Paskutinis Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis truko 46 minutes

2015-07-01, Kęstutis GABŠYS
Tarybos narys S. Kazlauskas nenusišalino, kai buvo svarstomi jo statybos bendrovės laimėto konkurso finansavimo klausimai.
Tarybos narys S. Kazlauskas nenusišalino, kai buvo svarstomi jo statybos bendrovės laimėto konkurso finansavimo klausimai.

Ketvirtadienį senojo šaukimo Taryba rinkosi į paskutinį 60-ąjį savo posėdį. Pastarasis  buvo labai trumpas. 32 klausimus Tarybos nariai išnagrinėjo per 46 minutes. Per šį laiką jie net tik spėjo pritarti visiems administracijos direktoriaus teiktiems sprendimų projektams, tačiau ir pasveikinti Tarybos narį Antaną Kubaitį, birželio mėnesį šventusį savo gimtadienį. Posėdžiui pasibaigus meras Vytautas Laurinaitis visiems Tarybos nariams įteikė atminimo dovanas – nervus raminančios arbatos. Po to visi buvo pakviesti paminėti savo darbo pabaigą Š. Laužikui priklausančiame poilsio ir pramogų centre „Ventainė“.

Paskutiniame Savivaldybės tarybos posėdyje aršesnes politines diskusijas  galėjo sukelti tik Tarybos darbotvarkėje trečiuoju klausimu įrašytas sprendimo projektas „Dėl leidimo imti ilgalaikę paskolą“. Pastaruoju Savivaldybės administracija prašė Tarybos narių suteikti jai teisę pasiskolinti pinigų. Šios lėšos būtų panaudojamos Europos Sąjungos paramos projektų kofinansavimui iš Savivaldybės pusės užtikrinti.

Rajono žiniasklaida jau rašė apie skandalingai vykusį konkursą, kuriame buvo perkami projekto „Rusnės viešosios infrastruktūros plėtra” II etapo rangos darbai“. Konkursą laimėjo Tarybos nariui Steponui Kazlauskui priklausanti bendrovė „Žibai“. Tiesa, konkursą minėta statybos bendrovė laimėjo ne iš karto. Pagal siūlomą kainą UAB „Žibai“ pateiktas pasiūlymas buvo tik trečias. Laimėtoju UAB „Žibai“ tapo po to, kai iš konkurso „pasitraukė“ arba galimai buvo pašalintos dvi pigesnius pasiūlymus pateikusios bendrovės. Dėl tokių manevrų Šilutės rajono gyventojai šio politiko bendrovei turės sumokėti beveik 105 tūkst. Eur daugiau nei būtų kainavę darbai, jei juos būtų atlikusi pigiausią kainą pasiūliusi bendrovė.

Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis Tarybos narys Edvardas Vitkauskas teigė: „Rusnės infrastruktūros plėtros projektas yra pavyzdys, kaip Savivaldybės administracija lengva ranka paleidžia mokesčių mokėtojų pinigus. Savivaldybės administracija nedirba viešajam interesui, ji dirba tik Tarybos nario ar kelių statybos bendrovių interesams“.

Mūšio lauke liberalai liko vieniši ir kitoms partijoms priklausantys Tarybos nariai nematė noro ar reikalo aktyviau diskutuoti dėl pateikto sprendimo projekto. Liberalus bandė paremti Arvydas Jakas, tačiau diskusija niekaip nesimezgė.

Tarybos nariams netgi neiškilo klausimas, kodėl tiek Tarybos posėdžio metu, tiek prieš savaitę vykusiame Ekonomikos ir finansų komitete svarstant minėtą klausimą nenusišalino S. Kazlauskas bei su juo siejamoje bendrovėje dirbantis Darius Soščeka. To iš politikų reikalauja viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas.  Bet Tarybos opozicija atrodo lygiai taip pat gyveno atsisveikinimo nuotaikomis.

Likusieji Tarybos posėdžio klausimai buvo apsvarstyti ir priimti labai greitai. Posėdžio pabaigoje perrinktiems ir neperrinktiems Tarybos nariams meras V. Laurinaitis įteikė atminimo dovanas. Pastarieji merui neliko skolingi – Tarybos narių vardu jam dovaną įteikė vicemeras A. Balčytis.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Rinkėja2015-07-02
Išrinktieji "tęsi" savo pažadus -"atstovauja žmonių interesams" ;) Kokių žmonių? Perskaitykite straipsnį ir spręskite patys......;) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tai kur tie pinigeliai plauks tik i valdzios kisenias 2015-07-01
na taip kas pesas del posto i merus o kas kiema is dariaus ir gireno g issities is isimtu trinkeliu o kam ir nuskils pinigeliu nemazai toi gatvelei skirta lesu oi kiek yra Komentaras patinka Komentaras nepatinka