Opozicija daro „tvarką“ Pagėgių politikoje?

2015-06-20, Stasys BIELSKIS
Svarstant sprendimo „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“ projektą posėdžių salėje liko tik opozicijos nariai...
Svarstant sprendimo „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“ projektą posėdžių salėje liko tik opozicijos nariai...

Birželio 11 dieną įvyko Pagėgių savivaldybės V šaukimo tarybos 4-asis posėdis. Praėjusiame „Šilokarčemos“ numeryje rašėme, kaip pradėjus svarstyti bene aktualiausio sprendimo „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“ projektą pagėgiškiui Donatui Jančarui parodžius neva nepadorų gestą į posėdžių salę buvo iškviesti policijos pareigūnai. Šiandien – apie pastarąjį ir kitus priimtus sprendimus.

Šiame Tarybos posėdyje paskirtas Pagėgių savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkas, sudaryta Savivaldybės saugaus eismo komisija, Pagėgių savivaldybės tarybos kolegija, nustatytas vietos gyventojų apklausos būdas ir parinkti gyventojams skirti klausimai, patvirtintas Savivaldybės atliekų tvarkymo 2014–2020 metų planas, pritarta uždarosios akcinės bendrovės „Pagėgių komunalinis ūkis“ vadovo 2014-ųjų veiklos ataskaitai, priimti kiti sprendimai.

Pritarta klausimams ir gyventojų apklausos būdui

Gegužę vykusio Tarybos posėdžio metu opozicijos lyderis Edgaras Kuturys pateikė Tarybai prašymą surengti krašto gyventojų apklausą: „Ar pritariate vėjo jėgainių parkų steigimui Pagėgių savivaldybėje?“.

Per mėnesį valdančioji dauguma sumanė papildyti klausimų sąrašą, buvo parengtas sprendimo projektas. Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Pagėgių savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, atsižvelgdama į Pagėgių savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) 2015 metų gegužės 14 dienos reikalavimą ir Pagėgių savivaldybės tarybos „Tvarkos ir teisingumo partijos“ narių gegužės 26-osios reikalavimą, Pagėgių savivaldybės taryba nusprendė nustatyti dar 3 klausimų apklausos būdą – tiesioginį gyventojų nuomonės įrašymą apklausos dalyvių sąrašo lapuose.

Gyventojams bus pateikti dar šie klausimai: „Ar Pagėgių savivaldybės lopšelyje-darželyje turėtų būti įrengtas baseinas?“, „Ar Pagėgių savivaldybės gyventojams reikalingas baseinas?“, „Ar Vilkyškių miestelyje, prie Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos, turėtų būti statoma sporto salė?“.

Etikos komisijai vadovaus opozicijos lyderis

Birželio 11-ąją  pagaliau suformuota Pagėgių savivaldybės Etikos komisija. Opozicijos atstovas Edvinas Kriščiūnas padėkojo už tai, kad jis du kartus buvo siūlytas į šias pareigas, bet... neišrinktas, ir pasiūlė paties opozicijos lyderio E. Kuturio kandidatūrą. Mat šios komisijos pirmininką, pagal galiojančią tvarką, deleguoja Tarybos opozicija.

Šiemet Tarybos posėdyje Etikos komisijos pirmininką reikėjo būtinai išrinkti, nes laiko limitas, kuris numatytas pasibaigus rinkimams Etikos komisijai sudaryti, ėjo į pabaigą. Tarybos dauguma lyg ir buvo priversta patvirtinti opozicijos naujai pasiūlytą šioms pareigoms kandidatą.

Pagėgių savivaldybės tarybos veiklos reglamente nustatyta:

„Etikos komisija prižiūri, kaip Savivaldybės tarybos nariai laikosi Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, šio reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Savivaldybės tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų; analizuoja Savivaldybės tarybos narių nedalyvavimo Savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose ir šio įstatymo nustatytų pareigų nevykdymo priežastis; nagrinėja gautą informaciją dėl Savivaldybės tarybos nario veiklos ar jo viešųjų ir privačių interesų nesuderinamumo; nagrinėja savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl Savivaldybės tarybos narių veiklos skaidrumo; teikia Vyriausiajai rinkimų komisijai siūlymą dėl Savivaldybės tarybos nario įgaliojimų nutraukimo, jeigu šis Tarybos narys yra praleidęs iš eilės tris Savivaldybės tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties“.

