Seimas linksta PVM lengvatą šildymui pratęsti iki 2016 metų pabaigos

2015-06-26, BNS
Eurai © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Eurai © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Seimas nusiteikęs pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui galiojimą pratęsti ne dar vieneriems metams, kaip siūlyta anksčiau, o iki 2016 metų pabaigos. Galutinis balsavimas - kitą antradienį.

Seimas ketvirtadienį vakare svarstydamas „darbiečių“ frakcijos vadovo Kęstučio Daukšio parengtą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo projektą, pritarė parlamentaro Artūro Skardžiaus siūlymui PVM lengvatą šildymui taikyti pusmečiu ilgiau. Už tai balsavo 38 Seimo nariai, prieš vienas (Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Audrius Nakas), o susilaikė 8 parlamentarai.

Pataisų autorius K. Daukšys siūlė mažesnį tarifą taikyti iki 2016 metų liepos.

Tačiau ketvirtadienį priimti įstatymą pritrūko parlamentarų, nes posėdžių salėje tebuvo likęs apie 45 Seimo narius. Todėl Seimas dėl lengvatinio PVM tarifo šildymui pratęsimo iki 2016 metų pabaigos be jokių diskusijų balsuos paskutinę prieš atostogas darbo dieną - antradienį.

Dabar numatyta, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas galioja iki liepos 1 dienos. Jeigu Seimas lengvatos nepratęs, PVM padidės iki 21 proc., o ją pratęsus, Vyriausybė privalės rasti papildomų lėšų kompensuoti pajamų netektį.

Premjeras Algirdas Butkevičius yra teigęs, kad per šios Vyriausybės kadenciją PVM lengvata šildymui nebus panaikinta.

Seimas balandį nesutiko svarstyti liberalsąjūdiečių Kęstučio Glavecko ir Andriaus Mazuronio siūlomų pataisų pusmečiui pratęsti lengvatą šildymui. Tada buvo skaičiuojama, kad tai biudžetui kainuotų 20,3 mln. eurų.

 


 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!