„Sumuštinių problema“ pažengė į priekį, saugus policininkų darbas – kol kas ne?

2015-06-27, Stasys BIELSKIS
Profsąjungos atstovų teigimu, „sumuštinių problema“ Šilutės policijoje dar iki galo neišspręsta.
Profsąjungos atstovų teigimu, „sumuštinių problema“ Šilutės policijoje dar iki galo neišspręsta.

Šių metų pavasarį į Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ gretas įsijungė naujai įkurtas Tauragės apskrities VPK  darbuotojų padalinys. Nors pastaruoju metu policija deda itin daug pastangų gerinti savo reputaciją, tačiau po susitikimo su naujaisiais nariais, profsąjungos atstovams iškilo klausimas: kaip visuomenė gali pradėti gerbti pareigūnus, jeigu to nedaro net sava sistema?

Steigiamajame susirinkime su Tauragės pareigūnais tuomet kalbėjęsis „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis atkreipė dėmesį, kad net ir tokiame sektoriuje kaip policija pasitaiko darbo santykių pažeidimų bei retkarčiais pamirštama, jog pareigūnas – taip pat žmogus.

„Susitikimo su Tauragės apskrities pareigūnais metu paaiškėjo, kad policininkams nėra sudaromos tinkamos higienos ir poilsio sąlygos darbo vietoje. Tai kelia susirūpinimą, nes kaip visi puikiai žinome, ne visi policijos darbuotojai dirba tradicines aštuonias darbo valandas per dieną. Dalis jų dirba pagal budėjimo grafiką“, – pasakojo K. Juknis.

Tapo aišku, kad profesinei sąjungai teks gilintis į situaciją Šilutės rajono policijos komisariate, kuriame budintys pareigūnai ne tik neturi galimybės tarnybos metu išvykti papietauti, tačiau jiems nesudaromos ir tinkamos sąlygos pietauti darbe. Be to, pareigūnai yra priversti šlamšti savo sumuštinius darbo kabinete, kurį nuolat stebi vaizdo kameros.

K. Juknio teigimu, nors „Sandrauga“ veikia visoje Lietuvoje ir yra tekę matyti pačių įvairiausių atvejų, tačiau tokios prieštvaninės policijos darbuotojų darbo sąlygos profsąjungos atstovus šokiravo. „Labai apmaudu, kad profsąjunga turi priminti atsakingiems asmenims, jog parą laiko tarnyboje praleidžiančiam pareigūnui privalo būti sudarytos sąlygos kultūringai pavalgyti“, – pridūrė K. Juknis.

Birželio 17-ąją profesinės sąjungos atstovai patikrino, kaip Šilutės rajono policijos komisariate pasikeitė pareigūnų darbo sąlygos.

Dalyvaujant spaudos atstovams, su komisariato vadovais buvo aptarti patrulių budėjimo ypatumai bei poilsio sąlygos, o vėliau „Sandraugos“ atstovams ir žurnalistams parodyta nedidelė patalpa, kurioje patruliai gali pavalgyti.

Nors šioje patalpoje pareigūnai ir turi galimybę išsivirti arbatos ar kavos bei mikrobangų krosnelėje pasišildyti maistą, tačiau trūkumų vis dar pastebėta.

Šilutės r. PK viršininkas Sigitas Mikutavičius replikavo, kad „visą gyvenimą pareigūnai ten eidavo valgyti“, ir patikslino profsąjungiečių pasakytas pastabas: „Patruliai sėdėti komisariate negali ir kabineto jiems nereikia, nes jie arba valgo, arba yra gatvėje“.

Mažytėje patalpoje nėra nei šilto, nei šalto vandens, galimybės pasidėti iš namų atsineštą maistą. Kad bent kiek būtų pagerinta situacija, „Sandraugos“ pirmininkas K. Juknis pasisiūlė pats atvežti šaldytuvą ir leisti Šilutės policijos komisariatui juo naudotis pagal panaudos sutartį.

Tačiau S. Mikutavičius tokios pagalbos atsisakė. Jis patikino „Sandraugos“ pirmininką, kad iki š. m. lapkričio 1 dienos bus suremontuotos patalpos ir pašalinti nurodyti trūkumai - užtikrintos sąlygos pareigūnams pasinaudoti įstatymais garantuojamu paros poilsio laiku.

„Sandraugos“ Tauragės apskrities padalinio pirmininkė, sprendžianti visus klausimus Živilė Čeplauskė kalbėjo ir apie kitą Šilutės policijos problemą. Pasak Ž. Čeplauskės, pareigūnai Šilutėje tebepatruliuoja po vieną, tai neužtikrina jų saugumo.

S. Mikutavičius pareiškė, kad patruliai gali patruliuoti dvi-tris valandas ir po vieną, kai kitam patruliui duodama užduotis išvažiuoti. „Patruliai gali patruliuoti po vieną esant tam tikroms sąlygoms, ir jie žino tas sąlygas. Gali patruliuoti netoli komisariato, netoli kito ekipažo, gali laisvų laisviausiai. Patrulių instrukcijoje tai yra parašyta“, - aiškino S. Mikutavičius. Be to, komisaro teigimu, būna, kad kuris nors patrulis netikėtai suserga, tokiu atveju pareigūnas patruliuoja vienas.

„Kaip jūs užtikrinate pareigūno saugumą? – klausė Ž. Čeplauskė. – Juk yra šimtai atvejų, kai pareigūnas būna užpuolamas“.

„Gali patruliuoti ir trise, ir keturiese – ir vis tiek būna sužeidžiami“, - ginčijosi S. Mikutavičius.

Ž. Čeplauskė parodė Šilutės policininkų atsiųstų budėjimo grafikų nuotraukų, kuriose aiškiai matosi, kad net moterys pareigūnės kartais budi po vieną. Tai kur tada jų saugumas? Pavyzdžiui, J. Petrošiūtė viena budėjo kovo 26-ąją, nuo 9 val. iki 21 val. (patruliavo automobiliu „Mitsubishi L200“), balandžio 19-ąją, nuo 9 val. iki 21 val. (automobiliu „VW Caddy“), gegužės 8-ąją, nuo 9 val. iki 21 val. (automobiliu „Skoda Yeti“).

Ž. Čeplauskė pareiškė, kad dėl pareigūnų patruliavimo po vieną dar reikės aiškintis ir su Tauragės apskrities VPK, kuriam yra pavaldus Šilutės r. PK, viršininku.


Foto galerija

Profsąjungos atstovų teigimu, „sumuštinių problema“ Šilutės policijoje dar iki galo neišspręsta.Policijos komisariato aplinkos, kurioje turėtų „ilsėtis“ pareigūnai, nepagyvina net ant sienos sukabinti diplomai.Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius: „Patruliai sėdėti komisariate negali ir kabineto jiems nereikia, nes jie arba valgo, arba yra gatvėje“.Iš kairės - teisininkas Deividas Beržinskas, Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis ir šios federacijos Tauragės apskrities padalinio pirmininkė Živilė Čeplauskė Šilutės policijos vadovui išsakė ne vieną problemą.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantino metu jaučiate nerimą?