Šeštadienį Vainute trankiai švęstos Joninės

2015-06-24, Karolina KIRTIKLYTĖ
Šventės metu buvo apdovanota dešimt Vainute savo gyvenimą sukūrusių jaunų šeimų.
Šventės metu buvo apdovanota dešimt Vainute savo gyvenimą sukūrusių jaunų šeimų.

Birželio 20 dieną į mažą Vainuto miestelį rinkosi minios žmonių. Jau ne pirmus metus čia yra rengiama, daugumos žmonių nuomone, pati smagiausia Joninių šventė. Tą dieną taip pat buvo minimos kelios sukaktys: 509-asis miestelio bei 409-asis bažnyčios ir mokyklos gimtadieniai.

Didieji vakaro renginiai prasidėjo nuo vakarinių šv. Mišių, vykusių Vainuto Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, bei šventine eisena, kurioje žygiavo meno kolektyvai, Šilalės kultūros centro pučiamųjų orkestras (vadovas Z. Levickis).

Šventės pradžioje, kaip ir įprasta, šventės dalyvius bei žiūrovus sveikino valdžios atstovai – Šilutės rajono savivaldybės meras vainutiškis Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Tarybos narys, verslininkas Steponas Kazlauskas, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis bei Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus. Pastarasis buvo dosniausias tiek žodžiais, tiek dovanomis. Šventės metu buvo apdovanotos tos dienos popietę vykusių krepšinio varžybų komandos prizininkės. I vietą laimėjo šilutiškių komanda „Šniūrai”, II vietą – komanda „Baubas”, o trečioji atiteko komandai  „Chamau”.

 Tačiau labiausiai tądien nustebintos jaunosios vainutiškių šeimos. Simbolinės dovanos kartu su sveikinimo ir padėkos žodžiais buvo įteiktos Ievos ir Tado Ercių, Simonos ir Dariaus Jončų, Ingos ir Mindaugo Vaitkų, Aušros ir Vaidoto Pocių, Rasos ir Modesto Ercių, Kristinos ir Artūro Pielikų, Ingridos ir Algimanto Lenkšų, Aistės ir Artūro Šimašių, Sigitos ir Modesto Šilinskų, Linos ir Mariaus Juzaičių šeimoms. Seniūnas ir meras dėkojo gyvenimą Vainute kuriančioms šeimoms, linkėjo, jog ir jų atžalos niekur iš šio miestelio nepabėgtų.

Kad netrūktų geros nuotaikos ir susirinkusieji galėtų smagiai pašokti, scenoje koncertavo Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta” (vadovė L. Mieliulytė), Žemaičių Naumiesčio kaimiškosios muzikos kapela „Žaliakalnis” (vadovas V. Krutikovas), Bikavėnų liaudiškos muzikos kapela „Lolytėlė“ (vadovas K. Budrys) bei Vainuto gimnazijos šokių kolektyvas „Uta” (vadovė L. Šaulytė).

Vakaro sutemoms po truputį apgaubiant dangų, prieš prasidedant visų lauktam vakaro koncertui, į šventės vietą ėmė plūsti vis daugiau ir daugiau žmonių. Į sceną pirmoji pakilo ir visiems žinomomis dainomis širdis glostė Irena Starošaitė. Trumpa suknele vyrų širdis tirpdžiusi atlikėja ne vieną kartą pakartojo, jog publika – fantastiška, ir ji dar būtinai čia sugrįšianti. Savo repertuaru ir visiems gerai žinomomis rusiškomis dainomis toliau publiką smagiai judėti kvietė grupė „Kitokios”. Merginos taip išjudino publiką, kad ji merginų pasirodymo pabaigoje šaukė „pakartot”. Tačiau po pasirodymo merginų niekas taip greitai namo neišleido – į sceną jos lipo atlikti dar vieną dainą, mat šiek tiek vėlavo daugumos labiausiai laukta grupė „Tautinis brandas”. Bet dėl gero oro ir puikios šventės atmosferos, niekas dėl to nesipiktino. Juolab, jog atvykę, anot šventės dalyvių jie, savo pasirodymu išpirko kaltę.

Kalno papėdėje prieš vidurnaktį buvo užkurtas Joninių laužas, ant kurio buvo sudegintas dieną merginų nupintas vainikas. Laikrodžių rodyklėms artėjant prie 12 valandos, koncertuojant „Tautiniam brandui”, dangų nušvietė įspūdingi, įvairiaspalviai fejerverkai. Tačiau tuo šventė nesibaigė – ji tęsėsi iki sutemų, o mums belieka sutikti su šventės dalyvių išsakyta nuomone, jog Joninės Vainute – tikrai puikios.

 


Foto galerija

Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.
Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.Šventės proga sveikinimo žodžius tarė: (iš kairės) Seimos narys R. Žemaitaitis, meras V. Laurinaitis, administracijos direktorius S. Šeputis,  mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Tarybos narys, verslininkas S. Kazlauskas ir Vainuto seniūnas V. Mockus.Šventės metu buvo apdovanota dešimt Vainute savo gyvenimą sukūrusių jaunų šeimų.Šventės akimirkos.
Šventės akimirkos.Šventės akimirkos.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?