Nesėkmingai parduotas Savivaldybei priklausęs turtas – gyventojus paliko be... tualeto

2013-09-05, Inga VENCKUTĖ
Tilžės g. 3 namo garbingo amžiaus gyventojai visiškai neturėjo informacijos apie jų name parduodamą negyvenamą patalpą.
Tilžės g. 3 namo garbingo amžiaus gyventojai visiškai neturėjo informacijos apie jų name parduodamą negyvenamą patalpą.
Redakcija sulaukė pasipiktinusios Tilžės g. 3 namo gyventojos Onos Danutės Povilanskienės skambučio dėl esą keistom aplinkybėmis parduotos jų name esančios negyvenamos patalpos, priklausiusios Savivaldybei. Aštuoniasdešimtmetė teigė, kad Savivaldybė pardavė pagalbinį sandėliuką, kuriame yra nutiesti jų vandentiekio vamzdžiai bei sumontuoti skaitikliai visiškai nepažįstamam asmeniui, o jų, namo gyventojų, net neinformavo. Senyvo amžiaus moteris prašė atvykti ir padėti išsiaiškinti, ar taip pasielgta teisėtai. Juolab, kad nepatenkinta tokiu sandoriu yra ne ji viena, bet ir kaimynai.
 
,,Tiesa slypi kažkur Anapus... “ – nejučiom pagalvoji, kai pradedi nagrinėti pagalbos beieškančių žmonių skundą.

Ona Danutė Povilanskienė atvykusiai „Šilokarčemos“ korespondentei pasakojo, kad šiame, Tilžės g. 3 name, gyvena jau seniai – kone penkiasdešimt metų. Bendra negyvenama patalpa, kuri viso labo siekia vos 5,74 kvadratinio metro, naudojasi nuo beveik neatmenamų laikų – dar pirmajam Šilutės r. savivaldybės merui bevadovaujant buvo to namo gyventojams pažadėta, kad ten bus galima įsirengti sanitarinį mazgą ar kažką panašaus.
 
Deja, žodinis susitarimas taip ir liko tik žodiniu. Niekur neužfiksuotas faktas anuomet, dabar išlindo lyg koks siaubūnas slibinas patiems to namo gyventojams. Žmonėms privatizuoti tos patalpos nepavyko ir dėl anksčiau nurodytos 2 190 Lt sumos (dabar ji keistokai „nukrito“ iki 200 Lt), kuri pasirodė per brangi, ir dėl asmeninių kaimynų ambicijų, kuriose sunkiai sekėsi išsiaiškinti, kam ji priklausytų labiau. Tokiu būdu nebuvo pateikta paraiška privatizavimui. Nors, žodiniu anuomečiu susitarimu sekdami, bendru sutarimu kaimynai nusitiesė geriamojo vandens vamzdžius, o vienas jų įsidėjo net skaitiklius. Žiemą, anot pačios O. D. Povilanskienės bei kitų tame pačiame aukšte gyvenančių kaimynų, jie tuos vamzdžius apkloja šiltinimo medžiagomis idant šaltuoju laiku neperšaltų ir nesusproginėtų. Reikia pažymėti tai, kad šiame minėtame name nėra jokio centralizuoto šildymo, gyventojai šiluma rūpinasi patys. Taip pat ne kiekvienas butas turi ir sanitarinį mazgą. Todėl tokia patalpa kai kuriais atvejais esti labai svarbi to namo gyventojams.

Vieną dieną pasirodęs ir paprašęs raktų nuo tokio įsigyto nekilnojamojo turto naujasis patalpų šeimininkas Edgaras Gudas kaimynams sukėlė šoką. Tai kaip dabar viskas bus? Kaip tie vamzdžiai, skaitikliai? Galų gale, kaip bus su priežiūra žiemą? Kas bus, jei naujasis savininkas nuspręs atjungti ar išvis vamzdžius išmesti laukan? Juk nevalia laužtis į svetimas valdas ir ten daryti tvarką... Nežinios išgąsdinti žmonės, apskambinę Savivaldybėje dirbančius žmones ir negavę jokio išsamaus atsakymo, paskutinės vilties kaip šiaudo, griebėsi žiniasklaidos.
 
„Šilokarčema“ pradėjo domėtis kas, kodėl ir kaip. Pasirodo, kad Savivaldybei toks turtas nebuvo naudingas ir todėl buvo priimtas sprendimas jį parduoti. Kadangi minėto prašymo dėl privatizavimo nebuvo, Savivaldybės darbuotojai parengė dokumentus privatizavimui aukcione pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 metų gruodžio 31 d. nutarimą Nr. 1503. Į viename iš rajoninių laikraščių įdėtą skelbimą apie aukcioną ir atsiliepė minėtas jaunasis Šilutės verslininkas E. Gudas.

„Radau Savivaldybės elektroniniame puslapyje informaciją apie aukcioną. Taip pat informaciją mačiau ir viename iš laikraščių. Pamatęs to objekto pradinę kainą – 200 Lt, apsisprendžiau įsigyti. Todėl suruošiau reikiamus dokumentus ir pateikiau Savivaldybei. Kadangi buvau tik vienas pretendentas, tai be jokio vargo ir tapau savininku“, - pasakojo kalbintas naujasis patalpų savininkas. Jis pats stebėjosi, kad taip nutiko. Verslininko nuomone, galėjo būti iškabintas informacinis skelbimas to namo gyventojams apie ruošimąsi tokiam sandėriui, juolab, kad tos patalpos esančios gyvenamojo namo viduje.

E. Gudas „Šilokarčemai“ sakė, kad supranta susidariusią situaciją ir yra atviras deryboms su namo gyventojais dėl tos patalpos perpardavimo. Na, kol kas aiškėja tik tai, kad informacijos trūkumas „pakišo“ koją gyventojams, bet tą klaidą dar yra galimybė ištaisyti.
 
