Iš Panemunės nieko nebelikę

2014-10-21, Stasys BIELSKIS
Irena Stumbrienė sakė, kad Panemunėje viskas gražu, žmonės tvarkosi, nors duonos nusipirkti reikia važiuoti į kitą miestą.
Irena Stumbrienė sakė, kad Panemunėje viskas gražu, žmonės tvarkosi, nors duonos nusipirkti reikia važiuoti į kitą miestą.

Antanas Baranauskas prieš pusantro šimto metų savo garsiojoje poemoje „Anykščių šilelis“ rašė: „Kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę! Kas jūsų grožei senobinei tiki? Kur toj puikybė jūsų pasidėjo?“. Šiais laikais tą patį klausimą apie dingusią puikybę būtų galima užduoti mažiausio Lietuvoje Panemunės miesto gyventojams. Dar visai neseniai, vos prieš kelis dešimtmečius, Panemunės pagrindinėje mokykloje mokėsi apie 500 vaikų, dirbo parduotuvės, veikė paštas, kitokios įstaigos. Daugelis atvykusiųjų užsukdavo į tuo metų garsiąją Panemunės šašlykinę, kurioje būdavo kepami ypač skanūs šašlykai.

Šiandien iš Panemunės į Pagėgių mokyklas geltonuoju autobusiuku bevažiuoja vos keli vaikai, o iš viso šiame mieste gyventojų nė trijų šimtų nebelikę.

Anądien prie Panemunės autobusų stotelės sutikta panemuniškė Irena Stumbrienė sakė, kad dabar net dėl duonos kepaliuko žmonės yra priversti į Pagėgius važiuoti. Pasirodo, neseniai sudegė paskutinė Panemunės parduotuvė. Moteris pasakojo, kad po to, kai sudegė parduotuvė, į Panemunę porą kartų buvo atvažiavusi automobilinė parduotuvė. Bet prie jos atėjo mažai pirkėjų, tik kelios močiutės, todėl parduotuvei ant ratų į Panemunę važiuoti neapsimokėjo ir ji čia daugiau nebesirodo.

„O nuvažiuoti į Pagėgius neturint savo automobilio nėra paprasta, - pasakojo I. Stumbrienė. - Ryte, 8 valandą 20 minučių, iš Panemunės į Pagėgius važiuoja autobusas. O grįžti jau reikia su taksi“.

Už tokią kelionę taksistas paprašo 12 litų. Tai štai kokia yra duonos kaina gyvenant Panemunės mieste! Vis dėlto ta pati panemuniškė I. Stumbrienė nepraranda vilties ir kalba visai ne pesimistiškai: „Gerai yra Panemunėje gyventi, čia viskas gražu, bendruomenės pirmininkė Virginija puikiai tvarkosi“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Hmmmm2014-10-28
Apmaudu,kad nesirupina zmonemis,..labai apmaudu....Nuosirdziai linkiu kad panemuniskiams reikalai pageretu...
Daugelis piktupeniskiu,pries ketverius metus su didziuliu entuziazmu perejo i pirm.sveikatos prieziuros klin.(sorry jei netaip parasiau)..vadov.V.Gorodecko,dziaugesi ikurta Piktupenuose ambulatorija,..dziaugesi ir slaugytoja,kuri nuosirdziai padedavo bet kuriam serganciam,turejo ir gera atvykstancia du kartus i sav.gydytoja....Jau antri metai piktupeniskiams ambulatorijos durys UZDARYTOS...,nebeturi zmones galimybiu gauti medic.paslaugu-juk ne kiekvienas turi automobili,susisiekimas nera idealus su Pagegiais....,o juk Ligoniu kasa kiekviena diena skiria lesas uz prisirasiusiji zmogu......Niekas is sav.valdzios zmoniu nera pasidomeje sia padetimi...,isvada-zmones liko apgauti.....Kas uz tai turi atsakyti? Svarbiausia-zmoniu pasyvumas keistu keisciausias,...o gal visi tikisi dar stebuklu......
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ona2014-10-22
Kalnai kelmuoti, pakalnės nuplikę
Iš Panemunės tik degėsių kvapas likęs...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj2014-10-22
Tai bent ... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar jūsų namas – renovuotas?