Lankėsi Žemės ūkio rūmų pirmininkas

2015-06-30, Stasys BIELSKIS
Pamario krašto ūkininkai atidžiai klausėsi ŽŪR pirmininko vardijamų problemų, bet neišgirdo jų sprendimo būdų.
Pamario krašto ūkininkai atidžiai klausėsi ŽŪR pirmininko vardijamų problemų, bet neišgirdo jų sprendimo būdų.

Šilutės seniūnijos salėje su ūkininkais susitiko Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas Andriejus Stančikas. Diskutuota tik apie pagrindines šiandienos ūkininkų problemas. Jokių jų sprendimų variantų nepasiūlyta, išskyrus tik vienintelę – prieštaraujant dėl nederlingų žemių statuso pakeitimo į užliejamas vietoves, nes maždaug perpus sumažės išmokos, surinkti apie 500 žemdirbių parašų ir protesto laišką išsiųsti aukščiausioms šalies institucijoms.

Šilutiškiams svečią pristatęs mero pavaduotojas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Virgilijus Pozingis be pastarosios ūkininkų problemos paminėjo ir dar kelias esmines - nevienodas kainas, mokamas už superkamą pieną, nelankstų Valstybinės mokesčių inspekcijos požiūrį į ūkininkus ir t. t.

A. Stančikas teigė, kad nemaža dalis ūkininkų turi susitarimus ir įvairius įsipareigojimus Nacionalinei mokėjimo agentūrai, bankams, tiekėjams. Ir apgailestavo, kad sumažėjus išmokoms už žemę gali būti nutrauktos sutartys, ūkininkai patirs nuostolių. Tad dabar svarbiausias darbas būtų paruošti kreipimąsi su ūkininkų parašais Žemės ūkio ministerijai, Vyriausybei, Seimo Pirmininkei – atkreipti vadovų dėmesį į tai, kokia aktuali yra ši problema pamario krašto ūkininkams.

ŽŪR pirmininkas liūdnai kalbėjo ir apie ne kartą jau vykusias diskusijas su Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovais, siekiant išsikovoti lankstesnės mokesčių mokėjimo sistemos. Deja, į prašymus, siūlymus ar pastabas mokesčių inspektoriai neatsižvelgia.

Pasak A. Stančiko, numatyta suregistruoti visus jaunuosius ūkininkus, kad būtų galima skatinti tokių ūkių steigimą ir reikalauti lengvatų. Pasidžiaugė, kad ir jis Plungės rajone ūkininkauja kartu su trimis savo sūnumis. Pripažino, kad visos problemos, liečiančios Šilutės rajono ūkininkus, yra aktualios ir jo šeimos ūkiui.

Susitikime su A. Stančiku dalyvavęs Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, kalbėdamas apie visos rajono teritorijos paskelbimą užliejama vietove, replikavo: „Tai yra absurdas – jeigu Švėkšną ar Vainutą užlies, turėtų būti pasaulinis tvanas“.

ŽŪR vadovas atsakė į gausius ūkininkų klausimus.

 

 

 

 

 


Foto galerija

Pamario krašto ūkininkai atidžiai klausėsi ŽŪR pirmininko vardijamų problemų, bet neišgirdo jų sprendimo būdų.ŽŪR pirmininkas A. Stančikas liūdnai kalbėjo apie ūkininkus kamuojančias šiandienos problemas.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!