Dėl susidariusios situacijos ir „kaltų“ ieškojimo „Šilokarčema“ kreipėsi į Savivaldybės tarnautojus. Kadangi vasara, kad ir besibaigianti – atostogų metas, tai klausimai ir atsakymai buvo pateikiami raštu. Iš atsakymų aiškėja, kad Savivaldybės tarnautojai jokių grubių ar švelnių pažeidimų nepadarė. Jie vadovavosi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gruodžio 31 d. nutarimu Nr. 1503 patvirtintais Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo viešo aukciono būdu nuostatų bendrosios dalies 8 ir 9 punktais. Turto pirminę ir kitas kainas nustato Šilutės rajono savivaldybės tarybos patvirtinta privatizavimo komisija, kuri vadovaujasi nepriklausomo turto vertintojo nustatyta rinkos verte (todėl parduota patalpa viso labo tekainavo 200 Lt. Bet lauke esantys sandėliukai, tiksliau - jų griuvėsiai, pasak gyventojos O. Auškalnienės, kainavo net 600 Lt). Į klausimą apie pirmumo teisę ar kažką panašaus, Savivaldybės klerkai atsakė: „Pagal galiojantį šiuo metu Privatizavimo įstatymą Tilžės g. 3 namo Šilutėje, gyventojai įsigyti šią negyvenamąją patalpą pirmumo teisės neturėjo.“ Nėra, tai nėra tos pirmumo teisės. Bet kaip yra su informacija? Negi senyvo amžius žmogus privalo užsiprenumeruoti ar pirkti visus rajone „išeinančius“ tris laikraščius ir kiekvieną kartą juose įdėmiai sekti ką parduoda Savivaldybė? Juk mažai tikėtina, kad aštuoniasdešimtmetė ar septyniasdešimtmetė naršys po Savivaldybės tinklalapį kažkur bibliotekoje, nes namie tokio įrenginio kaip kompiuteris visai neturi... Savivaldybės tarnautojai raštu atsako, kad „Gyventojui privatizavimo informaciją galima sužinoti visais kitais įmanomais būdais, telefonu, internetu“. Kas tie „visi kiti įmanomi būdai“? O gal sunkiai vaikštanti O. D. Paulavičienė kiekvieną dieną turėjo skambinti ir teirautis tuo klausimu metų metus? Bet juk būtų pakakę tik vieno laiptinėje iškabinto informacinio skelbimo. Gal tada ir aukcione dalyvavusiųjų būtų daugiau buvę? Gal tada ir kaina būtų pakilusi, naudinga pačiai Savivaldybei? Vadovavimasis įstatymais – gerbtinas dalykas. Bet kodėl tais įstatymais užgožiamos žmogiškosios vertybės? Negi taip sunku pateikti informaciją name gyvenantiems žmonėms apie jų pašonėje pardavinėjamą patalpą, kai tie patys gyventojai ne visi turi elementarų tualetą? Technikos ir informacijos amžius už lango, o kai kurie gyventojai vis dar neturi kur nusiŠ... Yra kaip yra. Nėr tualetų, nėr ir pranešimų lapų. O kam?

Išvada - niekas nenusižengė, laikytasi įstatymų. Tuštinkitės kur norit. Tai jau pakankamai privatus, ne Savivaldybės reikalas.
 
Besiaiškinant situaciją kas, kaip ir kodėl, paaiškėjo dar vienas įdomus faktas. Pasirodo, kad viena iš tame pačiame name esančių butų savininkių Jolanta Sudeikienė beturinti dabar privatizuotos negyvenamos patalpos nuosavybės dokumentą -  Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašą. Jame nurodoma, kad viena ketvirtoji šios patalpos dalis priklauso jai. Tai kaip čia dabar? Savivaldybės tarnautojai aukcionui pateikė... ne visus dokumentus? Nesuderino pardavimo procesinių veiksmų su dalininku? Vėl tampa nebeaišku.
 
J. Sudeikienė telefonu „Šilokarčemai“ sakė, kad ji viso šio „reikalo“ taip paprastai nepaliks. Jei reikės, kreipsis į teismą. Juk ir jos šiuo atveju niekas oficialiai neinformavo, nors jau privalėjo. Ji taip pat užsiminė, kad kalbėjosi ir su naujuoju šeimininku, kuris, anot moters, patalpos kainą perparduodant ruošiasi gerokai kilstelėti.

Istorija ši – kol kas be pabaigos: neaišku, nei kas šeimininkas, nei kas dalininkas. Aišku viena – kažkas kažkur prisidarė neskaniai kvepiančių klaidų...


