Ministrė A. Pabedinskienė: „Nuo liepos 1 dienos didės ir pensijos, ir minimalus atlyginimas“

2015-06-19, socmin.lt

Vyriausybės posėdyje pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams nuo liepos 1 dienos padidinti pensijas ir minimalią mėnesinę algą (MMA).

Minimali mėnesinė alga didės 25 eurais ir sieks 325 eurus. Tam 2015 m. biudžete numatyta skirti apie 14,4 mln. eurų.

„Tai jau trečiasis šios Vyriausybės inicijuotas MMA didinimas ir šiam žingsniui šių metų balandžio mėnesį pritarta Trišalėje taryboje,“ – pažymėjo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Pasak ministrės, siekis yra nuosekliai didinti dirbančiųjų pajamas ir kitas žingsnis, kuris bus svarstomas Trišalėje taryboje – apsispręsti ar toliau didinti MMA, ar didinti neapmokestinamas pajamas dirbantiesiems.

Posėdyje pritarta Valstybinę socialinio draudimo bazinę pensiją didinti 3 eurais (nuo 105 iki 108), einamųjų 2015 metų draudžiamąsias pajamas – taip pat 3 eurais (nuo 431 iki 434). Taip pat nustatytas naujas maksimalios valstybinės socialinio draudimo neperskaičiuotos pensijos dydis, kuris sieks 236 eurus (šiuo metu patvirtintas dydis – 229 eurai).

„Vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, padidėtų apie 5 eurus (vid. 16,54 Lt),“ – ministrė A. Pabedinskienė.

Pasak ministrės, kiekvienu atveju pensijos didėtų individualiai, atsižvelgiant į asmens įgytą stažą ir iki pensijos skyrimo turėtas draudžiamąsias pajamas.

Pensijų didinimui reikalingos lėšos jau numatytos 2015 metų „Sodros“ biudžete. Tam prireiks apie 22,86 mln. Eur.

Bazinės pensijos ir einamųjų metų draudžiamųjų pajamų padidinimas palies visus valstybinių socialinio draudimo pensijų (išskyrus našlių pensijų) gavėjus – apie 867 tūkst. asmenų. Dėl bazinės pensijos padidinimo taip pat padidės valstybinės šalpos išmokos (apie 141 tūkst. gavėjų), kurių dydžiai taip pat siejami su bazine pensija.


Straipsnio komentarai

tik idomu kam palengves 2015-06-19
o o kad padauges tik trigubai mokiasciu dades ir kas per padaugejimas jausis algu o pensijos ar uz 5 eurus eisna nupirkt vaito ar menesiui duonos ar kokio mokiascio sumoket Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?