Ar netaps Šilutė šiukšlynu?

2015-06-21, Karolina KIRTIKLYTĖ
Seniūnas Raimondas Steponkus sako, jog šiukšles tvarko du kartus per savaitę, bet Barzdūnuose, miškelyje esantis šis šiukšlynas tikrai, ko gero, ne per savaitę atsirado.
Seniūnas Raimondas Steponkus sako, jog šiukšles tvarko du kartus per savaitę, bet Barzdūnuose, miškelyje esantis šis šiukšlynas tikrai, ko gero, ne per savaitę atsirado.

Vis dažniau šilutiškiai išreiškia nepasitenkinimą dėl atliekų tvarkymo įmonės UAB „Ecoservice” darbo. Mieste, kai kuriuose daugiabučių namų kiemuose, komunalinių atliekų konteineriai stūkso perpildyti, o šalia jų gyventojai krauna viską, kas jiems atrodo nebetinkama: baldus, buitines atliekas, stiklą ar padangas. Atėjus šiltajam sezonui tos atliekos konteineriuose ima greičiau pūti, skleidžia nemalonų dvoką, pradeda veistis parazitai, grasantys aplinkiniams mirtinomis infekcijomis. Kas už tai atsakingas? Kodėl vienur atliekos yra išvežamos reguliariai ir tvarkingai, o kitur – pamirštamos ir išvežamos, geriausiu atveju, kartą per mėnesį?

Į „Šilokarčemos” redakciją kreipėsi vieno Taikos gatvės daugiabučio namo gyventoja: „Mūsų namas priklauso bendrijai. Aplinką tvarkome patys. Tvarkome, tvarkome, o dėl to, kad buitinių atliekų konteineriai perpildyti, pakilus vėjui išpustomos visos šiukšlės. Tvarkymas nueina perniek. Daugiau kentėti nebegaliu. Gyvenu viena dviejų kambarių bute, moku tikrai nemažus pinigus už atliekų išvežimą, o to išvežimo nematau. Kaip tai suprasti? Būna ir taip, kad konteineryje esančias šiukšles išveža, o tas, kurios numestos šalia konteinerio, palieka. Baisu“, - piktinosi šilutiškė.

Nepasitenkinimą išreiškė ir kita šilutiškė Jolanta: „Tragedija yra su šiukšlių išvežimu. Turėtų jas vežti kas dvi savaites, bet geriausiu atveju išveža vieną kartą per mėnesį. Skambinau į Savivaldybę, pasakė, kad jie tik mokestį renka, liepė skambinti į „Ecoservice“. Ten atsiliepusi moteris pažadėjo problemą išspręsti per kelias dienas, tačiau... Po kelių dienų vėl skambinau, jau automobiliai esą sugedę, nėra kuo važiuoti. Absurdas, moki už paslaugą, kurią gauni tik kartais, ne pagal grafiką“.

Nieko nelaukę išvykome į miestą pasidomėti, kaip iš kitų kiemų yra išvežamos šiukšlės. Pasivažinėję ir pasivaikščioję centrinėmis miesto gatvėmis radome švarius, tvarkingus konteinerius. Tačiau tai tik gražioji pusė. Nuvažiavę į už miesto esančią Stadiono gatvę nustėrome. Šalia apytuščių buitinių atliekų konteinerių, kuriuos, tikriausiai tvarkingai ištuština atliekų tvarkymo įmonė  UAB „Ecoservice“, stūkso du rūšiavimui skirti, su kaupu prikrauti stiklo ir popieriaus konteineriai. Pasak vieno iš Stadiono gatvės gyventojų, tik Dievas težino, kada jie buvo tuštinami. Akivaizdu, jog nei per savaitę, nei per dvi ar tris jų su kaupu prikrauti neišeina.

Kyla klausimas, o kur žiūri seniūnas? Juk tokiu atveju, kai atliekų tvarkymo įmonės neatlieka savo pareigų, jiems į pagalbą turėtų suskubti seniūnijos darbuotojai. Juolab, kad mūsų miestelėnai yra pripratę išmesti ne tik buitines atliekas, stiklą ar plastiką, bet ir šalia konteinerių pastatyti namie nebereikalingą baldą, dėžę ar garaže užsilikusią padangą. Visiškai neseniai „Šilokarčemoje“ rašėme apie tai, kur galima dėti stambiagabarites atliekas, tad, kaip sakoma, nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia.