Straipsnio komentarai

lmx2016-01-23
<P>Three <a href="http://www.cheap-nike-shoes.net/"><strong>nike shoes</strong></a> square <a href="http://www.uggs-outletboots.in.net/"><strong>ugg boots outlet</strong></a> wooden <a href="http://www.ralphlaurenepolo.com/"><strong>ralph lauren outlet</strong></a> table <a href="http://www.tiffany-andco.com.au/"><strong>tiffany and co australia</strong></a> makes <a href="http://www.wedding--dresses.ca/"><strong>prom dresses</strong></a> up <a href="http://www.softballbats.in.net/"><strong>baseball bats</strong></a> a <a href="http://www.swarovski--uk.me.uk/"><strong>swarovski jewelry</strong></a> large <a href="http://www.ferragamoshoes.in.net/"><strong>ferragamo</strong></a> elongated table, <a href="http://www.jordanretro.org/"><strong>air jordan retro</strong></a> placed <a href="http://www.truereligionjeans.net.co/"><strong>true religion outlet</strong></a> on <a href="http://www.michaelkors.com.se/"><strong>michael kors v?skor</strong></a> the <a href="http://www.ugg-boots.us.org/"><strong>uggs on sale</strong></a> desktop <a href="http://www.soccer-shoes.us.com/"><strong>indoor soccer shoes</strong></a> steamed <a href="http://www.nike-shoes-canada.ca/"><strong>nike store</strong></a> rice <a href="http://www.beatsbydrdre.co.com/"><strong>beats by dre</strong></a> dishes, <a href="http://www.oakley--sunglasses.com.au/"><strong>oakley</strong></a> main <a href="http://www.louis-vuitton-taschen.com.de/"><strong>louis vuitton taschen</strong></a> Ling <a href="http://www.raybanwayfarer.in.net/"><strong>cheap ray ban</strong></a> Ling <a href="http://www.nikefree5.net/"><strong>free running</strong></a> Cheng <a href="http://www.uggscanada.ca/"><strong>uggs</strong></a> industry <a href="http://www.ralph-laurens.co.uk/"><strong>polo ralph lauren</strong></a> and <a href="http://www.new-balance.ca/"><strong>new balance canada</strong></a> everyone <a href="http://www.burberryoutletonlinesale.in.net/"><strong>burberry sale</strong></a> sat <a href="http://www.longchamp-handbags.us.com/"><strong>long champ</strong></a> theme, <a href="http://www.coachhandbags2016.us.com/"><strong>coach bags</strong></a> both <a href="http://www.lululemonoutlet.gb.net/"><strong>yoga pants</strong></a> sides <a href="http://www.hermes-outlet.com.co/"><strong>hermes</strong></a> are <a href="http://www.nike-skor.com.se/"><strong>nike.se</strong></a> the <a href="http://www.outletonline-michaelkors.com/"><strong>michael kors outlet online</strong></a> sister <a href="http://www.airjordanshoes2015.com/"><strong>jordan shoes</strong></a> and <a href="http://www.rayban-sunglasses.us.org/"><strong>ray ban sunglasses outlet</strong></a> the <a href="http://www.yoga-pants.net.co/"><strong>lululemon</strong></a> third <a href="http://www.nike-air-max.us/"><strong>air max 2015</strong></a> brother <a href="http://www.rolex-watches.us.com/"><strong>rolex watches for sale</strong></a> Guerlain <a href="http://www.ralph-lauren.com.au/"><strong>ralph lauren</strong></a> Du <a href="http://www.rolexwatchesforsale.us.com/"><strong>rolex watch</strong></a> Ling <a href="http://www.toryburch-sandals.in.net/"><strong>tory burch outlet</strong></a> Chengzhi, <a href="http://www.uggboots.net.co/"><strong>ugg australia</strong></a> Du <a href="http://www.michaelkorsbags.us.org/"><strong>michael kors outlet online sale</strong></a> Guerlain <a href="http://www.nikeskos.dk/"><strong>nike.dk</strong></a> side <a href="http://www.pulseras-pandora.com.es/"><strong>pandora</strong></a> is <a href="http://www.oakleysunglassescheap.in.net/"><strong>cheap oakley</strong></a> Du <a href="http://www.bottega-veneta.us.com/"><strong>bottega veneta</strong></a> Heng <a href="http://www.abercrombieand-fitch.ca/"><strong>abercrombie</strong></a> and her two <a href="http://www.juicycoutureoutlet.net.co/"><strong>juicy couture handbags</strong></a> sons, <a href="http://www.christian-louboutinshoes.com.co/"><strong>louboutin shoes</strong></a> Dufy, <a href="http://www.coco-chanel.com.de/"><strong>coco chanel</strong></a> and <a href="http://www.pandora-charms.org.uk/"><strong>pandora charms</strong></a> the <a href="http://www.converse.com.de/"><strong>converse chucks</strong></a> two <a href="http://www.vans-schuhe.com.de/"><strong>vans schuhe</strong></a> girls <a href="http://www.longchamp.com.de/"><strong>longchamp taschen</strong></a> 凌承志 <a href="http://www.louis-vuittonoutletcanada.ca/"><strong>louis vuitton</strong></a> side, <a href="http://www.louis-vuitton-australia.com.au/"><strong>louis vuitton australia</strong></a> it <a href="http://www.designerhandbagsoutlet.net.co/"><strong>handbags outlet</strong></a> is <a href="http://www.nike-air-max.com.au/"><strong>air max</strong></a> his <a href="http://www.polo-outlets.com.co/"><strong>ralph lauren outlet</strong></a> brother's <a href="http://www.nikefactory.org/"><strong>nike shoes</strong></a> daughter, <a href="http://www.basketballshoes.com.co/"><strong>cheap basketball shoes</strong></a> and <a href="http://www.louisvuittons.com.co/"><strong>vuitton handbags</strong></a> Ling <a href="http://www.michael-kors-outlet.us.org/"><strong>michaelkors.com</strong></a> Ling <a href="http://www.replica-watches.com.co/"><strong>rolex watches</strong></a> language <a href="http://www.chanelhandbags.net.in/"><strong>chanel bags</strong></a> poetry <a href="http://www.nike-rosherun.nl/"><strong>nike roshe</strong></a> XuanXuan.</P>
<P></P>
