma nuo liepos 1 d. didinti minimaliąją mėnesinę algą (MMA) ir minimalųjį valandinį atlygį.

„Didinimas yra ne politinis, o atsižvelgus į ekonominius rodiklius. Ekspertai, darbdaviai sutinka, kad dabartinėje ekonominėje situacijoje būtina nuosekliai didinti darbuotojų, gaunančių mažiausią darbo užmokestį, pajamas, todėl siūlome jau nuo liepos 1 d. minimalią mėnesinę algą kelti iki 325 eurų, o minimalųjį valandinį atlygį didinti iki 1,97 euro (padidinti 8,3 procento)", - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pasak ministrės A. Pabedinskienės,2015 m. MMA didinimui numatyta 14,4 mln. eurų. Siūloma padidinti ir bazinę pensiją bei draudžiamąsias pajamas – 3 eurais. Vidutinė senatvės pensija dėl to, skaičiuojama, padidėtų maždaug 5 eurais. Socialinės apsaugos ir darbo ministrės teigimu, pensijoms didinti reikalingi pinigai numatyti šių metų „Sodros“ biudžete. Prireiks maždaug 23 mln. eurų. Premjeras Algirdas Butkevičius yra pranešęs, kad nuo kitų metų sausio siūlys MMA didinti iki 350 eurų. Seimo valdantiesiems priklausantys „darbiečiai“ jau yra užregistravę siūlymą minimalią algą iki 2016 metų liepos padidinti daugiau nei 100 eurų - iki 437 eurų. Paskutinį kartą minimali alga didėjo nuo 2014 metų spalio – 10,1 euro – iki 300 eurų.


Straipsnio komentarai

O GAL NE TAIP 2015-06-17
VALDZIA BABAJUS LABIAU BRANGINA NEI SAVUS PILIECIUS Komentaras patinka Komentaras nepatinka
OT DADES ALGOS KAD PRISIMERKE NEMATYSIM2015-06-17
AR TAI CIA PADIDINIMAS KELIS GRASIUS DADES O TRIGUBAI MOKIASCIU PAKELS VIENA RANKA DUODA KITA RANKA TRIGUBAI ATIMA Komentaras patinka Komentaras nepatinka