Ketvirtadienio vakarą šilutiškius privertė sunerimti netikėtos pratybos

2015-07-01, Karolina KIRTIKLYTĖ
www.delfi.lt nuotrauka
www.delfi.lt nuotrauka
Birželio 26-osios, ketvirtadienio vakarą, dauguma šilutiškių sunerimę vienas kito klausinėjo, kas vyksta mieste? Čia aidėjo tarnybinių automobilių sirenos, prie vieno iš bankų stovėjo automatais ginkluoti pareigūnai. Šilutiškiai prisigalvojo įvairiausių scenarijų – nuo SEB banko apiplėšimo iki padėtos bombos. Kitą dieną netilo „Šilokarčemos“ redakcijos telefonas. Žmonės teiravosi, ar tikrai buvo apiplėštas Šilutėje esantis SEB bankas, o gal buvo jame padėta bomba. Pasak skambinusiųjų, vienas plėšikas buvo nušautas, o kitas sužeistas pabėgo, todėl policijos pareigūnai uždarė visus kelius, vedančius į Šilutę.

Susisiekę su Tauragės AVPK Komunikacijos grupės specialiste Rūta Janavičiūte išgirdome, kad vyko apmokymai.

Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius„Šilokarčemos“ korespondentei trumpai nupasakojo praėjusį ketvirtadienį vykusių pratybų esmę. „Tą dieną vyko mokymai. Nurodymus mes gauname tą pačią dieną ir turime operatyviai juos vykdyti. Negaliu įvardinti iš kur gauname šiuos nurodymus, tačiau pajuokaudamas galiu pasakyti, kad tie, kurie turi bijoti, jie ir bijo policijos. O man, kaip eiliniam piliečiui, tos sirenos tikrai netrukdytų. Dar net pasidžiaugčiau, kaip gerai dirba mūsų pareigūnai. Pratybos vykdomos visoje Lietuvoje ir Šilutė tikrai ne išimtis, tad gyventojams tikrai nėra dėl ko nerimauti. Kai vyks kažkas baisaus, jie bus informuoti. O tokiais pratybų atvejais, kai reikia staigiai reaguoti į nurodymus, net nebelieka laiko informuoti visuomenę“, - pasakojo S. Mikutavičius.

Tad ir kitą kartą, kai mieste kils sąmyšis, suvažiuos visos specialiosios tarnybos, ko gero, šilutiškiai nebekreips dėmesio, nes manys, kad vyksta eiliniai pareigūnų apmokymai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!