Kaip sau padėti ištikus infarktui, jei esi vienas: 15 patarimų

2015-06-18, lrytas.lt

Ką daryti, jeigu bėda smogs netikėtai, jeigu patirsite infarktą būdami visiškai vieni, ir nebus kaip prisišaukti pagalbos? Širdies ir kraujagyslių ligos – dažniausia mirties priežastis Lietuvoje, tad tokioje situacijoje gali atsidurti bemaž kiekvienas iš mūsų. Ar tokiu atveju įmanoma sau padėti ir išlikti gyvam?

Kad galėtumėte sau padėti, visų pirma turite mokėti atpažinti širdies smūgį. Ypač svarbu žinoti gresiančio miokardo infarkto požymius žmonėms, kurie yra rizikos grupėje: tai rūkantieji, turintys padidintą kraujospūdį, mažai judantys, nutukę, neteisingai besimaitinantys ir turintys padidintą cholesterolio kiekį kraujyje.

Pagrindiniai gresiančio infarkto požymiai:

spaudimo pojūtis krūtinėje;

pykinimo pojūtis – išskirtinai moterims;

dusulys;

stiprus skausmas krūtinėje;

širdies permušimai;

pagreitėjęs širdies plakimas;

skausmas viršutinėje pilvo dalyje;

sukaustymo jausmas rankose, žandikaulyje, nugaroje ar dantyse;

galvos svaigimas;

didelis prakaitavimas;

alpimas;

silpnumas.

Ką galima padaryti?

1. Jeigu širdies priepuolių esate patyrę ir anksčiau, patartina visur su savim nešiotis vaistų – visų pirma nitroglicerino.

2. Kai tik įmanoma, kuo greičiau šaukitės pagalbos.

3. Jeigu atsimenate, kad pasiekiamas yra koks nors medicinos darbuotojas – pirmiausiai pagalbos kreipkitės į jį.

4. Jeigu vairuojate, tuoj pat važiuokite į kelio pakraštį ir sustokite. Nerizikuokite, kol prarasite sąmonę, net jeigu ligoninė yra netoli.

5. Artimųjų ir šeimos narių numerius būkite įsivedę kaip trumpuosius, kad galėtumėte tuoj pat juos informuoti apie savo būklę.

6. Jeigu širdies smūgis ištinka lėktuve, tuomet skubiai informuokite skrydžio palydovę, kuri suteiks būtinąją pagalbą.

7. Vos tik kilus minčiai, kad galėjo ištikti infarktas, patartina išgerti 325 mg aspirino – jis pagerina kraujotaką ir neleidžia susidaryti krešuliams. Užuot nurijus visą tabletę, patartina ją lėtai sukramtyti.

8. Pirmas dalykas, kurį būtina padaryti ištikus širdies smūgiui – kuo labiau atpalaiduoti kūną. Net jeigu medicinos įstaiga netoli, nebėkite į ją, nes bet kokia intensyvesnė fizinė veikla tik sustiprins priepuolio poveikį.


Straipsnio komentarai

GERA STRIPANI IR MINTI RADOT 2015-06-18
LABAI GERAS STRAIPSNIS IR GERAS SUMANIMAS TIK JUS ZURNALISTAI PARASYKIT IR KAIP POLICININKAM ELGTIS SUTIKUS KELYJA EPILEPSIJA SERGANTI ZMOGU NES JIE MAISO SU PRIGERUSI PIJOKELIU IR KAIP PASALINIAI TURI ELGTIS SUTIKIA NELAIMIAI TOKIAM ZMOGUI Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?