Žmonės pageidauja, kad būtų įsteigta Vilkyčių seniūnija

2014-10-21, Stasys BIELSKIS
Vilkyčiai bendruomenių dėka puošiami, tvarkomi, kasmet tampa vis gražesni. Wikipedija.org nuotrauka
Vilkyčiai bendruomenių dėka puošiami, tvarkomi, kasmet tampa vis gražesni. Wikipedija.org nuotrauka
Tęsinys. Pradžia spalio 17 d. „Šilokarčemos“ numeryje

 

„Šilokarčema“ pasidomėjo, jeigu M. Rimeikiui būtų pasiūlytos seniūno pareigos, ar jis sutiktų su tokiu pasiūlymu? M. Rimeikis atsakė: „Prieš tai dar reikia labai rimtai pagalvoti, nes seniūnas tai nėra profesija, tai gyvenimo būdas. Norėdamas būti rimtu, geru seniūnu, pirmiausia tu turi susipažinti su gyventojais, kurie yra tavo seniūnijoje. Antra, turi būti Vilkyčiuose įsteigta seniūnija ir tada reikėtų pabendrauti su žmonėmis, pasikalbėti, sužinoti, kaip žmonės į tave reaguoja, kaip priima. Ir tik tada gali būti seniūnu, o jeigu tave atstumia, tada viskas aišku. Aš nenorėčiau būti kažkieno savas seniūnas. Jeigu aš sutikčiau būti seniūnu, tai būčiau žmonių seniūnas. R. Paškauskas ir jo bendruomenių susivienijimas „Ne pavėjui“ kovoja prieš viską, kas ne jų. Ką ne jie sugalvojo, ką ne jie padarė, prieš tai yra kovojama. Jų nuomone, visi kiti daro blogai, o jie daro gerai. Dabar nėra problemos įkurti bendruomenę – penkis namus ar penkias šeimas suradai ir yra bendruomenė. Pilstyti purvą ir visa kita pas mus Lietuvoje įprasta“.

Perskaitęs R. Paškausko straipsnį M. Rimeikis pareiškė: „Tas straipsnis yra pilnas sarkazmo, neapykantos kažkam. Juolab, kad straipsnio pradžioje parašyta: „Nėra oficialiai patvirtinta informacija“. Viskas, kas čia surašyta, yra niekinė informacija, iš piršto laužta, išpiltas kažkoks purvas. Aš pasidomėjau, kas yra tas bendruomenių susivienijimas „Ne pavėjui“, uždaviau sau klausimą: „Su kuo ne pavėjui? Su Lietuvos valstybe? Su Šilutės rajono savivaldybe? Su Lietuvos gyventojais ne pavėjui? Neaišku, kokias bendruomenes, esančias dabartinėje Saugų seniūnijos teritorijoje, tas susivienijimas vienija“.

M. Rimeikis piktinosi, kad R. Paškausko rašinyje yra prirašyta nemažai bjaurių žodžių apie buvusią merę. Jeigu jis teigia, kad faktai nėra patikrinti, tai kaip gali juos skelbti viešai?

„Yra išmetamas šmeižtas ant žmonių, - teigė M. Rimeikis. – Rašoma, kad dėl D. Žebelienės kaltės nebuvo remontuojami Vilkyčių kultūros namai ir įrengiami juose senelių globos namai. Aš žinau, kad apie tai niekas nebuvo net kalbėjęs. Norint ten įrengti senelių namus reikėtų ne vieno milijono, kad pastatas būtų pritaikytas tokios įstaigos funkcijoms atlikti. Juk turi būti padaryti ir įvažiavimai neįgaliojo vežimėliais, ir įrengta valgykla, sanitariniai mazgai ir t. t. Yra dideli reikalavimai. O tas žmogus rašo ir nesusigaudo, apie ką rašo ir kodėl rašo. Apie kultūros namus galiu pasakyti tik tiek, kad šiandien, mano turimomis žiniomis, techninis projektas jau yra perduotas įvertinti ekspertui, ir viskas juda po truputį į priekį. Yra atitinkamos procedūros, kurių reikia laikytis, jų negali „peršokti“ nei meras, nei Seimo Pirmininkas, nei Prezidentas. Yra patvirtinti Lietuvos Respublikoje galiojantys įstatymai, ir tų įstatymų mes privalome laikytis. Kai įstatymų nesilaikome, užtat pas mus ir būna palaida bala“.

