Padidintos baudos už žiaurų elgesį su gyvūnais. Ką apie tai mano šilutiškiai?

2015-06-30, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
dazzlingdogs.weebly.com
dazzlingdogs.weebly.com
Seimas padidino pinigines baudas už žiaurų elgesį su gyvūnais. Uždrausta gyvūnus laikyti neveiksniems asmenims, o apriboto veiksnumo – tik su rūpintojo sutikimu.

Iki šiol už žiaurų elgesį su gyvūnais gyventojai galėjo būti baudžiami nuo 28 iki 289 eurų bauda.

Seimo Ryšių su visuomene skyrius informavo, jog priimtos įstatymo pataisos nustato, kad žiaurus elgesys su gyvūnais ar jų kankinimas užtrauks baudą nuo 50 iki 1 200 eurų, už pakartotinį nusižengimą grės bauda nuo 1 200 iki 1 750 eurų, taip pat gyvūnus bus galima konfiskuoti. Žiaurus elgesys su gyvūnais, kai dėl to jiems gresia žūtis ar suluošinimas, užtrauks baudą nuo 300 iki 1 750 eurų, už pakartotinį nusižengimą gyvūno skriaudikas galės būti nubaustas 1 750–2 300 eurų bauda, taip pat bus galimas gyvūnų konfiskavimas.

Šiandien šilutiškių klausėme, ką apie šias baudas ir smurtą prieš gyvūnus mano šilutiškiai. Dalinamės jų nuomonėmis.

Toma Gedrimaitė, šilutiškė:

- Aš per daug jautri tokiems dalykams kaip smurtas prieš gyvūnus. Manau, kad toks elgesys yra sugadintos jaunystės padarinys. Baudos yra ganėtinai menkos palyginus, kokią traumą patiria gyvūnai. Pati auginu šunį ir negalėčiau nei pirštu jo nuskriausti. Manau, augintiniai vieninteliai žino, kas yra ir  kokia turi būti draugystė.

Vaidas Mereckas, šilutiškis:

- Apskritai, esu nusistatęs prieš bet kokį smurtą. Esu kariškis ir  pats mokau palaikyti taiką. Auginau katiną, deja, pernai jis iškeliavo į amžinos medžioklės plotus. Dar ir dabar jo ilgiuosi. Manau, kad kiekvienas turi turėti kokį nors gyvūnėlį. Juk jų dėka daromės švelnesni. Nebijokime atsakomybės. Taip pat manau, kad baudos būtinos. Kaip gali žmogui pakilti ranka prieš nieko dėtą gyvuliuką?

Elvyra Rimkuvienė, Ventės kaimo gyventoja:

- Sveiku protu nesuvokiama, kaip žmogus gali smurtauti prieš bejėgį gyvūną. Tam tikrai nepritariu ir baudos tikrai reikalingos. Turiu du šunis, rūpinuosi jais ir nėra kilę minčių, kad juos galėčiau skriausti. Nuo mažumės mylėjau gyvūnus ir tai nepasikeitė iki šiol.

Silvija Giržadienė, Vileikių kaimo gyventoja:

- Gyvename kaime, turime įvairių gyvūnų. Esu už tai, kad baudos būtų dar didesnės, nes smurtauti prieš gyvūnus negalima. Smurto apskritai neturi niekur būti. Ačiū Dievui, nesu mačiusi, kaip smurtaujama prieš gyvūnus ir nenoriu to pamatyti. Žmogus gali apsiginti, o gyvūnas to padaryti negali, jis priklausomas nuo žmogaus.

Daiva Lukaševičienė, Ramučių kaimo gyventoja:

- Aš esu prieš smurtą. Negalima smurtauti ir prieš gyvūnus.  Manau, baudos – viena iš auklėjimo priemonių gyvūnų skriaudikams. Todėl galvoju, kad jų reikia. Namie turime katiną, o lauke laikome šunį. Neįsivaizduoju savo gyvenimo be jų. Jie man jau šeimos nariai.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!