Vilkytiškiai mokiniai savo mokyklos erdves puošia unikaliais darbais

2015-06-26, Gerda BELOKOPYTOVA

Vilkyčių pagrindinės mokyklos erdvės nuolat keičiasi ir jau daugiau kaip 10-metį gražinamos pačių mokinių rankomis. Atėjusieji stebisi įmantriais kūriniais, o vilkytiškiai džiaugiasi, kad savo jėgomis geba sukurti tikrų meno kūrinių.

Žinia, mokyklos erdvės dažnai reikalauja remonto. Deja, ne visuomet yra galimybių jį atlikti. Tačiau Vilkyčių pagrindinės mokyklos erdves kasmet papuošia mokinių unikalūs darbai. Idėja kurti mokyklą puošiančius kūrinius kilo technologijų mokytojui Broniui Mulskiui. „Kartu su buvusiu savo mokiniu, dabar žymiu kalviu Dariumi Viliumi pradėjome daryti tokius darbus. Pamačiau, kad vaikams jie yra įdomesni. Tarp mokinių kasmet atrandu entuziastų, kurie ryžtasi savo laisvalaikį paaukoti tų darbų kūrimui. Juk neužtenka vien technologijų pamokų laiko. Dažnai tenka pasilikti ir po pamokų padirbėti. Aišku, tokie vaikai yra retenybė, bet jei jau pasiryžta, sukuria išskirtinius darbus“, - kalbėjo B. Mulskis. Pasidomėjome, ir kam kyla idėjos padaryti vienokius ar kitokius darbus. Žinoma, pirmiausia pats mokytojas siūlo mokiniams idėjas, taip pat mokiniai pateikia savas vizijas. O tuomet tariamasi su dailės mokytoja. „Aš esu techninis vadovas, o su dailės mokytoja mokiniai turi suderinti eskizus. Tik viską suderinus pradeda dirbti. Būna, kad vaikai įgyvendina savo idėjas. Pavyzdžiui, didžiulė mozaika, papuošusi mokyklos sieną, sukurta vienos mokinės, - kalbėjo mokytojas. – Aišku, prie šių darbų kūrybos prisideda ir mokyklos ūkvedys, ir stalius. Daug žmonių dirba“, - kalbėjo technologijų mokytojas. Stebinančius išradingumu darbus mokiniai kuria visus metus ir mokslo metų pabaigoje jie jau papuošia mokyklą. Kadangi šioje veikloje dalyvauja daugiausia 9–10 klasių mokiniai, dažnai jie tampa tarsi jų atsisveikinimo dovana mokyklai.

Tokia veikla džiaugiasi ir mokyklos direktorė Inga Kirkickienė. „Kiekvienas darbas labai mus džiugina ir puošia mokyklą. Tokia yra ir mintis: kuo daugiau mokiniai padarys savo mokymosi aplinkoje, ją puoš, tuo daugiau ir saugos tą aplinką. Smagiausia, kad patys su didžiuliu entuziazmu kimba į darbus“, - džiaugėsi ugdymo įstaigos vadovė. Norint įgyvendinti mokinių sumanymus, žinia, reikalingos lėšos. Jų, pasak mokyklos direktorės, skiria mokinių tėveliai, taip pat panaudojamos 2 proc. lėšos. „Džiugu, kad buvęs mūsų mokinys D. Vilius vaikus sutiko priimti į savo kalvę ir padėjo jiems atlikti kalviškus darbus“, - kalbėjo I. Kirkickienė.

Išskirtinė prieš dešimtmetį kilusi idėja Vilkyčių pagrindinę mokyklą daro ypatinga ir išskirtine. Visai tai – šios ugdymo įstaigos mokinių ir mokytojų nuopelnas.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Pustuo2021-12-14
Piusawr
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Pustuo2021-12-14
Piusawr
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?