M. Rimeikis stebėjosi, kad R. Paškausko straipsnyje teigiama, jog buvusi bendruomenės centro „Viltis“ pirmininkė Ineta Pačiauskaitė buvo remiama finansiškai – reikėtų jos pačios paklausti, ar taip buvo. Tokį teiginį sakant reikia turėti faktus, o jeigu jų nėra, tai jau yra žmogaus pažeminimas.

„Skaitydamas tą straipsnį pagalvojau, ar jį rašęs asmuo yra mąstantis ir atstovaujantis žmonių interesus, - sakė M. Rimeikis. – Antras dalykas – kalbama apie taikos sutartį. Jeigu Vilkyčių bendruomenė ir visi aplinkiniai kaimai būtų susivieniję bei nepasirašę taikos sutarties, jeigu būtų pralaimėję tą bylą teisme, kas tada būtų finansavęs teismo išlaidas, pareikalavęs, kad būtų atlyginta didžiulė žala atsakovui. Kas būtų sumokėjęs? Ar R. Paškauskas? Tai būtų buvusios milijoninės išlaidos“.

Minėtame straipsnyje rašoma, kad „M. Rimeikis yra savas, patikimas K. Gudžiūno bendražygis“. Į tokius kaltinimus M. Rimeikis atsakė: „Taip, aš esu savas ir patikimas bendražygis visiems, kurie sutinka su mano idėjomis. Mano idėjos yra už tai, kad savivalda būtų arčiau žmogaus, kad Lietuvoje žmogus gyventų oriai, nebūtų išlaikytinis ir kad galėtų pasakyti: „Aš esu žmogus ir nesu gyvenantis iš pašalpų“. Vilkyčiuose jau yra gerai sutvarkyta infrastruktūra, sukurta nemažai darbo vietų, tai ką – mes Vilkyčiuose negalime normaliai susitvarkyti? Žmonės prašo sutvarkyti kelius, kurie daug metų yra neprižiūrimi ir neremontuojami. O juk juos prižiūrėti yra seniūnijos funkcija. Gatvių apšvietimas Vilkyčiuose irgi nėra sutvarkytas“.

Dar M. Rimeikis sakė, kad R. Paškauskas, teigdamas, jog įsteigus Vilkyčių seniūniją iš to naudos turės pagyvenę žmonės, prieštarauja pats sau.

„Aš noriu R. Paškausko paklausti – ar mes esame bendruomenė, ar ne? – kalbėjo M. Rimeikis. - Ir ką blogo yra padaręs K. Gudžiūnas? Ar tai, kad Vilkyčiuose suorganizavo šiaurės šalių Europos čempionatą, Lietuvos ralio ir kroso čempionatą, kad jis garsina šitą kraštą? Garsina ne tik Vilkyčius, garsina ir Šilutės rajono savivaldybę. Ir Saugų seniūniją“.


Straipsnio komentarai

Aferistai2014-10-22
Viltis“ pirmininkė Ineta Pačiauskaitė nutrauke ginca su vejo jegainiu savininkais uz juokinga suma. Kas ja igaliojo? Tokia nesubrendele net nesupranta savo veiksmu. Reikia klausti visu pirma, kieno planas buvo nuversti Dariu Viliu. Jis buvo super bendrijos pirmininkas ir kovojo uz paprastu gyventoju interesus. Ne tokiu kaip gudziunas, kimbriene ar Silutes rajono savivaldybe. Deka Dariaus Viliaus isaiskejo daugybe vejo jegainiu statytoju ir Silute rajono savialdybes aferos. Jegaines buvo pastatytos paskubomis ir neturint leidimu. O siandien ta pati Silutes raj. Savivaldybe gauna is tu paciu vejo jegainiu savininku po 1 milijona litu.... va cia tai tikra mafija. Bet Silutes prokuratura nenori siu nusikaltimu matyti, nes ju blauzdos per skystos.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
JONAS2014-10-21
Gerbiamieji,o kiek tai papildomai kainuos mokesciu moketojams atlyginimu,mokesciu,patalpu,transporto ir tt islaikymo kontekste? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?