Apie tai, kas turėtų „pagelbėti“ atliekų tvarkymo įmonei, kalbėjomės su Šilutės seniūnu Raimondu Steponkumi. Susitartu laiko atvykus į seniūniją, seniūno darbo vietoje neberadome. Net ir raštvedė Genė Toleikienė sakė, jog ji nepastebėjo, kaip seniūnas dingo iš kabineto. Susisiekus su seniūnu telefonu sutarėme, kad apie problemą kalbėsime telefonu, nes jis labai užsiėmęs. Suprantama. Pasiteiravome seniūno, kas yra atsakingas už reguliarų šiukšlių išvežimą: „Atliekų rūšiavimo konkursą yra laimėjusi įmonė  UAB „Ecoservice“. Mes, seniūnija, tik tvarkome aplink šiukšlių aikšteles. Jei turite kokių klausimų, kreipkitės į „Ecoservice“. Dar kartą kartoju, kad seniūnija nėra atsakinga už buitinių ar kitų atliekų išvežimą. Aš kaip seniūnas galiu tik paskambinti į įmonę ir paraginti darbuotojus dirbti savo darbą“, - telefonu sakė seniūnas.

Vėliau paaiškėjo, kad seniūnija vis dėlto privalo išvežti padangas, medžių šakas, statybines atliekas ir kitą laužą. Tačiau tai, ką mes matėme atokesnėse miesto kertelėse, suformavo nuomonę, jog seniūnija kas savaitę tikrai nepravažiuoja per miestą tam, kad surinktų jiems priklausančias atliekas. Tą puikiai įrodo mūsų aprašytas Stadiono gatvėje pamatytas vaizdelis. Vėl trukdėme seniūną ir klausėme, kodėl šiukšlės prie konteinerių mėtosi ir jos vis neišvežtos. Domėjomės, ar jų nepastebėjo, o gal patys šilutiškiai privalo skambinti į seniūniją ir vis pranešti apie prie konteinerių sukrautas atliekas? „Mes du kartus per savaitę važiuojame per miestą ir surenkame šalia konteinerių esančias padangas, gyventojų nelegaliai supiltą žolę ir šakas. Penktadienį vėl važiuosime surinkti“,- teigė seniūnas. Bet koks sutapimas, prieš tai nei antradienį, nei trečiadienį, nei ketvirtadienį šiukšlės prie konteinerių nebuvo surinktos. Matyt, savaitėje tos dvi dienos, kai seniūnijos darbuotojai surenka šiukšles, yra pirmadienis ir penktadienis... Tikėkimės.

Norėdami gauti išsamesnės informacijos dėl atliekų išvežimo, susisiekėme su Šilutėje esančios atliekų tvarkymo bendrovės UAB „Ecoservice“ atstove Jūrate Glazauskiene. Moteris maloniai paaiškino, jog maždaug prieš savaitę sugedo vienas atliekų vežimo automobilis. „Nupirkome reikalingą detalę, nutempėme automobilį pas meistrą, o ten mums pasakė, kad detalė netinka. Viskas labai užsitęsę ir kainavo daugybę nervų ne tik man, bet ir visam kolektyvui. Šiandien (birželio 18 dieną, – red. pastaba), pagaliau išvažiavome į gatves su sutvarkytu automobiliu. Važiuosime ir į Stadiono gatvę, ir į visas kitas, kadangi jau kelias dienas dirbame pilnu pajėgumu – dviejomis pamainomis. Vakar dirbome iki pat vėlumos – darbus vyrai baigė pusė vienuoliktos. Šiandien taip pat dirbsime iki vėlumos, kad spėtume pasivyti grafiką“ , - sakė J. Glazauskienė. „Ecoservice“ atstovės pasiteiravome, kodėl, jei mokame mokesčius Savivaldybei, turime gyventi tarp šiukšlių kalnų? Atstovė dar kartą paaiškino, jog dėl transporto gedimo sustojo dauguma darbų ir sutriko našus UAB „Ecoservice“ komandos darbas. „Labai atsiprašome visų gyventojų, jog dėl automobilio gedimo nespėjome užsukti į daugumą kiemų ir gatvių. Bet viską, pastarosiomis dienomis dirbdami iki vėlumos, stengiamės išvežti“, - sakė atstovė. Pasiteiravome ir dėl išvežimo grafikų. „Buitinių atliekų ir antrinių žaliavų išvežimo grafikai yra skelbiami tiek mūsų UAB „Ecoservice“ internetiniame puslapyje http://ecoservice.lt/grafikai/ ir Šilutės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje, skiltyje „Gyventojams“, pasirenkant nuorodą „Gamtosauga ir atliekų tvarkymas“. Tiesa, nuo birželio 22-osios keisis atliekų tvarkymo grafikai. Bus bendrai nurodytas ir buitinių atliekų išvežimo grafikas, ir antrinių žaliavų, kadangi gyventojams šį mėnesį išdalinome naujus konteinerius atliekų rūšiavimui. Taip gyventojams bus tikrai patogiau. Grafikus jie gaus dar šį mėnesį, kai naujas automobilis atvyks išvežti stiklo ir plastiko atliekų“, - pasakojo J. Glazauskienė.