<P>Langkawi <a href="http://www.nike-air-max.ca/"><strong>nike air max</strong></a> three <a href="http://www.abercrombiefitchsale.com/"><strong>abercrombie kids</strong></a> brothers, <a href="http://www.replicahandbags.in.net/"><strong>knockoff handbags</strong></a> big <a href="http://www.maccosmetics.net.co/"><strong>m a c cosmetics</strong></a> Geling <a href="http://www.insanity-workout.us.com/"><strong>insanity workout calendar</strong></a> bearing <a href="http://www.polo-ralph-lauren.de/"><strong>polo ralph</strong></a> industry, <a href="http://www.ugg-boots-australia.com.au/"><strong>ugg boots</strong></a> the <a href="http://www.tommy-hilfiger.com.de/"><strong>hilfiger online shop</strong></a> second <a href="http://www.michaelkors.co.nl/"><strong>michael kors</strong></a> Lingcheng <a href="http://www.nike-schoenen.co.nl/"><strong>nike schoenen</strong></a> Hui, <a href="http://www.michael-kors-australia.com.au/"><strong>michael kors</strong></a> youngest <a href="http://www.tommyhilfiger.net.co/"><strong>tommy hilfiger outlet</strong></a> Ling <a href="http://www.cheapmichaelkors.us.org/"><strong>michael kors</strong></a> Chengzhi, <a href="http://www.ugg-australia.in.net/"><strong>uggaustralia.com</strong></a> Ling <a href="http://www.burberry-outletstore.net/"><strong>burberry outlet store</strong></a> Chenghui <a href="http://www.cheap-baseballbats.net/"><strong>softball bats</strong></a> a <a href="http://www.swarovski-online-shop.de/"><strong>swarovski online</strong></a> decade <a href="http://www.longchamp.us.org/"><strong>longchamp outlet</strong></a> ago <a href="http://www.christian-louboutin-shoes.ca/"><strong>red bottom shoes</strong></a> to <a href="http://www.eyeglassframes.in.net/"><strong>glasses frames</strong></a> break <a href="http://www.hermesbags.jp.net/"><strong>hermes belt</strong></a> Kaiyuan <a href="http://www.uggboots.com.de/"><strong>ugg boots</strong></a> territory <a href="http://www.abercrombie-kids.us.com/"><strong>abercrombie.com</strong></a> obsessions, <a href="http://www.oakley.com.de/"><strong>oakley</strong></a> accidentally <a href="http://www.christianlouboutinshoesoutlet.org/"><strong>christian louboutin shoes</strong></a> died <a href="http://www.bcbg-max-azria.ca/"><strong>bcbg max azria</strong></a> of <a href="http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/"><strong>michael kors outlet</strong></a> violence, <a href="http://www.michael--kors.us.com/"><strong>michael kors handbags</strong></a> wife <a href="http://www.nike-huarache.nl/"><strong>nike huarache</strong></a> Du <a href="http://www.yoga-pants.ca/"><strong>lululemon canada</strong></a> Guerlain <a href="http://www.raybans.us.org/"><strong>ray-ban sunglasses</strong></a> and <a href="http://www.toryburchsale.com.co/"><strong>tory burch shoes</strong></a> her <a href="http://www.michael-kors-taschen.com.de/"><strong>michael kors taschen</strong></a> two <a href="http://www.pandora.com.de/"><strong>pandora schmuck</strong></a> sons <a href="http://www.converse.net.co/"><strong>converse shoes</strong></a> with <a href="http://www.ralphslaurenoutlet.co.uk/"><strong>polo ralph</strong></a> her <a href="http://www.uggs-onsale.net/"><strong>ugg boots clearance</strong></a> surname <a href="http://www.truereligion-outlet.us.org/"><strong>cheap true religion</strong></a> Du <a href="http://www.lauren-ralph.co.uk/"><strong>ralph lauren outlet online</strong></a> Heng, <a href="http://www.rosherun.org.uk/"><strong>nike roshe</strong></a> Du <a href="http://www.woolrich-clearance.com/"><strong>woolrich jackets</strong></a> Flying <a href="http://www.burberryoutlet-sale.in.net/"><strong>burberry outlet online</strong></a> stay in <a href="http://www.christian--louboutin.in.net/"><strong>christian louboutin shoes</strong></a> Langkawi, <a href="http://www.adidas.com.se/"><strong>adidas.se</strong></a> Langkawi <a href="http://www.coach-factoryoutlet.net.co/"><strong>coach factory</strong></a> aid resources <a href="http://www.swarovski-crystal.us.com/"><strong>swarovski jewelry</strong></a> to <a href="http://www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com/"><strong>michael kors handbags</strong></a> continue <a href="http://www.converse-shoes.net/"><strong>converse sneakers</strong></a> practicing.</P>
<P></P>
<P>In this <a href="http://www.michaeljordan.com.de/"><strong>michael jordan</strong></a> world <a href="http://www.cheapjerseys.com.co/"><strong>nfl jerseys</strong></a> in <a href="http://www.nike-air-max.com.se/"><strong>nike air max</strong></a> the <a href="http://www.nikestore.com.de/"><strong>nike shop</strong></a> name <a href="http://www.celine-bags.org/"><strong>celine bags</strong></a> of <a href="http://www.chanel-bags.com.co/"><strong>chanel handbags</strong></a> spiritual domain, with <a href="http://www.ralphlaurenonlineshop.de/"><strong>ralph lauren</strong></a> the <a href="http://www.thomas-sabo.com.de/"><strong>thomas sabo</strong></a> vast <a href="http://www.rosheruns.us/"><strong>roshe run</strong></a> expanse <a href="http://www.giuseppe-zanotti.net/"><strong>giuseppe zanotti sneakers</strong></a> of <a href="http://www.uggsoutlet.com.co/"><strong>uggs</strong></a> the <a href="http://www.edhardy.us.org/"><strong>ed hardy clothing</strong></a> ocean, <a href="http://www.cheap-jordans.net/"><strong>air jordan shoes</strong></a> the <a href="http://www.nikerosherun.us/"><strong>nike roshe</strong></a> ocean lies <a href="http://www.nike-air-max.com.de/"><strong>nike air max thea</strong></a> many <a href="http://www.louisvuitton-outlet.com.co/"><strong>louis vuitton bags</strong></a> mainland, <a href="http://www.tommy-hilfiger.co.nl/"><strong>www.tommyhilfiger.nl</strong></a> the <a href="http://www.supra-shoes.org/"><strong>supra footwear</strong></a> mainland <a href="http://www.nike-schuhe.com.de/"><strong>nike schuhe</strong></a> living <a href="http://www.nike-roshe-run.de/"><strong>roshe run</strong></a> creatures <a href="http://www.michaelkorsoutlets-online.us.com/"><strong>michael kors handbags</strong></a> with <a href="http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/"><strong>michael kors outlet online</strong></a> a <a href="http://www.tnfjackets.us.com/"><strong>north face outlet</strong></a> variety <a href="http://www.louis-vuittonblackfriday.com/"><strong>louis vuitton handbags</strong></a> of <a href="http://www.nike-air-force.de/"><strong>nike air force</strong></a> races, <a href="http://www.airmax-90.org/"><strong>nike air max 90</strong></a> they <a