Vyksta pakartotiniai rinkimai: namuose jau balsavo 3,3 tūkst. gyventojų

2015-06-20, BNS
Vyksta antrasis rinkimų turas, balsavimas senamiesčio rinkimų apylinkėje © DELFI (O.Gurevičiaus nuotr.)
Vyksta antrasis rinkimų turas, balsavimas senamiesčio rinkimų apylinkėje © DELFI (O.Gurevičiaus nuotr.)

Renkant Šilutės rajono valdžią, Trakų merą ir Seimo narį Varėnos-Eišiškių apygardoje penktadienį balsuodami namuose savo valią išreiškė daugiau kaip 3,3 tūkst. rinkėjų, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).
Jau balsavo 627 Šilutės ir 860 Trakų rajonų bei 1 838 Varėnos - Eišiškių apygardos rinkėjai. Balsavimas namuose tęsiasi ir šeštadienį. Teisė balsuoti namuose yra suteikta neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems ar 70 metų sukakusiems bei vyresniems rinkėjams. Pranešta, kad Varėnoje viena senolė balsavo du kartus.
Pas garbaus amžiaus Varėnos gyventoją atvykę balsavimo komisijos nariai moteriškei davė du balsavimo pažymėjimus ir senolė balsavo du kartus.
Alytaus Apskrities vyriausiojo policijos komisariato operatyvaus valdymo skyriaus Varėnos rajono Policijos komisariatas pranešė, kad dėl pažeidimo per išankstinį balsavimą kreipėsi moters sūnus. Jis pareiškė, kad pas jo senyvą motiną G. S. buvo atvykę du balsavimo komisijos nariai - moteris K. ir vyras B. Jie davė motinai du balsavimo pažymėjimus ir senolė balsavo du kartus. Vienmandatėje Varėnos-Eišiškių apygardoje sekmadienį yra renkamas Seimo narys. Parlamentaras renkamas vietoje Liberalų sąjūdžio atstovo Algio Kašėtos, kuris kovo 15 -ąją buvo išrinktas Varėnos rajono meru ir atsisakė Seimo nario mandato. Šioje apygardoje varžysis daugiausia rinkėjų palankumo pelnę Lenkų rinkimų akcijos atstovas Andžej Andruškevič ir socialdemokratas Vidas Mikalauskas. Pakartotinių rinkimų Šilutės ir Trakų rajonuose prireikė, kai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus pripažinusi šiurkščiais, VRK kovo 8 ir 21 dienomis panaikino rinkimų šiose savivaldybėse rezultatus. Pakartotiniuose rinkimuose dėl 25-ių Šilutės rajono savivaldybės tarybos narių, įskaitant merą, mandatų kovos septynios politinės partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas, iš viso iškėlę 366 kandidatus. Trakų rajone, kuriame savivaldybės taryba buvo išrinkta per pakartotinius rinkimus birželio 7-ąją, šį sekmadienį bus pakartotinai balsuojama už merą - daugiausia balsų surinkusius liberalę Editą Rudelienę arba socialdemokratą Vytautą Zaliecką. VRK duomenimis, Šilutės rajono rinkėjų sąrašuose iš viso yra 38 593 asmenys, Trakų - 28 913, Varėnos-Eišiškių rinkimų apygardoje - 30 214 asmenų. Šių metų kovo 1- ąją savivaldybių tarybų rinkimuose pirmąją balsavimo namuose dieną balsavo 663 Šilutės ir 1 067 Trakų rajono rinkėjai. Per 2012 metų Seimo rinkimų pakartotinį balsavimą Varėnos–Eišiškių rinkimų apygardoje šis rodiklis buvo gerokai mažesnis - 1 583 rinkėjai.
 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!