Ventės rago ornitologinė stotis – populiariausia statybvietė Lietuvoje

2015-06-23, Gerda BELOKOPYTOVA
Užbaigus darbus lankytojus pasitiks nauja ornitologinės stoties infrastruktūra.
Užbaigus darbus lankytojus pasitiks nauja ornitologinės stoties infrastruktūra.

Vienas lankiausių objektų Šilutės rajone – Vengės rago ornitologinė stotis. Žinia, čia prieš pusantrų metų pradėti rekonstrukcijos darbai. Pastarieji turėjo būti užbaigti jau gegužę, deja, čia vis dar zuja darbininkai. Vis dėlto turistų srautų tai nesumažino. Anot ornitologo, stoties vedėjo Vytauto Jusio, ji tapo populiariausia statybviete Lietuvoje.

Gal pradės dirbti birželio pabaigoje?

Prieš pusantrų metų Ventės ornitologinės stoties teritorijoje pradėtas vykdyti europinis projektas „Ventės  rago ornitologinės stoties lankytojų centro rekonstrukcija, ekspozicijos įrengimas, aplinkos pritaikymas lankymui“. Šio projekto įgyvendinimui skirta 3,5 mln. Eur. Ir nors darbus numatyta baigti dar gegužės mėnesį, lankytojus naujasis centras vis dar pasitinka užrakintomis durimis. O štai oficialioje Ventės rago ornitologinės stoties internetinėje svetainėje www.vros.lt birželio 1 dieną paskelbta informacija: „Darbai nebaigti, muziejus įrenginėjamas. Gal veiks birželio pabaigoje“. Gal?..

Pasak ornitologo V. Jusio, stoties darbuotojai rekonstruotuose pastatuose dar nešeimininkauja. „Tikiuosi, kad lankytojų centras pradės veikti jau nuo liepos 1 dienos“, - vylėsi jis.

T. Ivanausko muziejaus direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Grigonis teigė, kad visi rangos darbai jau yra pabaigti, belieka užbaigti ekspoziciją. Pasak jo, ekspozicija galėjo būti pradėta ruošti tik tuomet, kai buvo baigti visi statybiniai darbai. „Ekspozicija jau ruošiama ir šį mėnesį planuojame galutinai pabaigti visą objektą“, - sakė R. Grigonis.

Nenumatyti kuriozai

Ir nors rekonstrukcijos darbai dar galutinai nebaigti, jau išlindo ir galimos projektavimo klaidos. Praūžus stipresniems vėjams, o ši vieta yra ypač vėjuota, virto naujai pastatyti suoleliai, skraidė šiukšliadėžės ir stogo danga. Ir tai tik keletas pavyzdžių. Taigi galbūt darbai užsitęsė ir dėl statybininkų broko taisymo.

Lankytojų netrūksta

Vis dėlto nors rekonstrukcijos darbai vis dar nebaigti, baimintis, kad šią vietą turistai per pusantrų metų pamirš, nėra pagrindo. Čia ne tik kad nenutrūko turistų srautai, bet ir dažnai šią vietą renkasi kruizinių laivų keleiviai. Keliautojams netrukdo net tai, kad jie pamato tik gaudykles bei žieduojamus paukščius, o buvęs muziejaus pastatas vis dar užrakintas.

Pokyčiai po 86-erių metų

Šiuo metu vykdomas ornitologinės stoties rekonstrukcinis projektas – ilgai lauktas. Tai pirmieji tokio didelio masto tvarkymo darbai nuo 1929 metų. Naujas veidas bus priimtinesnis lankytojams ir, manoma, pritrauks dar daugiau smalsuolių. Taigi nuo šiol lankytojai galės džiaugtis pasikeitusia stoties infrastruktūra. Čia išaugo nauji pastatai, nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, pastatyta suoliukų ir šiukšliadėžių. Įrengtas naujas lankytojų centras, ekspozicija, nauja apžvalgos aikštelė, nutiesti nauji pažintiniai takai. Pastatyta ir nauja didžiausia pasaulyje paukščių gaudyklė.

O dabar belieka laukti naujosios bei savo tradicijas išsaugojusios Ventės rago ornitologinės stoties įkurtuvių.

 

 

 

 

 

 


Foto galerija

TV3 stop kadrai.Ornitologas V. Jusys nekantriai laukia rekonstrukcijos darbų pabaigos.Užbaigus darbus lankytojus pasitiks nauja ornitologinės stoties infrastruktūra.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?