href="http://www.pradahandbags.net.co/"><strong>prada outlet</strong></a> constantly <a href="http://www.mizuno-running.net/"><strong>mizuno wave</strong></a> grown <a href="http://www.burberry-handbagsoutlet.net.co/"><strong>burberry</strong></a> ubiquitous <a href="http://www.cheap-oakleysunglasses.in.net/"><strong>oakley sunglasses</strong></a> aura <a href="http://www.prada-shoes.com.co/"><strong>prada outlet</strong></a> itself, <a href="http://www.omegarelojes.es/"><strong>reloj</strong></a> the <a href="http://www.michaelkorshandbags.org.uk/"><strong>michael kors uk</strong></a> eternal <a href="http://www.michael-kors-outlet-online.us.org/"><strong>michael kors bags</strong></a> search <a href="http://www.reebok.com.de/"><strong>reebok</strong></a> for <a href="http://www.guccishoes.com.co/"><strong>gucci mens shoes</strong></a> the <a href="http://www.tommy-hilfiger-canada.ca/"><strong>tommy hilfiger</strong></a> Ultimate <a href="http://www.horloges-rolex.nl/"><strong>rolex</strong></a> mysterious <a href="http://www.louis--vuitton.org.uk/"><strong>louis vuitton outlet online</strong></a> between <a href="http://www.hollistercanada.ca/"><strong>hollister clothing</strong></a> heaven <a href="http://www.ghd-hairstraightener.com/"><strong>straightener</strong></a> and <a href="http://www.bebeclothing.in.net/"><strong>bebe clothing</strong></a> earth.</P>
<P></P>
<P>Here, <a href="http://www.instylers.us.com/"><strong>instyler ionic styler</strong></a> the <a href="http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/"><strong>ralph lauren</strong></a> strong <a href="http://www.adidasshoes.top/"><strong>adidas online</strong></a> alpine-like <a href="http://www.michael-kors.net.co/"><strong>michael kors outlet</strong></a> towering <a href="http://www.michaelkors.so/"><strong>michael kors outlet online</strong></a> Kyoho, <a href="http://www.montblanc--pens.in.net/"><strong>mont blanc</strong></a> there <a href="http://www.nfl-jersey.us.com/"><strong>baseball jerseys</strong></a> Armageddon <a href="http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/"><strong>louboutin shoes</strong></a> Spirit <a href="http://www.newbalance.com.es/"><strong>new balance</strong></a> is <a href="http://www.ralphlaurenpolos.in.net/"><strong>polo ralph lauren outlet</strong></a> to <a href="http://www.oakley.org.es/"><strong>gafas oakley</strong></a> deter <a href="http://www.coco-chanelbags.us.com/"><strong>chanel sunglasses</strong></a> the <a href="http://www.coachoutletstore-online.com.co/"><strong>coach outlet store</strong></a> world, <a href="http://www.gucci-taschen-outlet.de/"><strong>gucci</strong></a> there <a href="http://www.ray-ban-outlet.us.com/"><strong>ray bans</strong></a> is <a href="http://www.hollisteronlineshop.com.de/"><strong>hollister online</strong></a> hierarchical <a href="http://www.michael-kors.com.co/"><strong>cheap michael kors</strong></a> Warrior <a href="http://www.beatsbydre.com.co/"><strong>dre beats</strong></a> forces, <a href="http://www.michael-kors-handbags.us.com/"><strong>michael kors purses</strong></a> such <a href="http://www.tommy-hilfiger-online-shop.de/"><strong>tommy hilfiger online</strong></a> as <a href="http://www.ralphlaurenoutlet-online.us.com/"><strong>polo ralph lauren outlet online</strong></a> web-like <a href="http://www.calvin-klein.us.com/"><strong>calvin klein underwear</strong></a> coverage <a href="http://www.christianlouboutin.org.uk/"><strong>christian louboutin</strong></a> in <a href="http://www.uggsaustralia.com.co/"><strong>ugg boots</strong></a> every <a href="http://www.nikefree-run.org.uk/"><strong>nike free run</strong></a> remote corner <a href="http://www.uhren-shop.com.de/"><strong>fossil uhren</strong></a> of <a href="http://www.ugg-australia.com.de/"><strong>ugg</strong></a> the <a href="http://www.thenorthface.com.de/"><strong>the north face</strong></a> world!</P>
<P></P>
<P>Here, not <a href="http://www.hollister.us.org/"><strong>hollisterco</strong></a> only <a href="http://www.pandora-charms-canada.ca/"><strong>pandora canada</strong></a> the <a href="http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/"><strong>louboutin</strong></a> military <a href="http://www.mcm-bags.in.net/"><strong>mcm handbags</strong></a> and <a href="http://www.harrods-london.co.uk/"><strong>harrods london</strong></a> the <a href="http://www.christian-louboutinshoes.com.co/"><strong>tory burch sale</strong></a> spirit <a href="http://www.guccihandbags.net.co/"><strong>gucci outlet</strong></a> is <a href="http://www.cheapoakleysunglasses.ar.com/"><strong>oakley vault</strong></a> a <a href="http://www.prada-handbags.com.co/"><strong>prada sunglasses</strong></a> clear <a href="http://www.toms--outlet.com.co/"><strong>toms outlet</strong></a> division <a href="http://www.adidas--canada.ca/"><strong>adidas canada</strong></a> of <a href="http://www.tory-burchshoesoutlet.com/"><strong>tory burch</strong></a> other <a href="http://www.nikemercurial.in.net/"><strong>nike mercurial vapor</strong></a> bands, <a href="http://www.rayban-sunglasses.org.uk/"><strong>ray ban sunglasses</strong></a> and <a href="http://www.weddingdressesuk.org.uk/"><strong>wedding dresses</strong></a> even <a href="http://www.michaelkors-outlet-online.com.co/"><strong>michael kors outlet online sale</strong></a> a <a href="http://www.nikeshoesoutlet.org.uk/"><strong>nike shoes</strong></a> variety <a href="http://www.new-balance-schuhe.de/"><strong>new balance</strong></a> of <a href="http://www.kate-spade.in.net/"><strong>katespade</strong></a> family, <a href="http://www.oakley-sunglasses.mex.com/"><strong>oakley sunglasses cheap</strong></a> sects, <a href="http://www.timberlandshoes.net.co/"><strong>timberland outlet</strong></a> the <a href="http://www.gucci--uk.co.uk/"><strong>gucci uk</strong></a> Chamber <a href="http://www.michaelkors-uk.org.uk/"><strong>michael kors</strong></a> of <a href="http://www.pradaoutlet.com.co/"><strong>prada shoes</strong></a> Commerce <a href="http://www.p90xworkout.in.net/"><strong>p90x</strong></a> to <a href="http://www.longchampoutlet.com.co/"><strong>longchamp</strong></a> build <a href="http://www.adidas-schuhe-online.de/"><strong>adidas online</strong></a> complex <a href="http://www.truereligion-outlet.com.co/"><strong>true religion jeans outlet</strong></a> crisscross <a href="http://www.barbour-factory.com/"><strong>barbour factory</strong></a> forces, <a href="http://www.bcbg-dresses.com/"><strong>bcbg max</strong></a> but <a href="http://www.newoutletonlinemall.com/"><strong>coach purses outlet online</strong></a> also <a href="http://www.pandorajewellery.com.au/"><strong>pandora</strong></a> has <a href="http://www.coachfactory-outlet-online.in.net/"><strong>coach factory outlet</strong></a> a <a href="http://www.the-northfacejackets.us.com/"><strong>north face jackets</strong></a> strict <a href="http://www.swarovski-australia.com.au/"><strong>swarovski australia</strong></a> class <a href="http://www.tommy-hilfigeroutlet.com/"><strong>tommy hilfiger outlet stores</strong></a> hierarchy.</P>
<P></P>
<P>Spirit <a href="http://www.jimmychoo.net.co/"><strong>jimmy choo shoes</strong></a> of <a href="http://www.ray--ban.ca/"><strong>rayban</strong></a> Budo <a href="http://www.hogan.com.de/"><strong>hogan</strong></a> practice <a href="http://www.the-northface.com.co/"><strong>northface</strong></a> field <a href="http://www.coachoutlet-online.com.co/"><strong>coach outlet</strong></a> is <a href="http://www.cheapjerseys.us.org/"><strong>cheap nfl jerseys</strong></a> divided <a href="http://www.tiffany-jewelry.in.net/"><strong>tiffany and co</strong></a> into <a href="http://www.omega-watches.us.com/"><strong>replica watches</strong></a> ten <a href="http://www.true-religion.com.co/"><strong>true religion jeans</strong></a> state, <a href="http://www.rolex-watches-canada.ca/"><strong>watches canada</strong></a> as <a href="http://www.lululemon-australia.com.au/"><strong>lululemon australia</strong></a> follows: <a href="http://www.fashionclothing.us.com/"><strong>wholesale clothing</strong></a> refining <a href="http://www.prada.com.de/"><strong>prada</strong></a> the <a href="http://www.the-northfaces.co.uk/"><strong>north face backpacks</strong></a> body <a href="http://www.mmoncler-outlet.com/"><strong>moncler outlet online</strong></a> environment, <a href="http://www.abercrombie-fitchs.us.com/"><strong>abercrombie and fitch kids</strong></a> Kaiyuan <a href="http://www.tomsshoes-outlet.org/"><strong>toms.com</strong></a> territory, <a href="http://www.louisvuitton-outlets.us/"><strong>louis vuitton purses</strong></a> Vientiane <a href="http://www.rayban.com.de/"><strong>ray ban sonnenbrillen</strong></a> territory, through <a href="http://www.louboutin.jp.net/"><strong>louboutins</strong></a> quiet environment, <a href="http://www.airmax-2015.org/"><strong>air max</strong></a> such <a href="http://www.nikeair-max.es/"><strong>nike air max</strong></a> as <a href="http://www.burberryoutlet.com.co/"><strong>burberry outlet</strong></a> mood, <a href="http://www.moncler-outlet.us.org/"><strong>moncler mens jackets</strong></a> habitat <a href="http://www.pumaonline-shop.de/"><strong>puma online</strong></a> fragmentation, habitat <a href="http://www.beats-by-dre.com.co/"><strong>beats headphones</strong></a> Nirvana, <a href="http://www.swarovskicanada.ca/"><strong>swarovski</strong></a> eternal <a href="http://www.hollister-abercrombie.com.se/"><strong>abercrombie</strong></a> border, <a href="http://www.ferragamo.com.co/"><strong>salvatore ferragamo</strong></a> empty <a href="http://www.iphone-cases.net.co/"><strong>iphone case</strong></a> environment, <a href="http://www.tiffanyandco-canada.ca/"><strong>tiffany and co</strong></a> domains <a href="http://www.burberryoutlet2016.us.com/"><strong>burberry sale</strong></a> beginning <a href="http://www.jordanrelease-dates.us.com/"><strong>jordan release dates 2015</strong></a> environment, <a href="http://www.hollister-clothing.in.net/"><strong>hollister clothing store</strong></a> based <a href="http://www.nike-free-run.de/"><strong>nike free 5.0</strong></a> on <a href="http://www.juicycouture.com.co/"><strong>juicy couture outlet</strong></a> refining <a href="http://www.chiflatiron.net.co/"><strong>chi hair</strong></a> the <a href="http://www.retro-jordans.com/"><strong>jordan retro</strong></a> body <a href="http://www.ralph-laurenoutlet.ca/"><strong>ralph lauren</strong></a> realm, <a href="http://www.toms-shoes.net.co/"><strong>toms shoes outlet</strong></a> into <a href="http://www.nike.org.es/"><strong>zapatillas nike</strong></a> seventh <a href="http://www.nikefree-run.net/"><strong>nike free 5.0</strong></a> heaven, after <a href="http://www.zxcoachoutlet.com/"><strong>coach outlet</strong></a> the <a href="http://www.lululemoncanada.ca/"><strong>yoga pants</strong></a> state <a href="http://www.rayban.co.nl/"><strong>ray ban zonnebril</strong></a> is <a href="http://www.vans-shoes.net/"><strong>vans outlet</strong></a> divided <a href="http://www.tomsoutletonline.net/"><strong>toms shoes</strong></a> into <a href="http://www.oakley-sunglassoutlet.net/"><strong>oakley sunglasses outlet</strong></a> early, <a href="http://www.northfaceoutlet.com.co/"><strong>the north face</strong></a> middle <a href="http://www.mcmhandbags.com.co/"><strong>mcm backpack</strong></a> and <a href="http://www.longchamp.com.co/"><strong>longchamp handbags</strong></a> late <a href="http://www.abercrombie-hollister.nl/"><strong>hollister</strong></a> three <a href="http://www.oakley-sunglasses-canada.ca/"><strong>oakley canada</strong></a> small levels.</P>
<P></P>
