Lietuva galės priimti iki 250 pabėgėlių

2015-06-18, BNS
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pabėgėliai iš Ramadžio miesto Irake
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pabėgėliai iš Ramadžio miesto Irake

Trečiadienį Vyriausybės pasitarime pritarta, kad sprendžiant migrantų krizę Viduržemio jūroje, Lietuva galėtų priimti iki 250 Europos Komisijos skirstomų pabėgėlių.

Tokį skaičių pabėgėlių Lietuva, solidarizuodamasi su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, galėtų priimti per dvejus metus, skelbiama Vyriausybės pranešime.

Prieglobstį Lietuvoje gavusiems užsieniečiams būtų sudaromos sąlygos gauti sveikatos apsaugos, socialines, švietimo, užimtumo ir kitas paslaugas.

Apie tai, kad Lietuva galėtų priimti 250 pabėgėlių, yra sakiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė dar tada, kai Ministrų kabinetas laikėsi pozicijos dėl 50-ies.

Šalies vadovė trečiadienį sveikino Vyriausybę su priimtu sprendimu ir pakartojo, kad šis skaičius gautas apibendrinant statistiką, apimančią šalies bendrąjį vidaus produktą ir gyventojų skaičių.


AFP/„Scanpix“ nuotr./Pabėgėliai iš Sirijos kertą sieną į Turkiją

D.Grybauskaitės teigimu, galutinį sprendimą dėl pabėgėlių perskirstymo Europos Sąjungoje priims birželio pabaigoje posėdžiausianti Europos Vadovų Taryba.

„Kadangi vakar (antradienį – BNS) sprendimas Liuksemburge nebuvo priimtas vidaus reikalų ministrų taryboje, viskas nusikelia į Europos Vadovų Tarybą“, – žurnalistams Vilniuje sakė ji.

Vienkartinė išmoka – 6 tūkst. eurų

Pabėgėlių perkėlimą finansuojant Europos Komisijai ir jai taikant vienkartinės išmokos mechanizmą, pabėgėlius priimanti valstybė vykdytų jį savo lėšomis, o vienkartinė išmoka būtų mokama tik „tinkamai atsiskaičius“ Europos Komisijai.

Ji yra paskelbusi, kad už vieno pabėgėlio perkėlimą priimančiai valstybei mokėtų po 6 tūkst. eurų.

Skaičiuojama, kad pabėgėlio integracijos Lietuvoje laikotarpis, priklausomai nuo asmens pažeidžiamumo, Pabėgėlių priėmimo centre gali trukti nuo 8 mėnesių iki metų, o savivaldybės teritorijoje – nuo 13 iki 60 mėnesių.

Jo išlaikymas integracijos laikotarpiu Pabėgėlių  priėmimo centre gali kainuoti nuo maždaug 5 iki 7,4 tūkst. eurų, o savivaldybės teritorijoje – nuo 8 tūkst. iki beveik 37 tūkst. eurų.

Europos Komisija paprašė valstybių narių per dvejus metus priimti 20 tūkst. Sirijos pabėgėlių ir paskirstyti dar 40 tūkst. į Italiją ir Graikiją plūstančių prieglobsčio prašytojų iš Sirijos ir Eritrėjos prašymų. Pagal Briuselio siūlymus, Lietuva priimtų 207 pabėgėlius ir turėtų apsvarstyti 503 prašymus dėl pabėgėlio statuso suteikimo.


Straipsnio komentarai

dar baisiau 2015-06-23
Kas taip galvoja ; dvasios ubagai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
baisiau negu baisiau 2015-06-22
prezidentei babajai daugiau rupi nei savi pilieciai mes gausim tik 350 euru arsim kaip arkliai o babajai uz nieka gaus 600 euru ir cia normalu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Minde2015-06-20
Nesutinku su gerb. Zemas intelektas .ka cia kalbeti.D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nu tu geroji dvasia2015-06-20
juodukai taip pat zmones :D tai gal pasiimk pora ir islaikyk juos uz 1200 euru per menesi? ar savo zmonai, draugei, mamai, vaikams skiri tiek???? aisku kad ne! uztat juodukams skirsi mielai, ane? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.2015-06-19
Oí zmones zmones . Juodukai taip pat zmones. Is savo salies zmones bega kad nemirtu badu . Nebukit tokie ziaurus.valdzia kalta kad tokia padetis lietuvoj.juodukai cia nekalti..juk nezinai zmogus kada gali pats patekti i beda.paziurekit kas dedasi ukrainoj. Bukime solidarus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o pensininkam ti 5 eurus trupina issijuokimas is zmogaus 2015-06-18
uztai mokiascius ir didina kad skurdukai moketu uz pabegelius kus musu minimumas bus tik pora kapeiku o mokiasciai kokie o babajams o o vienam 600 euru uz aciu o mes kiek art turim kol gaunam tik kelis grasius Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?