Šilutėje išaiškinti sukčiai telefonu iš moterų vilioję pinigus

2015-06-22, Tauragės AVPK informacija

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnams įkliuvo sukčiai iš moterų vilioję pinigus.

Šių metų birželio 12 d. apie 13.50 val. 72 metų Šilutiškė sulaukė skambučio iš vyro, kuris prisistatęs policijos pareigūnu, moteriai pasakė, kad jos sūnus lipdamas laiptas sužalojo mergaitę. Moteris, žinoma, supanikavo ir paprašyta sumokėti 200 eurų už tai, kad nebūtų pradėtas ikiteisminis tyrimas ir būtų apmokėtas mergaitės gydymas, ilgai nedvejojo ir sutiko duoti šią sumą. Netrukus į jos namų, esančių Šilutėje, Melioratorių al., duris pasibeldė vyriškis, kuris paėmė pinigus.

Analogiška situacija įvyko dar po kelių dienų. Nuo sukčių nukentėjo dar viena 74 metų šilutiškė. Tie patys asmenys, ta pati situacija bei išviliota tokia pati pinigų suma.

Ilgai džiaugtis lengvu „grobiu“ vyrams neteko. Prie vieno iš namų stovėjusi filmavimo kamera užfiksavo automobilio numerius, kuriuo vyriškis atvažiavo paimti pinigų. Pareigūnai greitai nustatė automobilio savininką.

Paaiškėjo, kad nusikaltimo organizatorius devyniolikmetis Kauno r. gyventojas. Jam nusikaltimuose pagelbėdavo bendraamžis, kuris motinai priklausančiu automobiliu iš Kauno r. atveždavo kitus nusikaltimo bendrininkus paimti pinigų, o juos paimdavo 54 metų Jonavos r. gyventojas.

Pareigūnai taip pat turi duomenų ir apie ketvirtą asmenį, kuris iš pataisos namų skambino senyvo amžiaus moterims ir iš jų išviliojo tam tikras pinigų sumas.

Dėl įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Už sukčiavimą įtariamiesiems gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Policija ragina gyventojus būti budriais ir nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles. Gyventojai turėtų įsidėmėti, kad policijos pareigūnai ar kitų įstaigų darbuotojai niekuomet nesiūlo „padėti“ į bėdą patekusiems artimiesiems, neprašo telefonu atskleisti konfidencialios informacijos apie gyventojų asmens duomenis, santaupas, kortelių ir sąskaitų numerius bei prisijungimo kodus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?