Seimas paknopstomis priėmė Virginijos Baltraitienės „pieno įstatymą“

2015-06-26, 15min.lt
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pieno produktai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / Pieno produktai

Parlamentas ketvirtadienio vakarą ėmėsi svarstyti žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės „pieno įstatymą“. Įstatymas parlamentarų pernelyg nesudomino – diskusijai užsirašė vos 2 Seimo nariai. Iškart po to įstatymas buvo priimtas skubos tvarka.

Ketvirtadienio vakarą Seimas pirmiausia po svarstymo bendru sutarimu pritarė „pieno įstatymui“. Tada, Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei pasiūlius priimti jį ypatingos skubos tvarka, už įstatymą balsavo 67 Seimo nariai, vienas balsavo prieš ir 4 susilaikė.

15min.lt jau ne kartą rašė apie vadinamąjį „pieno įstatymą“, kuris turėtų uždėti apynasrį pieno supirkėjams. 

Juo siūloma uždrausti pirkti žalią pieną iš kitų valstybių, jeigu nesupirktas visas Lietuvos ūkininkų žaliavinis pienas.

Taip pat siūloma apie vienašališką pieno pirkimo-pardavimo sutarties pakeitimą pranešti kitai sutarties pusei prieš 30 dienų.

Šis įstatymas, kaip jau rašėme, galimai prieštarauja Europos Sąjungos teisei ir Konstitucijai, pažeidžia laisvos rinkos principus.

Negana to, vienintelis Seimo pienininkas „darbietis“ Sergejus Ursulas pripažįsta įkalbėjęs ministrę spręsti gamintojų problemas ir neišvengęs interesų konflikto, kai pats balsavo už įstatymą.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!