Išties džiugu matyti, kad šilutiškiai, vos gavę du papildomus, naujus konteinerius, ėmė  įnirtingai rūšiuoti atliekas. Tačiau jeigu matote, kad atliekų tvarkymo įmonė nespėjo arba neišvežė šalia konteinerių buvusių atliekų – padangų, statybinio laužo ar medžių šakų – kreipkitės į seniūniją, nes tai jų pareiga jas išvežti ir sutvarkyti aplinką.

Pabaigai – nepatogus klausimas Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui. „Seniūne, dauguma miestelėnų piktinasi jūsų darbu ir norėtų paklausti, ar seniūnas, dirbantis seniūnijoje nuo neatmenamų Brežnevo laikų, dar nepavargo eiti savo pareigų? Gal jau būtų pats laikas savo postą užleisti jaunam, veržliam, kupinam idėjų žmogui?“ Seniūno atsakymas galbūt kai kam sukels juoką, o kai ką papiktins. „O aš norėčiau paklausti tų žmonių ar jiems gyventi nenusibodo? (atsakymą palydėjo seniūno juokas, - aut. pastaba). Kol kas tarp jaunų žmonių tikrai nematau sau lygios pamainos. Daugeliui trūksta kompetencijos, patirties, išsilavinimo. Seniūno darbas – tikrai sunkus ir atsakingas“, - sakė R. Steponkus.

Tad štai toks tas mūsų mažo pamario krašto miestelio gyvenimas. Seniūnas, ko gero, stengiasi kuo dažniau nusimesti naštą nuo savo pečių ir viską užmesti kitiems specialistams. Ar jis tikrai visą savo laiką ir dėmesį skiria savo miestui, tai jau atskiras klausimas. Bet kad dažnai į paprastų miestelėnų problemas atkreipia dėmesį tik žiniasklaidos atstovams paprašius, – tai faktas.

 

 


Foto galerija

UAB „Ecoservice“ atstovės Jūratės Glazauskienės teigimu, šalia konteinerių esančią aplinką tvarko seniūnija. Pažiūrėjus į šias nuotraukas, susidaro nuomonė, jog seniūnija tikrai neskuba švarinti ir gražinti miesto.UAB „Ecoservice“ atstovės Jūratės Glazauskienės teigimu, šalia konteinerių esančią aplinką tvarko seniūnija. Pažiūrėjus į šias nuotraukas, susidaro nuomonė, jog seniūnija tikrai neskuba švarinti ir gražinti miesto.

Straipsnio komentarai

mama 4vaiku2015-06-23
taip uz siukles tiek daug mokam jiems o kokia tvarka tai baisu o prie barzdunu miskelio kokie siukslynai kruvos didziules ,mano laikais mokyklos eidavom kapines miskelius grieblioti ,o tabar tas pats barzdunu miskelis apleistas prie sysos kokmia netvarka tik pagal takelius apipjauta o toliau zole su manim lygi.kur tie pinigeliai eina ,uz kokias siuksles mokam ,ar ponams ant kavos ir prie kavos tie pinigeliai musu.


.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o gal ne taip 2015-06-21
silute isvis nemoka prisiziutet savo aplinkos per savaidgali kiek siuksliu perkrauti konteiniariai net i konteiniarius nebetelpa o kiti zmones isviso ne i konteinerius o salia konteiniariu krauna o erosrevizas i zmoniu saukimus isviso neriaguoja o kai dabar taip silta kokia yra smarve Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2015-06-21
"Skambinau į Savivaldybę, pasakė, kad jie tik mokestį renka, liepė skambinti į „Ecoservice“." Ar ne savivaldybe yra sudariusi sutarti su Ecoservice ir ji privalo kontruoliuoti atliekų vezeja konkreciai Savivaldybes Viesuju paslaugu skyrius (vedejas R. Rimkus) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?