Šilutės boksininkai nesivaiko kitų madų – puošiasi tik aukso medaliais

2014-10-21, Indrė VAITKUVIENĖ
Čempionai V. Balsys, E. Ruplauskas, T. Olberkis.
Šilutiškių boksininkų istorija garsi ne viena pergale, o  bok­si­nin­kų kar­ta iš­ties ver­ta dė­me­sio. Šilutės SM auklėtiniai per trumpą laiką, prasidėjus naujiems mokslo metams, spėjo sudalyvauti ne tik Lietuvoje organizuojamuose bokso turnyruose, bet ir Čekijoje, Lenkijoje, Airijoje. „Iš visų varžybų sportininkai parsivežė ne vieną medalį ir čempionų vardus“, - džiau­gė­si treneris Vincas Murauskas.

Jaunieji boksininkai nenuvylė

Spalio 10–12 dienomis Vilniuje, Ekinstos sporto salėje, vyko Aukštaitijos, Žemaitijos, Vilniaus bei Kauno zonų jaunučių amžiaus grupės bokso žaidynių finalinės varžybos, kuriose 144 boksininkai rungėsi 18-oje svorio kategorijų. Mūsų miesto jauniesiems boksininkams šios varžybos buvo tarsi „krikštas“, nes iki patekimo į finalines varžybas boksininkams teko dalyvauti zonos varžybose, kuriose kiekvienoje svorio kategorijoje teisę į finalą gavo tik po 2  sportininkus, užėmusius pirmą ir antrą vietas. Finalinėse varžybose Šilutės jauniesiems boksininkams pavyko iškovoti šešis bronzos medalius: Algimantui Baipšiui (40 kg), Jokūbui Ulijanovui (46 kg), Mindaugui Štrapėlai (59 kg), Aurimui Koroliovui (50 kg), Juliui Pečkiui (41,5 kg), Tadui Degučiui (68 kg).

Iš tarptautinių turnyrų – su medaliais

Grudziondze, Lenkijoje, pasibaigė tarptautinis jaunių–jaunimo bokso turnyras. Varžybose dalyvavo Lietuvos jaunių bokso rinktinė, kuriai šis turnyras buvo vienas iš pasirengimo etapų prieš įvyksiantį Europos jaunių čempionatą Anapoje (Rusija).

Šios rinktinės sudėtyje yra ir šilutiškis Vytautas Balsys (sv. kat. 70 kg), kuris laimėjęs dvi tarptautines kovas prieš lenką ir švedą tapo čempionu.

Dubline (Airija) įsikūrusiame Smitfildo bokso klube organizuotas  tarptautinis bokso turnyras, kuriame dalyvavo Anglijos, Rusijos, Ukrainos, Estijos ir Lietuvos komandos. Šilutiškis Tomas Olberkis, atstovaudamas mūsų šalies komandą sv. kat. 91 kg iškovojo auksą. Pirmą kovą Tomas susitiko su airiu, ją laimėjo vienbalsiu teisėjų sprendimu. Antrojoje  kovoje šilutiškis techniniu nokautu įveikė lenką, šiuo metu gyvenantį Airijoje, ir tapo savo svorio kategorijos čempionu.

Taip pat T. Olberkis puikiai pasirodė ir Čekijoje (Sokolove) vykusiose jaunimo bokso varžybose. Boksininkas atstovavo Lietuvos bokso rinktinę ir jam pavyko parvežti aukso medalį. Tomas tiek pirmoje, tiek antroje  kovose susitiko su Vokietijos atstovais. Vieną iš jų įveikė techniniu nokautu, kitą – vienbalsiu teisėjų sprendimu.

Komandos draugas Edvinas Ruplauskas tose pačiose varžybose, tik svorio kategorijoje 64 kg, įveikęs čeką vienbalsiu teisėjų sprendimu ir lenką techniniu nokautu taip pat pasipuošė aukso medaliu.