Stebuklinga Joninių naktis Nikėluose

2015-06-26, Gerda BELOKOPYTOVA

Trumpiausia metuose Joninių naktis Nikėlų kaime (Švėkšnos sen.), Stasės ir Jono Norkų sodyboje, buvo ypatinga. Čia susirinko gausus būrys Švėkšnos neįgaliųjų draugijos narių bei svečių, kurie magiškai praleido šia stebuklingą šventę. Netrūko čia burtų, Joninių ritualų ir smagios muzikos.

Jau trečiąjį kartą pavyzdingai tvarkomoje sodyboje Nikėlų kaime Stasė ir Jonas laukė atvykstančių svečių. Pastarųjų būrys pasitiktas ypatingai – prie ąžuolais apipintų vartų atvykėlių laukė sodybos šeimininkai su pilnu vandens ąsočiu. Jie svečius pakvietė atlikti ir pirmąjį Rasos šventės ritualą – rankų mazgojimą. Žengę pro simbolinius Joninių vartus atvykusieji pasinėrė į magiško vakaro ritualus.

Šventę pradėjo Švėkšnos neįgaliųjų draugijos ansamblis ir visus kartu pakvietė padainuoti. „Buvo naktys švento Jono“, - taip dainavo švėkšniškiai, o tuomet, kaip ir dera, Jonai ir Janinos papuošti ąžuolo vainikais. Jiems skambėjo linkėjimai, sveikinimai ir daug gražių žodžių. Viena iš renginio organizatorių Švėkšnos neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ingrita Riterienė pasidžiaugė, kad nepabijoję blogo oro susirinko gausus būrys norinčių kartu švęsti Jonines. Nikėluose vykstančioje šventėje dalyvavo ir Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, taip pat Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė bei Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Viso vakaro metu grojo Vytautas Raibys ir Laurynas. Šventės vietoje buvo ir kupolė su trimis šakomis, skirtomis saulei, mėnuliui ir žvaigždei. Merginos pynė vainikus ir metė juos ant kupolės. Vakarui įsibėgėjus visi Joninių šventės dalyviai plukdė laivelius su žvakelėmis, degė saulės ratą, o vakaro tamsai apgobus žemę buvo pakviesti pasivaikščioti su vaidilutėmis nakties tamsoje.

Norkų šeimos vienkiemyje ir aplinka skelbė tai, kad Joninių šventei buvo kruopščiai pasiruošta. Nepabūgę gamtos stichijos ir atsiųsto blogo oro visi vaišinosi plovu, o žiniuonė Jelena Černiauskienė iš 9 rūšių arbatžolių virė arbatėlę. Ja ne tik kvietė susišildyti šventės dalyvius, bet ir pasakojo apie Joninių reikšmę, burtus ir jų prasmę.

Atvykėliai tą vakarą išties turėjo gausybę pramogų. Jų laukė ir sodybos šeimininkės Stasės paruošta staigmena – madų šou. Modeliai papuošti ypatingai – senjorės rankų darbo iš augalų pagamintomis rankinėmis, skrybėlaitėmis ir kitais aksesuarais. Reginys nepaliko abejingų ir sulaukė gausybės ovacijų.

Nekantriai visi laukė pagrindinio šventės akcento – paparčio žiedo ieškojimo. Taigi artėjant laikrodžio rodyklei prie vidurnakčio drąsiausieji pažiro po mišką ieškoti paparčio žiedo ir... jį surado.

Šventės organizatoriai – Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai – labai dėkingi Stasei ir Jonui Norkams, rėmėjui Vytautui Marcinkevičiui bei visiems prisidėjusiems prie ypatingojo vakaro organizavimo.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?