Trišaliai tarptautiniai mainai Vydūno gimnazijoje

2015-06-18, Svečius priėmusios komandos vardu – mokytoja Lolita Kučinskienė

Birželio 6-13 dienomis mūsų mokykloje svečiavosi moksleiviai ir jų mokytojai iš Ispanijos Les Carolines mokyklos ir Vokietijos Vesterštėdės gimnazijos – taigi turėjome daug svečių ir norėjome juos kuo geriau priimti ir kuo daugiau jiems visko parodyti.

Ispanai atvyko pirmieji, šeštadienį juos pasitikome Kauno aerouoste ir šio miesto senamiestyje praleidome ilgą vasaros vakarą. Vėlai grįžome į svečių namus Vilniuje. Kitą dieną aplankėme Parlamento rūmus, kopėme į Gedimino kalną, vaikštinėjome po senamiestį, Užupio respubliką. Sutikome vieną ispaną, kuris jau treti metai gyvena Vilniuje ir mokosi Muzikos akademijoje. Jis džiaugėsi savo nauja patirtimi, o mes – naujomis šių laikų jaunimo galimybėmis. Po pietų išvykome į Trakus ir tik vėlai vakare grįžome į Šilutę.

Vokiečių delegacija atvyko sekmadienio popietę, ir pirmadienį visi susirinkome į šventinę asamblėją mokykloje. Nors mokslo metai mokiniams jau pasibaigę, tačiau sutikti svečių atėjo nemažas būrys gimnazijos bendruomenės. Liaudies šokių ir dainų pynė nejučiomis įtraukė visus į didelį ratą ir sukūrė puikią bendrystės nuotaiką, kuri vėliau persikėlė ir į lietuvių kalbos bei istorijos pamokas.

Toliau visi, ir ispanai, ir vokiečiai, laiką leidome kartu. Svečių laukė ekskursija po Šilutę ir Šilutės rajoną. Aplankėme Kintus, Rusnę, stengėmės suteikti mokiniams kuo daugiau bendros veiklos – kūrėme Šilutės draugystės miestą, Kintuose gaminome apyrankes iš emalio, daug vaikščiojome, važiavome dviračiais, plaukėme baidarėmis, kepėme vaflius, dešreles, mokėmės stovyklauti, lankėmės Klaipėdoje, Neringoje.

Penktadienis buvo šeimų diena, ir visi ją leido skirtingai – kas ruošė cepelinus, kas lankė senelius kaime, kas dar nematytas kitas mūsų krašto vietoves.

Visą viešnagės laiką buvo geras oras, švietė saulė ir nereikėjo traukti skėčių. Taip ir prabėgo savaitė, kitokia nei įprastai, ir kiekvienas iš jos pasiėmė tiek, kiek galėjo, bet svarbiausia – gavo neįkainojamą patirtį, kuri tikrai pravers ateityje. Tarptautiniai moksleivių mainai – tai puiki galimybė lavinti kalbinius įgūdžius, pažinti kitą kultūrą, jos žmones, įgyti naujų draugų, naujos patirties, save geriau pažinti ir... tapti geresniais žmonėmis.

 

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?