Didėja mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai

2015-07-01, lrkm.lt nuotrauka
ekspertai.eu nuotrauka
ekspertai.eu nuotrauka
Nuo liepos 1 dienos mažiausiai uždirbančių kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai padidėja vidutiniškai 46 eurais. Vyriausybė paskirstė asignavimų valdytojams ir savivaldybėms kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti skirtas lėšas – 4 mln. 927 tūkst. 536 eurus.

Priėmus nutarimą minimali kultūros ir meno specialisto alga sudarys 408 eurus, arba 26 proc. viršys šalies minimalią algą. "Džiaugiuosi, kad atlyginimai mažiausiai uždirbantiems kultūros ir meno darbuotojams nuo 2015 m. liepos 1 d. vėl padidės, o tai reiškia, kad bus mažinama kultūros ir meno darbuotojų atskirtis lyginant su viso viešojo sektoriaus darbuotojais.  Šalies savivaldybių kultūros įstaigose dirbančių kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestis yra pats mažiausias, lyginant su kitais sektoriais, nors dauguma kultūros darbuotojų baigę aukščiausią reitingą turinčias universitetines studijas. Mums pavyko antrus metus iš eilės padidinti atlyginimus mažiausiai uždirbantiems kultūros ir meno darbuotojams", –  sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Kultūros ministras primena, kad Lietuvoje kultūros ir meno darbuotojų atlyginimas sudaro tik 59 proc. viešojo sektoriaus vidutinio atlyginimo, kai Latvijoje – 89 proc., o Estijoje kultūros ir meno darbuotojų atlyginimas lenkia viešojo sektoriaus vidurkį ir sudaro 102 proc.

Vyriausybės sprendimu taip pat  nustatyta, kad savivaldybių administracijos kultūros ministro nustatyta tvarka kas ketvirtį atsiskaito Kultūros ministerijai už savivaldybėms skirtų lėšų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui padidinti naudojimą.

Priimant tokį sprendimą atsižvelgta į tarpinstitucinės darbo grupės teiktas išvadas Vyriausybei, kuriose siūloma 3 metus didinti minimalią kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą. Šių išvadų įgyvendinimas pradėtas 2014 m. liepos 1 d., o nuo šių metų liepos 1 d. įgyvendinamas antrasis etapas, kuriame kultūros ir meno specialistų tarnybinių atlyginimų koeficientų minimali riba padidinta vidutiniškai 1,3 bazinės mėnesinės algos dydžiu.


Straipsnio komentarai

oi kaip gerai jiems akcija rado 2015-07-02
moliai o mokiascius tai trigubai kialia ar jau antiek akli esat kas tie 25 eurai plyginus pries tokius mokiascius ar uz 5 eurus susimokesit koki mokesti jai esi pensininkas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nustebus2015-07-02
kad ir blusos, bet bent viršys minimalią algą. Vis šis tas. Kiek žmonių gauna tik minimalią, o dirba ne mažiau nei kultūrininkai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
tik nejuokinkit su tokiom blusom2015-07-01
o mokiasciai kokie niekas nemato tik oi kaip dideja uzdarbis Komentaras patinka Komentaras nepatinka