Rinkimų mįslė: kodėl balsuoti atėję šilutiškiai masiškai gadina rinkimų biuletenius?

2015-06-22, Laura Sėlenienė
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Merų ir savivaldybių tarybų rinkimai
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Merų ir savivaldybių tarybų rinkimai

Savivaldybių rinkimų karštinė pamaryje užminė daug mįslių. Net Vyriausiajai rinkimų komisijai sunku nuspėti, kodėl šilutiškiai masiškai į balsadėžes sumetė sugadintus rinkimų biuletenius. Viena iš versijų – taip šilutiškiai rodo, kad nė vienas kandidatas į valdžią nevertas jų balsų.

Dėl pažeidimų iš naujo surengti savivaldybių tarybos ir mero rinkimai Šilutės rajone ir šį kartą neina kaip sviestu patepta.  Vyriausiajai rinkimų komisijai mįslingas atrodo šilutiškių elgesys – į balsadėžes masiškai mesti sugadintus balsavimo biuletenius. Tokią tendenciją Vyriausioji rinkimų komisija įžvelgia jau ne pirmus rinkimus.

„Dar nebandžiau apklausti tų apylinkių, kur tas skaičius didelis, bet panašu, kad rinkėjai vėl blogai užpildo biuletenius. Man atrodo, kad jie specialiai taip daro, nes procentai pernelyg dideli, kad kitaip būtų galima juos paaiškinti – ateina į rinkimus, pasižiūri sąrašus ir nusprendžia sugadinti“, – BNS teigė Vyriausosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas

Daugiausia negaliojančių balsavimo už merą biuletenių rasta Traksėdžių rinkimų apylinkėje – apie 12 proc. Po 10-12 proc. sugadintų biuletenių aptikta balsadėžėse per tarybos narių rinkimus Traksėdžių, Gorainių, Žemaitkiemio Katyčių ir Pašyšių apylinkėse.

Pastarojo kaimo bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė pati yra rinkimų komisijos narė, tad matė, kaip atrodo sugadinti biuleteniai.

„Mūsų apylinkėje buvo 287 balsavusiųjų. 46 jų biuleteniai buvo sugadinti. Vertinant, kaip jie buvo užpildyti, abejoju, kad rinkėjai tai darė piktybiškai – tik vienas kitas buvo tiesiog subraukytas. O įprastai rinkėjai išreitinguodavo kandidatus, tačiau nepažymėdavo pageidaujamos partijos“, – apie sugadintus biuletenius pasakojo A.Stonkuvienė. Taip pažymėtas biuletenis laikomas sugadintu.

Rengti pakartotinius rinkimus Šilutės rajone teko po kovo 1 d. rinkimuose užfiksuotų pažeidimų. Tuomet mero postą išplėšė partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas, dabartinis savivaldybės vadovas Vytautas Laurinaitis. Daugiausiai mandatų – šešis – taryboje tuomet pelnė socialdemokratai. 

 


Straipsnio komentarai

ok2015-06-22
salin tuos nasaziningus tipo merus kiek jie gali miestui geda daryti siulyciau antram ture uz pirmunus nebalsuoti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
555552015-06-22
o kas pasikeis po tokio rinkimo ir uz ka balsuot uz vien tik vagius ir melagius jie mums geresnio gyvenimo tikrai neduos Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?