<P>Similarly, <a href="http://www.marcjacobs.us.com/"><strong>marc by marc jacobs</strong></a> the <a href="http://www.michael-kors.com.es/"><strong>michael kors</strong></a> magical <a href="http://www.nike-roshe-run.com.es/"><strong>roshe run</strong></a> spirit and <a href="http://www.ralphlaurenoutletonline.in.net/"><strong>ralph lauren factory store</strong></a> strong <a href="http://www.adidas-superstar.nl/"><strong>adidas superstar</strong></a> refining <a href="http://www.thejoreseproject.com/"><strong>michael kors outlet online</strong></a> division <a href="http://www.uptocoachoutlet.com/"><strong>coach outlet online</strong></a> also <a href="http://www.burberryonlineshop.de/"><strong>burberry online shop</strong></a> has <a href="http://www.louisvuitton.so/"><strong>louis vuitton outlet stores</strong></a> a clear <a href="http://www.handbagsoutlet.net.co/"><strong>purses and handbags</strong></a> ORDER <a href="http://www.tiffanyandco.net.co/"><strong>tiffany jewelry</strong></a> divided <a href="http://www.levisjeans.com.co/"><strong>levis jeans</strong></a> as follows: <a href="http://www.thomas-sabos.co.uk/"><strong>thomas sabo uk</strong></a> where <a href="http://www.cheaprayban.com.co/"><strong>ray ban outlet</strong></a> level, <a href="http://www.timberlandbootsoutlet.us.com/"><strong>timberland shoes</strong></a> the <a href="http://www.kate-spade.gb.net/"><strong>kate spade handbags</strong></a> mysterious level, <a href="http://www.adidas.org.es/"><strong>adidas superstar</strong></a> ground <a href="http://www.barbour-jacketsoutlet.com/"><strong>barbour outlet</strong></a> level, <a href="http://www.tiffany-und-co.de/"><strong>tiffany und co</strong></a> day <a href="http://www.burberryoutlet-canada.ca/"><strong>burberry outlet</strong></a> level, <a href="http://www.tory-burchoutletsale.us.com/"><strong>tory burch</strong></a> the <a href="http://www.hermesbirkin-bag.net/"><strong>hermes bags</strong></a> level <a href="http://www.jordan-shoes.com.co/"><strong>jordans</strong></a> of <a href="http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/"><strong>abercrombie fitch</strong></a> God, <a href="http://www.cheapshoes.com.co/"><strong>boots on sale</strong></a> at <a href="http://www.babyliss-pro.us.com/"><strong>babyliss pro</strong></a> every <a href="http://www.tommyhilfigeroutlet.in.net/"><strong>tommy hilfiger</strong></a> level <a href="http://www.airjordans.us/"><strong>air jordan</strong></a> there <a href="http://www.salvatoreferragamo.in.net/"><strong>ferragamo shoes</strong></a> are <a href="http://www.ralphlaurenoutlet.us.com/"><strong>ralph lauren outlet online</strong></a> seven <a href="http://www.katespadeoutlet.gb.net/"><strong>kate spade outlet online</strong></a> product <a href="http://www.ray-ban-sunglasses-outlet.in.net/"><strong>ray ban wayfarer</strong></a> order.</P>
<P></P>
<P>More <a href="http://www.air-max.com.de/"><strong>air max</strong></a> strange <a href="http://www.thenorthfacejackets.net.co/"><strong>north face</strong></a> is <a href="http://www.pandorajewelry.top/"><strong>pandora bracelet</strong></a> that <a href="http://www.michael-kors-canada-outlet.ca/"><strong>michael kors canada</strong></a> even <a href="http://www.air-huarache.co.uk/"><strong>air huarache</strong></a> those <a href="http://www.the-north-face.ca/"><strong>north face</strong></a> families, <a href="http://www.gucci-outletstore.com/"><strong>gucci shoes</strong></a> sectarian <a href="http://www.louisvuitton.jp.net/"><strong>louis vuitton outlet</strong></a> forces, <a href="http://www.burberry-outlets.co.uk/"><strong>burberry handbags</strong></a> but <a href="http://www.oakley-outletstore.us.com/"><strong>oakley sunglasses outlet</strong></a> also <a href="http://www.uggs.co.nl/"><strong>ugg</strong></a> other <a href="http://www.coachblackfriday.com/"><strong>coach outlet online</strong></a> bands <a href="http://www.rolex-watches.me.uk/"><strong>replica watches</strong></a> dense, <a href="http://www.hollisterclothingstore.org/"><strong>hollister kids</strong></a> into <a href="http://www.cheap-oakleys.us.com/"><strong>cheap oakley sunglasses</strong></a> bluestone grade, <a href="http://www.salomon-schuhe.com.de/"><strong>salomon schuhe</strong></a> Iron <a href="http://www.rayban.org.es/"><strong>rayban</strong></a> level, <a href="http://www.maccosmetics.gr.com/"><strong>mac makeup</strong></a> Akagane, <a href="http://www.newbalance-outlet.org/"><strong>new balance</strong></a> Silver, <a href="http://www.guccishoes.in.net/"><strong>gucci belts</strong></a> Gold <a href="http://www.vans-shoes.co.uk/"><strong>vans shoes</strong></a> five <a href="http://www.guccishoes.us.org/"><strong>gucci handbags</strong></a> kinds <a href="http://www.uggboots-clearance.net/"><strong>uggs outlet</strong></a> of <a href="http://www.asicsgels.de/"><strong>asics gel</strong></a> other <a href="http://www.guccioutlet-sale.in.net/"><strong>gucci shoes outlet</strong></a> bands, <a href="http://www.coachoutletstore.net.co/"><strong>coach outlet store online</strong></a> such <a href="http://www.nikestore.us/"><strong>nike outlet</strong></a> as <a href="http://www.newbalance-shoes.org/"><strong>new balance outlet</strong></a> the <a href="http://www.eyeglassesonline.us.com/"><strong>glasses online</strong></a> layers <a href="http://www.giuseppezanotti.com.co/"><strong>giuseppe shoes</strong></a> of <a href="http://www.swarovskijewelry.com.co/"><strong>swarovski crystal</strong></a> the <a href="http://www.adidas-superstar.de/"><strong>adidas superstar</strong></a> pyramid <a href="http://www.the-northface.net.co/"><strong>the north face outlet</strong></a> in <a href="http://www.ralphlaurenoutletonline.us.org/"><strong>ralph lauren polo</strong></a> general oppression <a href="http://www.beats-headphone.com.co/"><strong>beats by dr dre</strong></a> constraints.</P> <a href="http://www.cheap-uggboots.in.net/"><strong>ugg</strong></a>
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
encou2015-11-14
