Gardamiškiai susipažino su šiaurietiško vaikščiojimo technika

2015-06-27, Gardamo kaimo bendruomenė „Tenenys“

Gardamo kaimo bendruomenė  „Tenenys“ dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės  skelbtame kūno kultūros ir sporto projekte  „Sportuojanti bendruomenė“. Gardamiškiai gavo finansavimą projektui „Aktyvi ir sveika bendruomenė“.

Vienas iš šio projekto tikslų buvo surengti  šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus. Jie skatina įvairaus amžiaus žmonių grupių fizinį aktyvumą. Šiaurietiškojo ėjimo propagavimas, tai kitokia laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonė. Užsiėmimai tinka įvairaus amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo jų fizinės būklės.

Bendruomenės nariams užsiėmimus vedė profesionalus treneris, šiaurietiškojo ėjimo instruktorius, Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacijos prezidentas Laimontas Rakauskas. Pirmoji užsiėmimų dalis buvo teorinė per kurią lektorius papasakojo šiaurietiškojo ėjimo esmę ir tikslus. Po paskaitos buvo surengta praktinė užsiėmimų dalis,  kuri vyko prie Gardamo seniūnijos. Seminaro dalyviai intensyviai mokėsi šiaurietiškojo ėjimo technikos. Lektorius kiekvienam teikė patarimus, reguliavo taisyklingą ėjimą. Saulėtą popietę aikštėje dalyviai atliko mankštą su šiaurietiškomis lazdomis, kurios metu buvo daromi įvairūs pratimai viso kūno raumenų darbui suaktyvinti. Be mankštos L. Rakauskas parodė daug linksmų pratimų. Tai azartiškos, vikrios užduotys, kurios suteikia ypatingai daug smagių akimirkų. Tad visi įsitikino, kad šiaurietiškojo ėjimo pamokos gali būti labai įdomios ir naudingos, nes šios sporto šakos dėka galima išmokti taisyklingos laikysenos, sustiprinti raumenyną, lavinti širdies ir kraujagyslių sistemą.

Projekto tęstinumui bendruomenė įsigijo aštuonias „Leki“ įmonės šiaurietiško vaikščiojimo lazdas. Visi norintys bendruomenės nariai galės jomis naudotis ir aktyviai leisti laisvalaikį.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?