Pagėgiuose lankėsi Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė

2015-06-29, Pagėgių savivaldybės informacija

Atsakymus į visus kilusius klausimus ir naujienas apie daugiabučių namų renovaciją pagėgiškiai galėjo išgirsti iš pirmų lūpų - birželio 18 dieną Pagėgiuose lankėsi Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė bei Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybės meras Virginijus Komskis, administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Pagėgių seniūnijos seniūnai, UAB „Šilutės būstas“ Pagėgių padalinio grupės vadovas Bronius Ramanauskas, administracijos specialistai. 

Susitikimą pradėjęs savivaldybės meras Virginijus Komskis trumpai pristatė situaciją, susijusią su daugiabučių renovavimu Pagėgiuose bei visoje savivaldybėje, ir džiaugėsi, jog pagėgiškiai galės išgirsti naujausią informaciją, atsakymus į rūpimus klausimus ir daugiau sužinoti apie teikiamas daugiabučių namų renovavimo galimybes. Meras apgailestavo, jog nors Pagėgių gatvės gražėja, galbūt dėl lėšų ar informacijos stygiaus gyventojai nenoriai įsitraukia į daugiabučių namų atnaujinimo darbus. Susirinkimo metu meras keletą kartų akcentavo, jog savivaldybė yra pasirengusi skatinti gyventojų iniciatyvą šiuo klausimu - bus remontuojami renovuotų namų kiemai.

Gražių žodžių Pagėgių kraštui negailėjusi Aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė susirinkusiuosius kvietė betarpiškai bendrauti, pasidalinti problemomis, kurios neramina gyventojus ir lemia tai, jog jie prisibijo renovuoti namus. Daugiabučių namų renovacijos naudą viceministrė pagrindė skaičiais - energijos sunaudojimas daugiabučiuose namuose po renovacijos  sumažėja apie 50, 60 procentų. Viceministrė teigia, jog gyventojų susidomėjimas renovacija auga gavus pirmąsias sąskaitas už šildymą.

Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta teigė, jog gyventojai turi daug nepagrįstų baimių. Svečias atkreipė dėmesį į vieną didžiausių su daugiabučių namų renovacija susijusių mitų - milžiniškas, gyventojams neprieinamas renovacijos kainas. Svečias teigė, jog neretai girdi gandus, jog namo renovacija kainuoja maždaug tiek, kiek vertas butas, todėl norint pagražinti savo namą tenka skolintis iš bankų. „Noriu pasakyti, jog daugiabučių namų modernizavimo programa nėra verslo projektas, ji neskirta skatinti verslo. Tai investicija į geresnį, patogesnį gyvenimą“- sakė Valius Serbenta. Renovavus namą šildymo išlaidos sumažėja.

Tačiau svarbiausias dalykas po renovacijos yra šiltesnės gyvenamos patalpos. Kalbėta ir apie dar vieną populiarų mitą - patalpose po renovacijos atsirandantį pelėsį. Svečiai tikino, jog reguliariai vėdinant patalpas pelėsis neatsiranda.

Norint įgauti daugiau patirties, atsikratyti nepagristų baimių V. Serbenta siūlė susitikti su kitų miestų, pavyzdžiui Tauragės gyventojais, kurie vykdė renovacijos projektus ir gali pasidalinti patirtimi.

Po susitikimo svečiai lankėsi Viešojoje bibliotekoje ir džiaugėsi vis gražėjančiais ir besikeičiančiais Pagėgiais.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?