Panašu, kad šios kadencijos Etikos komisija turės ką veikti...

Opozicija – prieš masinę vėjo jėgainių statybą?

Opozicijos teigimu, per savaitę surinkta daugiau nei 800 krašto gyventojų, nepritariančių masinei vėjo jėgainių plėtrai Pagėgių savivaldybėje, parašų. Pastarajame  Savivaldybės tarybos posėdyje valdančioji dauguma vis dėlto patvirtino specialiojo plano koncepciją. Tai tik plano koncepcija, nors opozicijos atstovai ir piktinasi, kad esą net apie 160 vėjo jėgainių bus pastatyta Pagėgių savivaldybės teritorijoje.

Paskelbus šio sprendimo projekto nagrinėjimo pradžią, nuo jo svarstymo dėl privačių interesų nusišalino didžioji dalis Tarybos narių - visi „tvarkiečiai“. Kai svarstyme negali dalyvauti didžioji dalis Tarybos narių ir tokio klausimo svarstyti neįmanoma dėl trūkstamo kvorumo, yra kitokie būdai patvirtinti panašius sprendimus. Tarybos narių, deklaravusių privačių interesų konfliktą, pavardės įrašomos protokole, patvirtinama, kad jie deklaravo konfliktą ir sprendimo projektas toliau gali būti nagrinėjamas esant pilnos sudėties Tarybai. Ir šį kartą taip atsitiko. Sugrįžę į posėdžių salę nusišalinę Tarybos nariai patvirtino vėjo jėgainių plėtros plano koncepciją.

Meras Virgilijus Komskis po posėdžio „Šilokarčemos“ žurnalistui sakė, kad opozicijos atstovai teiginiu, jog savivaldybės teritorijoje bus pastatyta apie 160 vėjo jėgainių, klaidina gyventojus. Pasak mero, šį kartą patvirtinta tik Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcija, pasirenkant planuojamas vėjo jėgainių parkų zonas. O kiek tų vėjo jėgainių bus pastatyta iš tikrųjų, dar neaišku, tai nuspręs patys verslininkai. Šiuo metu yra tik dvi veikiančios vėjo jėgainės (Anužių kaime), dar trisdešimt statoma kitose vietose.

 


Foto galerija

Daugiausia kalbėjo opozicijos nariai E. Kuturys (dešinėje) ir P. Ubartas (kairėje).Svarstant sprendimo „Dėl Pagėgių savivaldybės teritorijos vėjo jėgainių parkų išdėstymo specialiojo plano koncepcijos patvirtinimo“ projektą posėdžių salėje liko tik opozicijos nariai...

Straipsnio komentarai

spp2015-06-26
o baseinas būtų visai gerai, dar ir sale vilkiškiuose pagaliau gal pastatytų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Reikia daugiau info2015-06-24
Labai įdomu būtų žinoti, kiek baseinų statymai kainuos mokesčių mokėtojams ir ar jie atsipirks, nes gyventojų tai mažėja , šituos objektus reikės išlaikyti. Iš kokių lėšų, gerbiami mūsų krašto politikai? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pries pasirasant.....2015-06-21
reiketu zinoti , kuriu tarybos nariu priklausancioje zemeje statomos vejo jegaines ,kas ,,stumia,, si projekta turedamas pasipelnymo tiksla. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
gal pasakytumete......2015-06-21
kodel Panemuneje zmones net parduotuves neturi, del duonos kepaliuko tenka vaziuoti i Pagegius. ,,Svaigstate,, baseinais , sporto salemis ir kt. nors vienas tarybos narys pateiktu uzklausima . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mat kaip...2015-06-20
Komskio nuotraukoj nesimato kazko.... vadinasi opozicija su Jancaru persvere mera.... ;) Komentaras patinka Komentaras nepatinka