encountered <a href="http://www.heschl.org/sss15/">moncler outlet UK</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss16/">moncler women</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss16/">moncler women jacket</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss17/">moncler men 2015</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss07/">moncler down coat womens</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn13/">Nike Free 5.0 Cheap</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn14/">Cheap Jordans</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn14/">cheap jordans 11</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn15/">nike free run 4</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn15/">nike free run 5</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn16/">new jordans 2015</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn16/">air jordan shoes 2015</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn17/">cheap jordan 7</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn01/">Nike Free Run</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss13/">moncler for sale</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss14/">cheap moncler jackets</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss14/">moncler jackets on sale</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss15/">moncler uk store</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss10/">moncler outlet online</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss11/">moncler damen</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn17/">cheap jordan 4</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn18/">nike shoes cheap</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn18/">nike shoes for sale</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn19/">air jordan 5</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn19/">air jordan 13</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn20/">cheap air jordans</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn20/">nike air jordan shoes</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss01/">cheap moncler jackets</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss01/">cheap moncler coats</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss11/">moncler jacken</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss12/">moncler danmark</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss12/">moncler jakke</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss13/">moncler online</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss02/">moncler outlet</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss02/">moncler sale</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss03/">moncler coats</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn02/">nike air max</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn03/">Cheap Nike Free</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn03/">Nike Free Runs</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn04/">Nike Free Run Rosa</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss03/">moncler jackets</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn11/">Nike Air Max</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn12/">Nike Free Schuhe</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn12/">Nike Free Run 3 Schuhe</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn13/">Nike free run 5.0</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss04/">moncler sale</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss17/">moncler women 2015</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss18/">moncler outlet uk</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss18/">moncler mens jackets</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss19/">mens moncler jackets</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn08/">Jordan 2 Retro 2015</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn09/">Roshe Run Pas Cher</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn09/">Air Jordan Pas Cher</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn10/">Nike Air Max 2015</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn10/">Nike Air Max 2014</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn11/">Nike Roshe Run</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss08/">moncler vests</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss08/">moncler jackets uk</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss09/">discount moncler jackets</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss09/">moncler uk store</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss10/">moncler jackets outlet</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss19/">womens moncler jackets</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss20/">moncler coats</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss20/">moncler jackets for men</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn01/">Nike Free Run Cheap</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn02/">Nike Free Run 3</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss04/">women moncler sale</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss05/">moncler down coats</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss05/">cheap moncler</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn04/">Nike Free Run Online</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn05/">nike free 3.0</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn05/">nike free run 5.0</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn06/">nike free 2.0</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn06/">free run 5.0</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn07/">air jordan shoes</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/nnn07/">air max shoes sale</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/nnn08/">Jordan Retro 2 shoes</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss06/">moncler down jacket</a> </br>
<a href="http://www.heschl.org/sss06/">moncler online store</a> </br>
<a href="http://www.urbandb.org/sss07/">moncler down coat</a> </br>talent crisis
Komentaras patinka Komentaras nepatinka