Bankrutavo ūkininkus nuskriaudusi vėjo jėgainių statytoja

2014-10-21, Stasys BIELSKIS
Juknaičių, Pašyšių, Usėnų ir Degučių kadastrinėse vietovėse tokias vėjo elektrines norėjusi statyti UAB „Energijos grupė“ galutinai bankrutavo ir jokių statybų ten nebevykdys.
Juknaičių, Pašyšių, Usėnų ir Degučių kadastrinėse vietovėse tokias vėjo elektrines norėjusi statyti UAB „Energijos grupė“ galutinai bankrutavo ir jokių statybų ten nebevykdys.

Liepos viduryje „Šilokarčemoje“ rašėme, kaip Vilniaus apygardos teisme liepos 4-ąją buvo išnagrinėta civilinė byla pagal Kūgelių kaimo (Juknaičių sen.) ūkininko Remigijaus Kazlausko ieškininį pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo vėjo elektrinių parkų statytojai UAB „Energijos grupė”. Tretieji asmenys šioje byloje buvo Šilutės rajono ūkininkai Aurimas Mauricas, Kęstutis Milašius, Povilas Plauška, Barbora Plauškienė, Lina Mauricaitė, Marius Čėsna ir Vidas Šiaudvytis.

UAB „Energijos grupė” ketino įrengti vėjo jėgainių parką Šilutės rajone jos bokštus išdėstant Juknaičių, Pašyšių, Usėnų ir Degučių kadastrinėse vietovėse, Domaičių, Juknaičių, Vyžių, Leitgirių, Kanteriškių, Šėrių, Jakštelių, Klugonų, Vaitkaičių, Menklaukių, Skierių, Okslindžių, Tarvydų, Kavolių, Stremenių, Kalnujų, Naustermenių, Usėnų, Uostiškių, Kūgelių, Meišlaukių, Rumšų, Gurgdžių, Drunšilių, Palendrių, Pažaliosios, Midverių kaimuose esančiuose žemės sklypuose. Su jų savininkais buvo sudarytos ilgalaikės ar preliminarios nuomos sutartys arba sklypai buvo įsigyti nuosavybės teise. Bendras žemės sklypų plotas – apie 762 ha, todėl apgautų ūkininkų gali būti labai daug.

R. Kazlauskas „Šilokarčemai“ teigė turintis informacijos, kad minėtosios bendrovės apgautų ūkininkų yra ir kituose rajonuose. Primename, kad ūkininkas R. Kazlauskas 2006 metų gruodžio 29 dieną su „Energijos grupės“ bendrove sudarė žemės nuomos sutartį. Jokių pinigų iš tos bendrovės iki šiol negavo – šiuo metu jam yra nesumokėta 7 tūkst. litų nuomos mokesčių, patirta 21 tūkst. litų nuostolių, nes negalėjo tos išnuomotos žemės dirbti.

„Energijos grupė“ nesutiko su Vilniaus apygardos teismo š. m. liepos 4 dienos nutartimi iškelti jai bankroto bylą ir tą nutartį apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Pastarasis spalio 8-ąją paskelbė nutartį – Vilniaus apygardos teismo liepos 4 d. nutartį palikti nepakeistą.

 

 

 

 


Straipsnio komentarai

timpa 2014-10-24
kol nevulu kreipkis i anstolius nes cia lietuva Komentaras patinka Komentaras nepatinka
antanas2014-10-22
kad Kanteriškiuose jau vyksta statybos darbai,pasidomėk ponas Stasį Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Labai gerai2014-10-22
tokiems taip ir reikia. Komentaras patinka Komentaras nepatinka